» »

Forex

Forex

1 2 3
4
5

poweroff ::

Ne gre za to, da bi bili ljudje, ki se ukvarjajo s Forexom hudobni - to je seveda traparija. Gre za to, da so po eni strani zasvojeni s to "igro na srečo" (hkrati seveda trdijo, da to ni igra na srečo in imajo pri roki neke kvaziznanstvene razlage), po drugi strani pa imajo - imate - močne osebne in finančne interese. Vaš uspeh je namreč odvisen od dotoka novih igralcev. Uspeh starih igralcev premnogokrat sloni na piramidnih ponzijevih shemah. Zato seveda vi o Forexu ne boste razlagali nepristransko. V ozadju je vaš interes.

Kar se tiče kvaziznanstvenosti. Seveda so v ozadju neki računalniški programi on modeli. Vendar vas večina "igralcev" Forexa niti približno ne razume matematike v ozadju. Tisti, ki vsaj približno razumejo osnovni model pa ne razume zakaj je model nastavljen tako kot je. Preprosto nimate pojma o časovnih vrstah ali kakšni še bolj zapleteni matematiki, zato ste seveda na milost in nemilost prepuščeni vnaprej sprogramiranem modelu. Tisti, ki pa osnovni model razumejo in ki tudi razumejo matematiko v ozadju pa lahko lepo in veliko služijo. Na naivnih bedakih. ;)

Na University of Essex sem imel pred dobrimi 10 leti pri predmetu Time Series Analysis profesorja, ki nam je razlagal ravno take zadeve. Hkrati je tudi veliko trgoval in lepo služil. Vendar je vedno poudarjal, da on samo izkorišča neznanje bedakov. Da je to trgovanje na podlagi vnaprej pripravljenih modelov popolnoma brezvezno, če ne razumeš matematike odzadaj ali pa če nisi zelo dober finančni analitik.

Vi, ki se tukaj hvalisate pa po mojem mnenju niste ne eno ne drugo. 8-)

A,a, pa da smo si na jasnem. To, da bi bil Forex "kontroliran" s strani AI je traparija. Dejstvo pa je, da trgovalne odločitve praviloma temeljijo na nekem računalniškem modelu. In ker temu modelu sledijo vsi - je tudi obnašanje celotnega trga predvidljivo.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

flbroker ::

računalniški model haha ko mora apple plačati svojim kitajskim delavcem plače preko foxconna iz dolarjev v yuane a je ta konverzija računalniki model? hahaha ti si še večji nepoznavalec od tistega samooklicanega trgovalca ki misli da regulacija pomeni long in short pozicije :)))

"seveda so v ozadju neki računalniški programi on modeli" in "vnaprej sprogramiran model" --- hahaha a ti ko greš na banko menjati evre za funte ko greš na dopust v london, a je to "vnaprej sprogramiran računalniški model"? sami strokovnjaki ni kaj, čudno da vas še ni nihče iz vlade poklical da rešite ekonomijo slovenije s svojo zapleteno matematiko in računalniškimi modeli :)))

ljudje ne razumejo da niso vse valutne konverzije špekulacije :)

btree ::

poweroff je izjavil:


Točno to. To je tudi eden glavnih problemov "igralcev" Forexa.

BTW, koliko "strokovnjakov" o Forexu vas ima pri tem finančne interese?

Finančne interese v zvezi s čim? Forex je valutno trgovanje, ne piramidne sheme, ki so se pred leti v njegovom imenu na veliko "prodajale" po Sloveniji. Ni pa nič novega, da si trgovalci pomagajo med seboj preko forumov. Čeprav je moja izkušnja, da se je boljše držati lastnega plana in sistema in se ne preveč ukvarjati z drugim kar se tiče trgovanja. Vedno pa so zaželene izkušnje drugih glede brokerjev, dobrih knjig, strategij trgovanja.... Sicer pa ni nobenih piramid pri trgovanju, si sam za računalnikom proti celemu svetu.

btree ::

Obnašanje celotnega trga je delno predvidljivo, če bi bilo v celoti, bi vsak dober matematik zmagoval, če pa ne bi bilo popolnoma nič predvidljivo, bi bila to igra na srečo. Igra na srečo je tudi za trgovalce, ki ne poznajo tehnične analize. Ker ni popolnoma predvidljivo, tudi izkušeni trgovalci uporabljajo stop loss, se pravi v naprej predvideno izgubo in zato ne moremo govoriti o igri na srečo, razen, če ga ne bi uporabljali. Naivnežev in nepoznavalcev je precej, vendar glede na njihove finančne vložke, ne moremo trditi, da vplivajo na gibanje cen.

flbroker ::

zmagujejo psihologi, ne matematiki

btree ::

ja, psihologi z znanjem tehnične analize

flbroker ::

tehnična analiza je vredna kolikor je vredna fundamentalna analiza - nič od tega pa ne premika cene

btree ::

S tem se ne bi strinjal, ravno značilnost forexa je, da prevladuje tehnična analiza. Ekonomske novice,... znajo obrnit trend ali povzročiti velike premike cen, samo če pogledamo na širše časovno območje, smo spet pri tehnični analizi. Npr. mesečni graf proti 5 minutnemu.

flbroker ::

značilnost forexa? nobene veze nima za kateri trg gre, naj bodo delnice, opcije, t-bonds ali spot fx, tehnična analiza se povsod uporablja enako, ravno tako kot fundamentalna analiza, razlika med 5% in 95% je v poznavanju vzroka premika cene, ceno pa ne premikata ne tehnična ne fundamentala analiza, ceno premikajo naročila

btree ::

od vseh naštetih se da z njo najbolje delat na forexu. Za uspešno trgovanje nas malih trgovalcev ni potrebno poznati vzroka premika cene.

flbroker ::

ne ni res in ravno o tem nepoznavanju trga govorim, to te bo finančno uničilo slej kot prej

ali vzorci tehnične analize delujejo 100%? ne, zakaj ne? kaj se zgodi ko je validen vzorec zlomljen? ali razumeš vzrok tega zloma, zakaj nekaj ni delovalo "tako kot bi moralo"? ne poznaš, če bi poznal bi bil na pravi strani cene, takrat se vstrašiš ker vidiš da nekaj ne deluje tako kot bi moralo in ne veš zakaj, potem pač počakaš na naslednji signal in jovo na novo, včasih dobiš včasih izgubiš

tako se ne trguje profitabilno, to kar si ti in večina ljudi predstavljate pod uspešno trgovanjem je pobiranje ostankov velikih igralcev

btree ::

vzrokov nikoli ne moreš poznat in predvidet posledic. Se pa da lepo narediti par pipov dnevno s tehnično analizo in veliko potrpežljivosti, pri dobrem vzvodu je lep profit.

Tilen ::

Zakaj bi delali ne vem kakšne analize? Slediš Vizjaku in si 50% v plusu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

flbroker ::

100% ne moreš če nisi del interbanka, res je, lahko pa bereš med vrsticami in se tistemu zakaj,kdaj in kako zelo približaš, ampak to ni tehnični skill ki bi se ga naučil v nekem zaporeju, branje sentimenta je umetnost ki zahteva čas in trud in čas in trud, tudi ko to sposobnost pridobiš z leti ti ne pomaga kaj dosti če nisi sposoben hitro reagirati na premik cene

vzvod? jaz zaslužim brez vzvoda več od tebe z vzvodom 500:1, vzvod ne pomeni nič ker ga v 99,99% ne izkoristiš, če misliš drugače potem ne veš kako vzvod deluje, če izkoristiš 10% maximalnega vzvoda ki ti ga broker ponuja je to že konkretna vsota, kar pa dvomim da ga uporabiš toliko

špekulacija je igra šaha, jaz vem kako ti trguješ, kje boš kupil in kje prodal, to je moj "edge" na trgu in zaradi tega sem profitabilen, jaz ne uporabljam tehnične analize za trgovanje ampak za določanje lokacij naročil, vem da jo uporabljaš ti in 90% ostalih trgovalcev in zato trgujem proti tebi in vsem ostalim ki razmišljajo enako

poglej daily chart USDCHF



zelo lep pin bar, swing low od maja meseca, velik nagel premik pred tem, dosti prostora, šolski primer odličnega PA signala (bi rekel 7-8/10) za nakup, skratka če bi trgoval PA bi kupil agresivno ob close prejšnjega bara, SL bi imel malo čez low pin bara, kaj bi bilo če bi to storil? izgubil bi denar, kar se je zgodilo dosti ljudem ki so stavili na tehnično analizo, kaj se je zgodilo? namesto da trg spoštuje tehnično analizo jo namesto tega pokvari in vzorec zlomi, ker bi po vseh pravilih cena morala iti navzgor in dol nekje do predprejšnjega lowa ali max malo čez da formira oči, gre cena konkretno navzdol ČEZ pin bar ravno toliko da vsi ki razmišljate na tak način izgubite denar, nato se cena obrne navzgor in gre tja kamor si pred tem stavil da bo šla, samo brez tebe

tukaj nastopijo tisti KAKO, ZAKAJ in KDAJ oz. premik cene za kar ti meniš da je brezveze poznati, to je srž špekulacije

disposable2 ::

poweroff je izjavil:

Ne gre za to, da bi bili ljudje, ki se ukvarjajo s Forexom hudobni - to je seveda traparija. Gre za to, da so po eni strani zasvojeni s to "igro na srečo" (hkrati seveda trdijo, da to ni igra na srečo in imajo pri roki neke kvaziznanstvene razlage), po drugi strani pa imajo - imate - močne osebne in finančne interese. Vaš uspeh je namreč odvisen od dotoka novih igralcev. Uspeh starih igralcev premnogokrat sloni na piramidnih ponzijevih shemah. Zato seveda vi o Forexu ne boste razlagali nepristransko. V ozadju je vaš interes.


Evo, ravnokar si potrdil moj prejšni post. O forexu je nepristransko nemogoče govorit, ker smo zlobni s svojimi interesi. Bedak. :)

poweroff je izjavil:


Kar se tiče kvaziznanstvenosti. Seveda so v ozadju neki računalniški programi on modeli. Vendar vas večina "igralcev" Forexa niti približno ne razume matematike v ozadju. Tisti, ki vsaj približno razumejo osnovni model pa ne razume zakaj je model nastavljen tako kot je. Preprosto nimate pojma o časovnih vrstah ali kakšni še bolj zapleteni matematiki, zato ste seveda na milost in nemilost prepuščeni vnaprej sprogramiranem modelu. Tisti, ki pa osnovni model razumejo in ki tudi razumejo matematiko v ozadju pa lahko lepo in veliko služijo. Na naivnih bedakih. ;)


F1 prvak nima pojma o postopku pridelave surovin ali izdelave za njegove pnevmatike. Razen če sem falil kakega one man band prvaka? Let me rephrase, poznam ljudi, ki jim gimnazijska matematika dela težave, pa so že več let uspešni na forexu.

poweroff je izjavil:


Na University of Essex sem imel pred dobrimi 10 leti pri predmetu Time Series Analysis profesorja, ki nam je razlagal ravno take zadeve. Hkrati je tudi veliko trgoval in lepo služil. Vendar je vedno poudarjal, da on samo izkorišča neznanje bedakov. Da je to trgovanje na podlagi vnaprej pripravljenih modelov popolnoma brezvezno, če ne razumeš matematike odzadaj ali pa če nisi zelo dober finančni analitik.

No vidiš da se da. A je bil profesor tut evil in 'turil' svoje interese? Kako to da ja/ne?

poweroff je izjavil:


Vi, ki se tukaj hvalisate pa po mojem mnenju niste ne eno ne drugo. 8-)

A,a, pa da smo si na jasnem. To, da bi bil Forex "kontroliran" s strani AI je traparija. Dejstvo pa je, da trgovalne odločitve praviloma temeljijo na nekem računalniškem modelu. In ker temu modelu sledijo vsi - je tudi obnašanje celotnega trga predvidljivo.


Se vidi, da nisi naredil še počenega groša s trgovanjem. Nič hudega. Imaš dovoljenje da se odstraniš iz teme, ker delaš samo še večjo temo. Pun intended.

Zgodovina sprememb…

Kamran ::

Hey,

BinaryOptions je tudi forex, right ? Kakšne izkušnje ?

Za zgornje vem, ker ko gledam oglase (PTC, op.p.), se mi zmeraj ene par "nadležnih" prikazuje. :|

flbroker ::

razčisti si pojme, forex je kratica za foreign exchange ali valutno trgovanje in lahko pomeni spot fx, future currencies, option currencies, etf currencies..."forex" je trg, to ni podjetje ali program

binary options, spread betting in CFD so pa stave, ti NE trguješ na trgu ampak staviš v umetnem okolju postavljenem s strani ponudnika stav tako kot na bwin ali e-stave pri nas, saj se ne izvajajo naročila ampak stave glede na bodoče gibanje cen, torej staviš ali bo šla cena gor ali dol, in ker pri stavah tekmuješ s ponudnikom stav je v njegovem interesu da zgubiš ker s tem pobiralec služi, če zmagaš pobiralec gubi

misijaX ::

flbroker je izjavil:

100% ne moreš če nisi del interbanka, res je, lahko pa bereš med vrsticami in se tistemu zakaj,kdaj in kako zelo približaš, ampak to ni tehnični skill ki bi se ga naučil v nekem zaporeju, branje sentimenta je umetnost ki zahteva čas in trud in čas in trud, tudi ko to sposobnost pridobiš z leti ti ne pomaga kaj dosti če nisi sposoben hitro reagirati na premik cene

vzvod? jaz zaslužim brez vzvoda več od tebe z vzvodom 500:1, vzvod ne pomeni nič ker ga v 99,99% ne izkoristiš, če misliš drugače potem ne veš kako vzvod deluje, če izkoristiš 10% maximalnega vzvoda ki ti ga broker ponuja je to že konkretna vsota, kar pa dvomim da ga uporabiš toliko

špekulacija je igra šaha, jaz vem kako ti trguješ, kje boš kupil in kje prodal, to je moj "edge" na trgu in zaradi tega sem profitabilen, jaz ne uporabljam tehnične analize za trgovanje ampak za določanje lokacij naročil, vem da jo uporabljaš ti in 90% ostalih trgovalcev in zato trgujem proti tebi in vsem ostalim ki razmišljajo enako

poglej daily chart USDCHF



zelo lep pin bar, swing low od maja meseca, velik nagel premik pred tem, dosti prostora, šolski primer odličnega PA signala (bi rekel 7-8/10) za nakup, skratka če bi trgoval PA bi kupil agresivno ob close prejšnjega bara, SL bi imel malo čez low pin bara, kaj bi bilo če bi to storil? izgubil bi denar, kar se je zgodilo dosti ljudem ki so stavili na tehnično analizo, kaj se je zgodilo? namesto da trg spoštuje tehnično analizo jo namesto tega pokvari in vzorec zlomi, ker bi po vseh pravilih cena morala iti navzgor in dol nekje do predprejšnjega lowa ali max malo čez da formira oči, gre cena konkretno navzdol ČEZ pin bar ravno toliko da vsi ki razmišljate na tak način izgubite denar, nato se cena obrne navzgor in gre tja kamor si pred tem stavil da bo šla, samo brez tebe

tukaj nastopijo tisti KAKO, ZAKAJ in KDAJ oz. premik cene za kar ti meniš da je brezveze poznati, to je srž špekulacije


Najprej bom napisal to, da na tistih, ki kvasite bedarije o nekih piramidah in ostalem - oprostite, sranju, sploh ne bom komentiral.
glbroker, moram priznati, da je to tvoj prvi konstruktiven prispevek in zelo sem ga vesel. Še enkrat se ti opravičujem za žalitve(ne glede na to, da se v določenih pogledih/razumevanjih ne strinjava), v prihodnosti bom vse svoje komentarje usmeril v konstruktivno debato.
Se strinjam, pokazal si en šolski primer na daily supportu. Velika vsota buylimit pozicij se je aktivirala, zato tudi lep hammer. In tako kot praviš tudi to ni nujno garancija, zato pa jaz na s/r levelih uporabljam VSA (volume spread analysis) metodo s tick volume diagramom, da vidim dejanski volumen. Sicer se pa že down-baru pojavi ultra-high volume in že z njega lahko vidiš spremembo smeri. Temu pravimo smart money. Da me ne boš spet obtožil česa, moram priznati, da tick volume ni preveč zanseljiv na dnevenm timeframu, vendar je najbolj zanseljiv na 4h in manjših. Baje Tradeguider dobro dela tudi na 12h. Torej, kot si napisal, tehnične analize niso dovolj, so le opora/podpora, enako velja za fundametnalne. To o čemer govoriš v zadnjem delu tvojega prispevka je t.i. "shakeout". Veliki plejerji tudi na edgih šejkajo reltajlerje s hitro spremembo smeri z namenom, da se znebijo šibkih long ali short pozicij.
Še dodatna prednost uporabe VSA je ugotavljanje ali gre za akumulacijo ali distribucijo. O tem ne bom (še) pisal, ker bi bilo predolgo. Rad bi samo, da ne jemljete moje pričanje o VSA kot prodajanje neke fore, ampak je to zelo uveljavljen način trgovanja tako pri future-ih, fx-u, delnicah,...
Vse kar bi rad, je to, da delim z vami vse česar sem se naučil v preteklosti. Cena za to ni bila nizka, vendar, če bo komu s tem trgovanje olajšano, bom zelo vesel za njega.

Želim vam vesel in miren Božič.

P.S.: Ko bom našel malo več časa, bom objavil tudi kakšno potezo na fx trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

misijaX ::

@Matthai:
Predlagam ti, da se o fx-u še malo izobraziš, potem pa ponovno skušaš na tem forumu deliti kakšno pametno mnenje.
Še pred 15 leti je bilo valutno trgovanje primerno le za tiste, ki so imeli res velike vsote denarja. Danes z vzvodi, ki jih nudijo brokerji lahko trgujemo tudi manjši. Je pa res, da preden postaneš dober trajder, po naravni zakonitosti, kar nekaj izgubiš. Pomembno je le to, da je čas izgubljanja krajši od časa dobivanja.

flbroker ::

Se strinjam da se usmerimo h konstruktivni debati.

misijaX je izjavil:

Se strinjam, pokazal si en šolski primer na daily supportu. Velika vsota buylimit pozicij se je aktivirala, zato tudi lep hammer. In tako kot praviš tudi to ni nujno garancija, zato pa jaz na s/r levelih uporabljam VSA (volume spread analysis) metodo s tick volume diagramom, da vidim dejanski volumen. Sicer se pa že down-baru pojavi ultra-high volume in že z njega lahko vidiš spremembo smeri. Temu pravimo smart money. Da me ne boš spet obtožil česa, moram priznati, da tick volume ni preveč zanseljiv na dnevenm timeframu, vendar je najbolj zanseljiv na 4h in manjših. Baje Tradeguider dobro dela tudi na 12h. Torej, kot si napisal, tehnične analize niso dovolj, so le opora/podpora, enako velja za fundametnalne. To o čemer govoriš v zadnjem delu tvojega prispevka je t.i. "shakeout". Veliki plejerji tudi na edgih šejkajo reltajlerje s hitro spremembo smeri z namenom, da se znebijo šibkih long ali short pozicij.
Še dodatna prednost uporabe VSA je ugotavljanje ali gre za akumulacijo ali distribucijo. O tem ne bom (še) pisal, ker bi bilo predolgo. Rad bi samo, da ne jemljete moje pričanje o VSA kot prodajanje neke fore, ampak je to zelo uveljavljen način trgovanja tako pri future-ih, fx-u, delnicah,...
Vse kar bi rad, je to, da delim z vami vse česar sem se naučil v preteklosti. Cena za to ni bila nizka, vendar, če bo komu s tem trgovanje olajšano, bom zelo vesel za njega.

Želim vam vesel in miren Božič.

P.S.: Ko bom našel malo več časa, bom objavil tudi kakšno potezo na fx trgu.


spot fx trg ni reguliran in ne pozna osrednje borze preko katere bi se izvajal clearing naročil tako kot se to izvaja npr. pri futures-ih na čikaški borzi, zato volumen ni kredibilen. vsak broker prikazuje svoj volumen (ki se razlikuje od brokera do brokera) kar pa je le del sestavljanke. centralne banke in veliki hedge fundi menjujejo valute v obliki futures pogodb, zato se za volumen moraš obrniti na CME in ne na svojega "forex" brokerja (moj zadnji "forex" broker je bil hotspotfx in takrat so imeli v svoji bazi dobavljalcev likvidnosti kar nekaj velikih bank in nekaj večjih imen v svetu hedge fundov, pa se njihov indikator volumna ne more primerjati s podatki iz CME-ja (da ne omenjam kazinoje tipa ibfx,fxcm,fxdd...)). timeframe pa ne igra nobene vloge, volumen je gonilna sila in prikazuje enako sliko na vseh TFjih. moraš brati med vrsticami

to kar pa sem na koncu opisoval pa se popularno naziva "front running" ali "stop hunting" o čemer ima večina napačno predstavo saj 90% ljudi meni da zli brokerji lovijo SL-e kar pa ni res, to delajo veliki igralci (banke, hedge fundi, posameniki tipa george soroš...) - da pa bi lahko to počel moraš razumeti kako trg deluje in kako in ZAKAJ se cena premika, to je najčistejša in edina prava oblika trgovanja, vse ostalo bodisi VSA, price action, s&r, fib, razni brakeouti, london open itd...ni trgovanje ampak ugibanje saj gre cena lahko v dve smeri, iz tega razloga uporabljaš SL. če znaš brati naročila gre cena lahko samo v eno smer, zato SL ni potreben ker ne ugibaš ampak trguješ.

misijaX ::

Bolje,da o regulaciji ne debatirava več, ker jaz vidim smart money, ki regulira (ali pa kontrolira, če hočeš) valutni trg. To se da videt preko volumna, ampak moraš imeti brokerja, ki ima zelo zanesljiv feed. Ta feed je kot neko zrcalo interbanka. Prosim, ne me več prepričevat o nečem drugem, ker to je moj sistem in preverjeno deluje. V kontaktu sem z VSA-jevci, ki so med top traderji in verjemi, stvar deluje. Ne vsiljujem ničesar, vendar zadeva je preverjena. Glede time framov si udaril čisto mimo in se vidi, da sistema ne poznaš. Še kako je pomembno v katerem timeframu si. Tudi izraza shakeout ne poznaš, ker je to tremin, ki ga uporablja VSA. Ne poznaš niti terminov akumulacija, distribucija, climax, upthrust, squat,...
Shakeout je podobno kot stop hunt, vendar obstaja pomembna razlika...za stop hunt ne veš kje se konča, pri shakeout pa vidiš, ko se ti pri strength-u pojavi kontra smer,...
Volume je super stvar pri trendih in skalpanju.
Navaden trader kot sva midva (razen če si ti veliki) nikakor ne more 100% razumeti kako in zakaj se cena premika, ker včasih za to ni razloga (vsaj ti ga ne poznaš). Lep primer je gbp/usd danes...poglej spike do 1.5980 iz 1.61XX. Zakaj že?
Seveda skušaš čimbolj razumeti kako trg deluje in se uživeti v velike plejerje in vsaka izkušnja je še kako dobrodošla. Moje mnenje je, da je najbolje imeti sistem, ki ga obvladaš in ti je pisan na kožo.
Me zanima, kako pa potem ti trguješ, če ne uporabljaš nobenih orodij, indikatorjev,...instinkt, sentiment?
Brez PA, S/R (mogoče fibov) je težko trgovati, nikakor pa ne gre za ugibanje. Če ti trdiš, da vsa orodja, ki jih omenjaš, vržeš stran je to lahko le dvoje...ali blefiraš (kvasiš v prazno) ali pa si nekdo, ki je prvi obveščen kako se bo cena gibala. Brez PA-ja pa ti sploh trgovati ne moreš (lahko, vendar ni vredno), razen če štartaš na 5 pipov na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

misijaX ::

Je pa res, da VSA ni za vsakega. Omenjaš FXCM kot kazino. Vsak broker je kazino za tistega, ki bi rad šel v kazino. FXCM ima daleč najbolj zanesljiv "volume feed" od vseh (spet preverjeno) in prosim ne me prepričevat, kaj vse je narobe z FXCM, ker boš težko dokazal. Seveda v VSA terminologiji obstaja tudi izraz "failed test", ki pomeni neuspel trade na podlagi VSA filozofije, kar dokazuje, da tudi ta sistem ni popoln, tako kot življenje ni popolno. Če bi bilo vse popolno ne bi poznali nepopolnosti in življenje bi bilo dolgočasno...

Kamran ::

Se zahvaljujem(o) za Vaše pojasnilo flbroker. :D

flbroker je izjavil:

... in ker pri stavah tekmuješ s ponudnikom stav je v njegovem interesu da zgubiš ker s tem pobiralec služi, če zmagaš pobiralec gubi

Ja... tako kot igralnici ni v interesu, da bi na vsake par mesecev prišel nekdo in na vseh igralnih avtomatih pobral ven zaslužek, ker "se mu je urajmalo". Greš na FMF (recimo) po par bistrih matematičnih glavic, v Hit, pa se gremo tole. :))

poweroff ::

btree je izjavil:

ja, psihologi z znanjem tehnične analize

O pravi tehnični analizi v resnici nimate kaj dosti pojma. Govorim o matematičnem ozadju. Očitno se da tega posla "priučiti" v nekaj tednih z branjem po internetu. Le še kravato se naučiš zavezati, pa si menda uspešen "broker"... :))

disposable2 je izjavil:


Evo, ravnokar si potrdil moj prejšni post. O forexu je nepristransko nemogoče govorit, ker smo zlobni s svojimi interesi. Bedak. :)

Bedak si ti, pa še prikrit prevarant. Če smo že ad hominem. ;)

Za začetek bi bilo dobro, da vsak izmed sodelujočih pošteno in jasno pove kakšni so njegovi finančni interesi. Približno tako, kot farmacevtski raziskovalci povedo katere delnice farmacevtskih podjetij imajo v lasti.

Ampak malo te imam na sumu, da si ne upaš. Če pa že, pa se boš verjetno skušal skriti za anonimnostjo in ne boš povedal po resnici.
sudo poweroff

btree ::

saj so že zgoraj razložili, da se po tehnični analizi ne da uspešno trgovati, tako da matematika ne pomaga kaj preveč. Sicer obstajajo neke zakonitosti "grafov", samo trg ne deluje 100% po teh zakonitostih. Jaz si pomagam se rešujem s stop lossom. Sicer pa več ali manj scalpam.
Odkrito povedano jaz nimam finančnih interesov, radpa slišim izkušnje ostalih traderjev, ne brokerjev :), ki mi pomagajo pri nadaljnjem trgovanju.

nekdonekje ::

Matematika je že pomembna predvsem tista višja. Kaj pa ko pride do anomalij (črnih labodov), upaš na najboljše ali kako?

Isotropic ::

matthai je uni profesor trgoval na borzi al forexu?
disposable2 on replicira na tvojo tezo, da ne rabis vedeti matematike zadaj, ti ga pa osebno napadas.

nekdo: ne, na statistiko. takih labodov ni veliko in ce ne stavis celega premozenja naaenkrat, si safe.

Smurf ::

Si kdo upa povedati koliko casa ze dela s forexom in koliko je v tem casu zasluzil (brez provizij, ki jih dobis, ce vkljucis se koga itd., zgolj z menjavo).

Isotropic ::

wall street, lse... z razlogom poberejo najvec matematikov, disposable. mogoce kot mala riba lahko res kaj zasluzis tako, da sledis gibom velikih, ampak za kakrsenkoli zaresen uspeh rabis dobro znanje ozadja. sploh na dolgi rok.

sicer pa prilimaj malo sezname transakcij ane. (na dolgi rok) alpa vsaj povej letno bilanco.

disposable2 ::

Jaz sem programer, delo mi narekuje analitik.

Sem že napisal, _osebno_ poznam ljudi, ki jim srednješolska matematika dela probleme, pa so uspešni na forexu več let, no joke. Potrebna je doslednost in emocionalna distanca, da ne delaš neumnosti. Zato preferiram automated ali vsaj semi-automated trgovanje.

poweroff ::

Ne razumem zakaj si tako užaljen, če ima kdo drugačno mnenje? Gre za kakšno sekto? Sem se obregnil ob kakšno "versko" dogmo? Česa te je strah, če imamo nekateri do Forexa negativno mnenje?

So drugačna mnenja morda prepovedana?
sudo poweroff

misijaX ::

Smurf je izjavil:

Si kdo upa povedati koliko casa ze dela s forexom in koliko je v tem casu zasluzil (brez provizij, ki jih dobis, ce vkljucis se koga itd., zgolj z menjavo).


Obnašaš se kot otrok, tvoje pisanje je otročje, forex, vsaj v svetu, pa je resna zadeva. Tukaj ni nobenih provizij (preberi si najprej kaj kratica "FOREX" sploh pomeni.

Drugače si pa jaz upam napisati, da sem zaslužil, koliko, te pa nič ne briga. Malo si preberi moje poste...predvsem tistega, kjer sem pripel tri linke. Najprej se izobražuj kakšne 3 leta, potem se ponovno pojavi tukaj in sem prepričan, da boš drugače gledal na svet. Pa srečno!

Isotropic je izjavil:

wall street, lse... z razlogom poberejo najvec matematikov, disposable. mogoce kot mala riba lahko res kaj zasluzis tako, da sledis gibom velikih, ampak za kakrsenkoli zaresen uspeh rabis dobro znanje ozadja. sploh na dolgi rok.

sicer pa prilimaj malo sezname transakcij ane. (na dolgi rok) alpa vsaj povej letno bilanco.


Vsaj nekdo, vsaj malo razume o čem se tukaj govori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

misijaX ::

disposable2 je izjavil:

Jaz sem programer, delo mi narekuje analitik.

Sem že napisal, _osebno_ poznam ljudi, ki jim srednješolska matematika dela probleme, pa so uspešni na forexu več let, no joke. Potrebna je doslednost in emocionalna distanca, da ne delaš neumnosti. Zato preferiram automated ali vsaj semi-automated trgovanje.


Ovce ne boš naučil ničesar. Če tupi eno in isto in se mu niti malo ne da raziskati, kaj zadeva sploh je...nima pomena. Jaz sem se tudi zahakljal od flbrokerja, ker je enostavno mislil, da vsi tukaj gor nimamo pojma o čem govorimo in da je on edini car, ki zadeva obvlada. Takšnih ne potrebujemo.
Matthai in ostali, ki kvasite bedarije --> najprej se malo podučite o FORX-u in raziščite zadevo, potem se pa ponovno oglasite.

misijaX ::

Za vse tiste, ki še vedno ne razumete za kaj gre.
Še sveže: http://tvslo.si/predvajaj/gostja-branka...

Nikonja ::

Ste pa skoraj vsi kot otroci, če bi vi res služili tolk denarja resnično verjamem da nebi imeli časa za sranje na Slo-techu. (ziher ne boš videl kakšneg volstrit manijaka kako naklada po forumih)

Pejte rajš na kofe z prijatelji kot si tukaj ego napihovat, ker če ne znate konkretno svetovat in pomagat ne vem zakaj nakladate. A vas je strah če pomagate da boste ostali brez dnarja, res ste smešni !

In zakaj vas je strah povedat kolk dejansko zaslužite, da ni mogoče davkarija problem, ali dejansko služite virtualni dnar.

disposable2 ::

Nikonja je izjavil:


In zakaj vas je strah povedat kolk dejansko zaslužite, da ni mogoče davkarija problem, ali dejansko služite virtualni dnar.


Moj fund (v katerem sta tudi dva eminetna člana tega foruma) je za mesec december izplačal 15.67%.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Koliko imaš yield na leto, v zadnjih par letih ?

poweroff ::

Pwned:


Kriminalisti so ovadili trojico, ki naj bi z domnevno goljufijo pri valutnem trgovanju osebe oškodovali za 71 tisoč evrov


http://www.finance.si/8330998/Novome%C5...
sudo poweroff

c3p0 ::

Med preiskavo so kriminalisti ugotovili, da denarna sredstva niso bila vložena v uradne valutne forex trge

Smurf ::

poweroff je izjavil:

Pwned:


Kriminalisti so ovadili trojico, ki naj bi z domnevno goljufijo pri valutnem trgovanju osebe oškodovali za 71 tisoč evrov


http://www.finance.si/8330998/Novome%C5...

Tako se pa da dobro sluziti s "forexom" ja :D.

disposable2 ::

poweroff je izjavil:

Pwned:


Pwned? Kdo? Report o scamu, ki se sklicuje na forex in zdej je celotno valutno trgovanje scam. Nigerijci mi ponujajo iPhone za 20 dolarjev. Apple je scam. (Oh wait, to celo drži vodo, slab primer.)

Logic, try to use it sometimes.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

pohlep je pravi razlog

ali je forex način da naivneža ogulijo ali pa nigerijski scam
je čisto vseeno

kdor je željan lahkega zaslužka pač popuši

seveda ti ki so spodaj...

pohlepneži na vrhu piramid - zanje velja druga zgodba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Hayabusa ::

Prej ko boste dojeli, da ima forex trgovanje brez nekih magic robotov s fin. piramidami (ponzi shemami) skupnega natanko 0, prej boste nehali trolati.

Matev ::

hayabusa

govorimo o forex prevari ! ki je bila dana z linkom
in o prevari nigerisjkih prevarantov - ki si jih lahko ogledaš na wikipedii

zadeva je še kako podobna

ljudje so ostali brez denarja

če jih okradejo na tak ali drugače nančin je pa res stvar okusa ... kako bi kdo bil rad opeharjen

Hayabusa ::

Ti namignem še o najnovejši prevari: pokojninski sistem je ponzi shema in bo kot tak neslavno končal.

Matev ::

še o najnovejši prevari: pokojninski sistem je ponzi shema


in kaj ima pokojninski sitem vze z stvarmi o katerih govorimo

to da ne bo zdržen že itak vsak normalen človek ve...

kako bodo namreč brezposelni in javni uslužbenci ki sedijo v uradih lahko pokrivali hordo upokojencev?

nikakor
...

tako kot tudi denarne verige ali scami niso globalna rešitev, ke zgolj prelivajo sredstva iz enega mesta na drugo

forex sam po sebi nič ne ustvarja

Hayabusa ::

Sem napisal ker omenjaš goljufive piramidne sheme 8-).

Matev ::

goljufive piramidne sheme


a ti misliš da je tudi redna zaposlitev oblika piramidne sheme?

Smurf ::

disposable2 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pwned:


Pwned? Kdo? Report o scamu, ki se sklicuje na forex in zdej je celotno valutno trgovanje scam. Nigerijci mi ponujajo iPhone za 20 dolarjev. Apple je scam. (Oh wait, to celo drži vodo, slab primer.)

Logic, try to use it sometimes.

Ocitno bo treba razlozit. Matthai je pokazal, da je velika moznost, da tisti vasi kolegi, ki so baje dobro zasluzili s forexom, ali guljufi ali pa bili oguljufani.

Oz. z drugimi besedami, ce vam nekdo pravi, da dobro sluzi s forexom, je zelo mozno, da spada v eno izmed zgornjih dveh skupin.

disposable2 ::

Smurf je izjavil:

disposable2 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pwned:


Pwned? Kdo? Report o scamu, ki se sklicuje na forex in zdej je celotno valutno trgovanje scam. Nigerijci mi ponujajo iPhone za 20 dolarjev. Apple je scam. (Oh wait, to celo drži vodo, slab primer.)

Logic, try to use it sometimes.

Ocitno bo treba razlozit. Matthai je pokazal, da je velika moznost, da tisti vasi kolegi, ki so baje dobro zasluzili s forexom, ali guljufi ali pa bili oguljufani.

Oz. z drugimi besedami, ce vam nekdo pravi, da dobro sluzi s forexom, je zelo mozno, da spada v eno izmed zgornjih dveh skupin.


Bo treba razložit, da z enim linkom pač ni pokazal, da je 'velika možnost', da so 'vasi kolegi'??? baje dobro zaslužili goljufi ali pa bili ogoljufani. Tudi če jih prilepi 7, ne bo pomagalo.

Z drugimi besedami, če ti taka osnovna matematika dela težave, don't post here. Morda pa greš lahko za nasljednjika Svetlane Makarovič.

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821254 (14664) c3p0
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050406 (17904) next3steps
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812419 (9766) btree
»

Igranje borze z dobickom

Oddelek: Loža
428092 (6204) kopachke

Več podobnih tem