» »

eOET-1 (OSNOVE ELEKTROTEHNIKE 1 na internetu)

eOET-1 (OSNOVE ELEKTROTEHNIKE 1 na internetu)

steev ::

eOET-1

e-osnove elektrotehnike 1

Vabim vas na ogled vsebin: http://eoet1.tsckr.si/

Pri projektu so sodelovali: Tehniški šolski center Kranj, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, Srednja šola tehniških strok Šiška in IT Niansis Franci Lajovic s. p.

Ostale informacije.

Jaz sem pomagal pri kodiranju, izdelavi flash elementov (animcije, slike, naloge).

Če moderatorji mislite, da sem s to 'reklamo' kakorkoli škodoval forumu, prosim zbrišite temo. Lp
:|

Backup22 ::

Fajn, fajn! Edino kar me moti je design iz leta 97' (vsaj tam pri HTML gradivu)' ;) Je pa lepo videt, da takšne koristne stvari eksistirajo tudi v Sloveniji! Pohvale!

Aja, pa slikice so super;)
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

Azrael ::

Lepo ste se potrudili in opravili dobro delo. Link sem dodal v Uporabne povezave, pod rubriko Koristne informacije, saj bo ta tema prej ali slej potonila.

Mogoče še predlog: Poleg navigacijskih tipk Nazaj, Na vrh in Več, dodajte še tipko Naslednja stran, če le ni preveč kompliciranja.
Nekoč je bil Slo-tech.

steev ::

Kaksna prevec huda oblika tu ne more bit.

Kar se pa tice tipk naprej. Strani je preveč da bi to delali. Vse se je delalo ročno (glava me boli od tebel). Verjento bi tudi tista dva spodnja gumba morali dati v nogo, ki je ednia avtomatska stvar - se povsod popravi, če spremeniš nogo.
:|

drVrh ::

lp


letos sem začel v prvem letniku elektrotehnik računalništva pa pri predmetu osnove elektrotehnike
uporabljamo samo to elektrotnsko obliko ono knjigo sploh ne uorabljamo res da so slike in sheme enake kot v knjigi
sam mislim da je narejeno kar v redu zato pohvala za steev in za ostale!



(Nikola Tesla)

VolkD ::

Pri meni je link končal med zaznamki. Koristna stran !

Zelo pohvalno.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

LjubimPeezde ::

Zakva pa niste naredili kar v Wiki formatu?

steev ::

Zakaj bi komplicirali z bazami, ce jih ne rabimo. Strani so tako raznolike, da smo jih lahko naredili samo ročno. Eno po eno. Pa se v SCORM smo moral dajat.
:|

rok_i ::

Zdravo! Ej svaka vam čast d ste naredil tako stran, kajti na njej dobiš res veliko uporabnega. Sem trenutno zadnji letnik tšcja v kranju in se že malo pripravljam na maturo, ki je tudi iz elektrotehnike. Zvezke iz mi je kakih tri tedne nazaj zalilo tko da sem se že spraševav, kje bom dobiv vse osnove za nazaj.(velik sem že pozabu leta delajo svoje). Res dobri ste. Do sedaj so bile take strani samo v tujih jezikih. Lp Rok

Pyr0Beast ::

Si nisem mislil, da mi bo kdaj prav prišlo :D
Super ! >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cekr ::

Najprej naj pohvalim, da se je šlo v to rešitev.

Lahko bi bilo dodano več razlag v smislu, zakaj tako.
Predvsem pri bolj zahtevnih zadevah je to problem.


Glede na to, iz katerega vira je pobrano, tega tudi ne pričakujem.
Sicer pa vodja projekta že pred mnogo mnogo leti ni znal razložiti kakšno podrobost.

Animacije formul so nepotrebne.

Dobro bi bilo uporabiti tudi malo več invativnosti, ne pa samo direktno kopiranje snovi iz knjige.

Najbolj mi je odveč, da se že v sami knjigi snov preveč ukvarja z osnovnimi matematičnimi problemi.
Če nekdo, ki naj bi se učil elektrotehniko, ne zna obračati formul, naj raje razmisli o kakšni drugi smeri.


Ali je to vse? A se bo tako naredilo tudi s snovjo v smeri elektronike in energetike?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bili_39 ::

"Enoto elektrine imenujemo kulon"


Na žalost (veselje seveda :) ) je projekt sponzoriran - torej v redu plačan, kar pošteno zmanjša čar entuziazma.
Posledica tega je tudi takšno (obvezno) slovenjenje, ki mi je bilo vedno zoprno. Navodila za slovenjenje so jasna: slovenimo tiste enote, ki so v vsakodnevni rabi, kot so npr.: vat ipd. Slovenjenje Coulomba kot enote vnaša samo zmedo.

Kako bi poslovenili enoto za delo? joule - džul ali mogoče žil ali kaj pri hudiču...


Drugače pa uporabna stvar, čeprav je več informacij na Wikipediji

steev ::

No uredu da ste to malo skirtiziral. Sem mislu da bo ta tema sla v pozabo.

Drgace pa samo nekaj, tole z wikipedijo mislis v anglescini ali v slovenščini?
:|

bili_39 ::

Moram priznati, da berem bolj angleško verzijo. Seveda je treba vedeti, čemu lahko verjameš in čemu ne - če so zraven kredibilni viri (kar v primeru elektrotehnike običajno so), potem je OK.

Za splošno učenje je op mojem še vedno naprimernejši učbenik. Ali pa zapiski. Wiki zna postat obsežen :-)

steev ::

Jap. Moras vedeti, da je ta e-ucbenik narejen za srednjo šolo. Na wikipediji pa lahko dobis veliko vec.
:|

A. Smith ::

Stvar je dobro narejena, predvsem pa kredibilna.

Bomo videli tudi OET2 ?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

steev ::

Upajmo da bo. Dela se na tem.
:|

Loki ::

z wikijem je bilo misljeno predvsem to, da bi sama stran bazirala na wikiju (ne wikipedii, ampak wiki portal (CMS). Wiki @ Wikipedia
po moznosti seveda tako, da se je ne da urejat anonimno.
p.s. ce si ti uros (dijak), si kaj v sorodu s sreckom? (ki je prfoks tam, kolikor se spomnim) :D
I left my wallet in El Segundo

steev ::

Ja vem kaj je wiki. Ne rabis razlagat. Razmislam o tem, samo more biti v scorm standardu narejeno.
Drugace je pa wiki zakon za te stvari. Napake bi bilo lažje popravljati, vnos bi bil lažji, uglavnem use skupaj bi bilo lazje.
Saj ce mi uspe s tem scormom kaj narest, bo eOET 2 na wikiju 100%.
:|

karafeka ::

Sorry, da obujam tole temo iz 2008, ampak me zanima, če obstaja morda kaj novejšega glede elektrotehnike dostopno na internetu, podobno eOET-1?

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetno gradivo za elektrotehniko

Oddelek: Šola
274449 (3503) BivšiUser2
»

Težave pri nalogi z vezavami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173960 (3038) steev
»

Diplomska naloga in magnet

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5943 (701) steev
»

Osnovni pojmi iz elektrotehnike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132944 (2655) Malgaj
»

FE vs FRI (UNI LJ)

Oddelek: Šola
162870 (1941) Pyr0Beast

Več podobnih tem