» »

Forex

Forex

1 2
3
4 5

dcinko ::

Dany123 je izjavil:

 forex

forex



A da se ne da zaslužit? ;) Da se pa tudi zgubit!

Dejstvo je da se nikoli ne bom vpisal v forex ponudnika, ki nima licence od ATVPja (agencija za vrednostne papirje)in če se ne motim (me lahko popravite) je ta firma edina v sloveniji, ki ima licenco http://www.e-spread.si/

NIKOLI ne zaupajte raznim mulcem, ki vam obljubljajo neke neumnosti, trgujte sami (sami upravljajte vaš denar) ali pa sploh ne trgovat! še posebno pa morete bit previdni pri teh tujih ponudnikih... saj poznate star rek: če je prelepo da bi bilo res, zna biti da to tudi je! jaz sem šel že skori skozi vse faze :)

to je moj nasvet.


Ni priporočljivo, da sam trguješ, če nisi res zelo dober v tem.

Zeberdee je izjavil:

Grega Brenkuš je že spizdil, ker je naredil mega minus. Bojda, se posipam s pepelom, če ni res, tako da je problem resničen.


Kam je spizdil Grega Brenkuš? A poznaš še koga drugega, ki mu je naredil velik minus?

c3p0 je izjavil:

Jaz pa si že skoraj kupil bogastvo od njega, na http://forex-auto-trader.net/index.php


A ta spletna stran je njegova?
KISS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dcinko ()

BALAST ::

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

xerrex ::

@dcinko G.B je naredil kar en velik minus in to blizu 4mio eu, tako da je kar nekaj besnih ljudi, ki ga seveda isce in ga ne najde, ker se lepo skriva... seveda pa so zgodbice od tega da je ze v psihiatricni do tega da zivi lepo in se sprehaja po Kranju itd... tako kot on so pa tudi njegovi drugi pajdasi se poskrili in od nobenega ni ne sledu ne nic... tako da so to zgodbo kar lepo zaigrali in vse skupaj lepo nategnili..

poweroff ::

Ne razumem zakaj so ljudje besni na njega? Zato, ker so špekulirali in hoteli na hitro zaslužiti, pa se jim ni izšlo?

Tough luck, ane.
sudo poweroff

shadeX ::

Zanima me če kakšen iz slo-techa služi denar preko forexa? Sam poznam prijatelja, ki je v učenje vložil cca 9mesecev. 3mesece je igral na demo accountu. Najprej z izgubo nato pozitivno. Sedaj je začel s pravim denarjem in na dan zasluži cca 40 eur.

Očitno je to res nek dober in "siguren" posel če ga vsaj malo znaš? Torej ali se še kdo tukaj ukvarja s tem? Ali tako rekoč vsak "bedak" po nekaj mesecih učenja posluje pozitivno? :DD

disposable2 ::

shadeX je izjavil:

Zanima me če kakšen iz slo-techa služi denar preko forexa? Sam poznam prijatelja, ki je v učenje vložil cca 9mesecev. 3mesece je igral na demo accountu. Najprej z izgubo nato pozitivno. Sedaj je začel s pravim denarjem in na dan zasluži cca 40 eur.

Očitno je to res nek dober in "siguren" posel če ga vsaj malo znaš? Torej ali se še kdo tukaj ukvarja s tem? Ali tako rekoč vsak "bedak" po nekaj mesecih učenja posluje pozitivno? :DD


Zadeva ni enostavna, povprečen bedak bo spušil account slej ko prej. Se pa seveda da živet od tega, če si dober, niti ne slabo.

shadeX ::

Prijatelj mi pravi da ga je v to vpeljal nekdo ki ga je spoznal preko interneta iz amerike. Pravi, da tip na dan zasluži od 5-10k USD in to s približno 96% uspehom. Prijatelja je to zelo navdušilo in je začel s tem tudi on. Ubistvu skor nisem verjel, ko mi je pokazal da posluje z dobičkom že nekaj časa.

Sem pa bral po forumih da večina ljudi ki gre v to spuši cel dnar..tako da je večja šansa da boš zgubil kot kaj dobil.

disposable2 ::

shadeX je izjavil:

Prijatelj mi pravi da ga je v to vpeljal nekdo ki ga je spoznal preko interneta iz amerike. Pravi, da tip na dan zasluži od 5-10k USD in to s približno 96% uspehom. Prijatelja je to zelo navdušilo in je začel s tem tudi on. Ubistvu skor nisem verjel, ko mi je pokazal da posluje z dobičkom že nekaj časa.

Sem pa bral po forumih da večina ljudi ki gre v to spuši cel dnar..tako da je večja šansa da boš zgubil kot kaj dobil.



Ja če imaš dobrega mentorja si precej povečaš možnosti za uspeh. Dober mentor pomeni trejder, ki je na sceni vsaj nekaj let in lahko spuši 50 trejdov zaporedoma in še vedno lahko nardi naslednjega.

Primer:

Vzameš dva slaba trejderja, ki delata nasprotno, en gre short en pa long v istem momentu. Čez nekaj časa, bosta oba končala z znuliranim accountom.

Vzameš dva dobra trejderja, ki delata nasprotno, en gre short en pa long v istem momentu. Oba bosta končala z nekaj profita ali vsaj okoli izhodiščne točke.

Its about loss managment.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Forex je podobno igranju lota. Saj tudi igralci lota so prepričani, da imajo nek "sistem", ampak v resnici je v ozadju predvsem naključje.
sudo poweroff

disposable2 ::

poweroff je izjavil:

Forex je podobno igranju lota. Saj tudi igralci lota so prepričani, da imajo nek "sistem", ampak v resnici je v ozadju predvsem naključje.


Nono japke pa hruske.

Edit. Ne me narobe razumet, nekateri seveda igrajo čisti gamble na forexu namesto kje drugje, for the thrill of it. Večina je pa itak robotov.

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

Ah ja...
Forex je zero sum game. Ko ti nekomu prodaš to opcijo oz. ta instrument po neki ceni mora zato, da ti profitiraš nekdo zgubiti. Če pade vrednost valute več kot recimo 1% pri vzvodu 1:100 je to tvoj kupec, oz. tisti ki je nakdandno kupil ta instrument od tvojega kupca. No če vrednost zraste za recimo 10% potem zgubi izdajatelj instrumenta; ampak te, ki izdajajo inštrumente ponavadi ne delajo izgube tako, da je potem odgvor na dlani kdo zgubi.

Mogoče če bi preštudiral nekaj 10 knjig in imel nekaj let izkušenj, da bi potem nekako lahko delal profit ampak vseeno težka
+
če si tako želiš dohodka recimo 10k € na mesec pojdi raje na poklicno šolo in študiraj recimo malarijo po 12 ur na dan... v nekaj letih si boš s tem trudom zgradil veliko podjetje za slikopleskarstvo in potem boš imel spet tak dohodek, pa še bolj zihr.

terryww ::

It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

btree ::

roboti se na forexu ne obnesejo najbolje, vsaj dolgoročno ne.
Tehnični del se pri forexu ni problem naučiti, največ pa šteje psihologija traderja. Vsak lahko zastonj preizkusi demo račun, potem pa predlagam pravi račun pri Oandi, kjer lahko trguješ že s parimi dolarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

terryww ::

@btree
odv kdo si in kaj hočeš. desni del Bellove krivulje se bo prej ko slej spotaknil ob renaissance technologies
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

disposable2 ::

alexa-lol je izjavil:

Ah ja...
Forex je zero sum game. Ko ti nekomu prodaš to opcijo oz. ta instrument po neki ceni mora zato, da ti profitiraš nekdo zgubiti. Če pade vrednost valute več kot recimo 1% pri vzvodu 1:100 je to tvoj kupec, oz. tisti ki je nakdandno kupil ta instrument od tvojega kupca. No če vrednost zraste za recimo 10% potem zgubi izdajatelj instrumenta; ampak te, ki izdajajo inštrumente ponavadi ne delajo izgube tako, da je potem odgvor na dlani kdo zgubi.

Mogoče če bi preštudiral nekaj 10 knjig in imel nekaj let izkušenj, da bi potem nekako lahko delal profit ampak vseeno težka
+
če si tako želiš dohodka recimo 10k € na mesec pojdi raje na poklicno šolo in študiraj recimo malarijo po 12 ur na dan... v nekaj letih si boš s tem trudom zgradil veliko podjetje za slikopleskarstvo in potem boš imel spet tak dohodek, pa še bolj zihr.


Ja, nimaš lola za brezveze v imenu.

terryww ::

mimogrede, a imamo kaj kvantov v slo?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

btree ::

kaj so kvanti v zvezi s fx-om?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

alexa-lol ::

disposable2 je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Ah ja...
Forex je zero sum game. Ko ti nekomu prodaš to opcijo oz. ta instrument po neki ceni mora zato, da ti profitiraš nekdo zgubiti. Če pade vrednost valute več kot recimo 1% pri vzvodu 1:100 je to tvoj kupec, oz. tisti ki je nakdandno kupil ta instrument od tvojega kupca. No če vrednost zraste za recimo 10% potem zgubi izdajatelj instrumenta; ampak te, ki izdajajo inštrumente ponavadi ne delajo izgube tako, da je potem odgvor na dlani kdo zgubi.

Mogoče če bi preštudiral nekaj 10 knjig in imel nekaj let izkušenj, da bi potem nekako lahko delal profit ampak vseeno težka
+
če si tako želiš dohodka recimo 10k € na mesec pojdi raje na poklicno šolo in študiraj recimo malarijo po 12 ur na dan... v nekaj letih si boš s tem trudom zgradil veliko podjetje za slikopleskarstvo in potem boš imel spet tak dohodek, pa še bolj zihr.


Ja, nimaš lola za brezveze v imenu.


No genij pojasni forex... pa še to da majo lahko vsi hkrati profit.

terryww ::

btree je izjavil:

kaj so kvanti v zvezi s fx-om?

He waved across the room to Jim Simons,billionaire math genius and founder of the most successful hedge fund on the planet, Renaissance
Technologies. Simons, a balding, white-bearded wizard of quantitative investing, winked back as he
continued chatting with the circle of admirers hovering around him.
The previous year, Simons had pocketed $1.5 billion in hedge fund fees, at the time the biggest one-year
paycheck ever earned by a hedge fund manager. His elite team of traders, hidden away in a small enclave
on Long Island, marshaled the most mind-bending advances in science and mathematics, from quantum
physics to artificial intelligence to voice recognition technology, to wring billions in profits from the
market. Simons was the rare investor who could make Muller feel jaw-clenchingly jealous.
The two had known each other since the early 1990s, when Muller briefly considered joining Renaissance
before starting his own quantitative hedge fund inside Morgan Stanley, the giant New York investment
bank. Muller’s elite trading group, which he called Process Driven Trading, was so secretive that even most
employees at Morgan weren’t aware of its existence. Yet over the previous decade the group, composed of
only about fifty people, had racked up a track record that could go toe-to-toe with the best investment
outfits on Wall Street, cranking out $6 billion in gains for Morgan.
Muller and Simons were giants among an unusual breed of investors known as “quants.”
http://www.amazon.com/Quants-Whizzes-Co...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

poweroff ::

Ne bluzit. Forex natanko vem kaj je. Problem je, da ti igraš gambling proti centralnim bankam, ki imajo v rokavu neskončno asov.

Ko Evropska centralna banka ali FED spremeni obrestno mero, si čez noč izgubil vse... ali pa blazno pridobil. In na njihove odločitve ne moreš vplivati. Torej je to gambling.
sudo poweroff

disposable2 ::

poweroff je izjavil:

Ne bluzit. Forex natanko vem kaj je.


Če ti veš, še ne pomeni da je to res.

alexa-lol je izjavil:


pa še to da majo lahko vsi hkrati profit.


Can you quote me on that?

Zgodovina sprememb…

btree ::

poweroff je izjavil:

Ne bluzit. Forex natanko vem kaj je. Problem je, da ti igraš gambling proti centralnim bankam, ki imajo v rokavu neskončno asov.

Ko Evropska centralna banka ali FED spremeni obrestno mero, si čez noč izgubil vse... ali pa blazno pridobil. In na njihove odločitve ne moreš vplivati. Torej je to gambling.

Ve se, kdaj se spremeni FED, ker imaš koledar novic. Je pa res, da pride do nepredvidenih dogodkov, čeprav se trguje na zakonitostih grafov, za se pa uporablja SL in FX zaradi tega ni gambling. Dober money management je tudi del trgovanja.

misijaX ::

Malo za hec sem šel pogledat kaj se v SLO govori o forexu in vidim, da večina nima pojma kaj to sploh je, kako deluje, zakonitosti trgovanja,...
Rad bi vam dal vedeti, da zadevo poznam skoraj 5 let in v tem času sem dosti tudi izgubil. Nekateri omenjate, da jih večina izgubi in to drži. V večini primerov razlog za izgubo (eng: account burn) ni neznanje, temveč pohlep. Z različnimi vzvodi lahko hitro veliko zaslužiš in na drugi strani vse izgubiš. No, ta druga opcija pride večkrat na vrsto.
Discipina pri trgovanju je potrebni pogoj, ni pa zadostni. Poznati je treba tudi tehnike trgovanja in te tehnike so večinoma povezane s tehničnimi analizami (EMA, SMA, MACD, Stohastic,oversold, overbought,...), vendar tudi te tehnike niso garancija za uspeh. Glavna in edina prava garancija so izkušnje, ki pa se ne pridobijo čez noč. Tudi, če boste 5 let uporabljali demo in se veliko naučili, še vedno ne bo enako na real računu (psihološko).
Sam trgujemo kolikor mi dopušča čas in zadnje leto kar uspešno. Moj sistem je uporaba S/R (pivot) linij in VSA (volumska razpršitvena analiza). Naj še omenim, da sem po izobrazbi iz tehnične stroke, torej noben ekonomist, pravnik, ali kaj podobnega.
Če zaključim,... polagam vam na srce, da si izkušnje pridobivajte na majhnih vloženih vsotah max. 500 EUR (npr. 0.01 lot pri vzvodu 1:100). Morate biti previdni, predvsem pa ne pohlepni! Se še kaj oglasim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

poweroff ::

Jao, kako zabavno je, ko začnejo wannabe brokerji pametovati o matematičnih pojmih (stohastičnost, ARIMA modeli, itd...). :))
sudo poweroff

disposable2 ::

poweroff je izjavil:

Jao, kako zabavno je, ko začnejo wannabe brokerji pametovati o matematičnih pojmih (stohastičnost, ARIMA modeli, itd...). :))



Matthai loh si sicer strokovnak o zasebnosti al whatever ze, sam na tem področju pa brcas v temo. Go away twonk.

btree ::

govora je o indikatorjih, ki prikazujejo trend,..., ni potrebno poznat matematike, ker so že sprogramirani, uporablja se le rezultate.

Isotropic ::

Mene so tudi hoteli nas*** naj vložim v forex, in sicer s prav bedno finto - da vstop ni omogočen vsakomur, pač pa te mora nekdo od obstoječih članov povabiti. Donosi naj bi bili pa 150% na leto. Hkrati so mi sveto zatrjevali, da to ni piramidna shema, saj je čisto drugačno kot catch-the-cash.


da pristopis v ta elitni klub, moras pa placati "vpisnino" par kEUR hehe. s tem, da jo lahko dobis nazaj (oz. se vec), ce jih vec privabis v to :D

btree moras poznati matematiko, da sploh lahko ves, kaj prikazujejo ti indikatorji in kako robustni so.

Zgodovina sprememb…

misijaX ::

Isotropic je izjavil:

Mene so tudi hoteli nas*** naj vložim v forex, in sicer s prav bedno finto - da vstop ni omogočen vsakomur, pač pa te mora nekdo od obstoječih članov povabiti. Donosi naj bi bili pa 150% na leto. Hkrati so mi sveto zatrjevali, da to ni piramidna shema, saj je čisto drugačno kot catch-the-cash.


da pristopis v ta elitni klub, moras pa placati "vpisnino" par kEUR hehe. s tem, da jo lahko dobis nazaj (oz. se vec), ce jih vec privabis v to :D

btree moras poznati matematiko, da sploh lahko ves, kaj prikazujejo ti indikatorji in kako robustni so.


Moram priznati, da mi ni čisto jasno o čem pišeš. Na spletu imaš na voljo nekaj 100 brokerjev, kjer ne potrebuješ nobene vpisnine. Registriraš se, trguješ na demo ali resničnem računu in to je to. Piramide so bile ustvarjene pod pretvezo forex-a, saj v osnovi drži, da lahko teoretično res zaslužiš tudi 200% in več na mesec, realnost pa je nekaj povsem drugega. Moja realnost je do 5% na mesec, s čimer se ne more kosati nobena banka ali sklad (nad katerim običajno nimaš nadzora).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

misijaX ::

btree je izjavil:

govora je o indikatorjih, ki prikazujejo trend,..., ni potrebno poznat matematike, ker so že sprogramirani, uporablja se le rezultate.


No, vsaj nekdo, ki pozna stvari...Hvala Bogu!
Me je že imelo, da bi ta forum pustil čisto pri miru:
Kdor se želi v smeri forexa izobraževat prilagam nekaj linkov:
http://www.babypips.com
http://www.forexfactory.com
http://www.dailyfx.com

Tehniče analize in fundamentalne analize so le temelj, resnica pa je v tem, da je valutni trg reguliran. To je že nekdo napisal. Kaj pomeni, da je reguliran? Seveda velike banke in ostali plejerji z velikanskimi paketa long in short pozicij reguirajo trg, zato s skoki razmerij valut včasih lahko zelo sunkoviti (veliki), temu pravimo volatilnost. Dodatno fundamentalne informacije o neki valuti (obrestne mere,...) lahko ravno tako hitro spreminjajo skok razmerij...itd. Se še oglasim.

flbroker ::

valutni trg ni reguliran

misijaX ::

flbroker je izjavil:

valutni trg ni reguliran

Potem pa očitno nisi še trgoval na valutnem trgu.

btree ::

matematike ne rabiš poznat,tako kot ne rabiš poznat kako deluje motor,da voziš avto.
regulirajo se brokerji, ne valutni trg in res obstajajo neregulirani brokerji, pa normalno, da ne greš k njim trgovat,če imaš na tisoče reguliranih.

misijaX ::

btree je izjavil:

matematike ne rabiš poznat,tako kot ne rabiš poznat kako deluje motor,da voziš avto.
regulirajo se brokerji, ne valutni trg in res obstajajo neregulirani brokerji, pa normalno, da ne greš k njim trgovat,če imaš na tisoče reguliranih.

Ne bo držalo. Vidim, da je večina še daleč...you will lose a lot of money...
Valutni trg je skreiran s strani velikih plajerjev. retail traderji lahko le sledimo njim in s tem ustvarjamo profit. priložnosti, ko vstopaš v pozicije se reče angleško "price action".
Ko prileti novica v trgovalnem koledarju, volatilnost poskoči in tisti trenutek običajno ljudje izgubljajo največ denarja. Dokaz, da je trg reguliran je vse pogostejši rek med trejderji "buy the rumor sell the news".

flbroker ::

misijaX je izjavil:

flbroker je izjavil:

valutni trg ni reguliran

Potem pa očitno nisi še trgoval na valutnem trgu.


glede na to da si s trgovanjem služim kruh že nekaj let, bi rekel da vem o čem govorim

misijaX ::

Mogoče vas bega to, kar vidite kot celotno sliko.
Globalno gledano se valutna razmerja obračajo tako kot kažejo ekonomski podatki držav, katerim pripada neka država, vendar se je treba spustiri na mikro nivo.
Lep primer je bil ravno včeraj prišla novica o relativno pomembnih ekonomskih indikatorhev s strani ZDA. Short pozicije eur/usd so navalile pri 1.3200, najnizja vrednost pa je dosegla le 1.3158, kmalu se je vrednost vrnila na 1.3189. Zakaj? Naj mi to razložite tisti, ki pravite da trg ni reguliran...

flbroker je izjavil:

misijaX je izjavil:

flbroker je izjavil:

valutni trg ni reguliran

Potem pa očitno nisi še trgoval na valutnem trgu.


glede na to da si s trgovanjem služim kruh že nekaj let, bi rekel da vem o čem govorim


Potem se sprašujem kakšen kruh ješ. Pa brez zamere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

flbroker ::

super odgovor, ni ga čez argument :)

misijaX ::

flbroker je izjavil:

super odgovor, ni ga čez argument :)

No, po nekaj tvojih kratkih odgovorih bi se že počasi spodobilo, da napišeš še kaj o svojih izkušnjah. Kako ti gre? Na katerih trgih trguješ?...

btree ::

trenutno ne trgujem in ne vem glede zadnje novice, verjetno je bil močen support spodaj, zato se je odbilo. regulirani so brokerji s strani inštitucij, ki nadzirajo pretok denarja, v tem je smisel besede reguliran.

btree ::

itak pa da veliki playerji premikajo valute, glede ekonomskih novic, pa ne bi dal roke v ogenj, včasih pride do velikih premikov, včasih nič. Sam trejdam na EUR/USD pri Oandi in FX PRO na ECN platformi. Delam z velikim vzvodom pri Oandi je max samo 50:1 in naredim samo par pipov na dan, najbolje se mi pa obnese čas med 8h in 9h zjutraj, ko je še vse mirno in nekako prevladuje tehnična analiza (delam na 5 minut). Ni pa nujno, da je ta čas dober. To je forex, nikoli ne veš kaj te čaka. Izkušnje 5 let z občasnimi pavzami, takrat ko preveč padem pod vpliv FX-a. O rezultatih pa ne bom govoril, ko se začnem hvalit, se zna situacija obrnit. Zaenkrat sem zadovoljen, ne mislim pustit službe in se le s tem ukvarjat, preveč za mojo psiho, zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

flbroker ::

misijaX je izjavil:

flbroker je izjavil:

super odgovor, ni ga čez argument :)

No, po nekaj tvojih kratkih odgovorih bi se že počasi spodobilo, da napišeš še kaj o svojih izkušnjah. Kako ti gre? Na katerih trgih trguješ?...


povsem nerelevantno je s čem trgujem, dejstvo je da ne poznaš osnov in če ne poznaš osnov ne bodi aroganten

misijaX ::

flbroker je izjavil:

misijaX je izjavil:

flbroker je izjavil:

super odgovor, ni ga Äez argument :)

No, po nekaj tvojih kratkih odgovorih bi se Ĺže poÄasi spodobilo, da napiĹĄeĹĄ ĹĄe kaj o svojih izkuĹĄnjah. Kako ti gre? Na katerih trgih trgujeĹĄ?...


povsem nerelevantno je s Äem trgujem, dejstvo je da ne poznaĹĄ osnov in Äe ne poznaĹĄ osnov ne bodi aroganten


Glede na tvojo je depresijo in jezo predvidevam, da si izgubil že veliko denarja. Nimam namena biti aroganten in ne bi se rad spuščal na nivo 5 letnega otroka. Resnica je le ta, da sem jaz svoje razumevanje utemeljil, ti pa odgovarjaš na vse poste kot neki "jack" z da ali ne, češ kar naj razmišljajo... To je aroganca enega pametnjakoviča, ki ničesar pametnega če ni napisal, da bi pomagalo ostalim. Kaj sploh potem počneš tukaj? Igraš frajerja in s svojim nickom vzbujaš nekega profesionalca, ki to ni?

Kakor koli že, trg je še kako reguliran in tisti, ki govorite, da so brokerji reguirani in ne banke, očitno še ne pozante dobro zgodbe. Banke same so brokerji, zato tega ne ločevat! Ti brokerji, pri katerih ste vi odprli trgovalni račun so narejeni za retail trajderje ( kot neke vrste fizične osebe z majhnim kapitalom). Tudi tisti, ki odpirajo račune z 500.000 EUR so majhni plejerji. Veliki plejerji so pa tisti npr. od 200 MIO (EUR,USD) naprej.
Za prepoznavo smeri pri PA (price action) uporabljam VSA metodo, kjer se zelo dobro vidi, kaj je namen "velikih" in največkrat fundamentalne novice na mikro ravni v realnem času nimajo veze z željami "velikih", zato se premiki dogajajo ravno v nasprotni smeri kot je želja retailerjev. Vsa poanta je v tem, da se želi majhne (nas) stresti iz igre. Če večina malih odpre long pozicijo, bodo oni seveda v pravem trenutku vse long pozicije v določenem spreadu povozili s shorti tako daleč, da bo večina dobila "margin call" (XXbroker, to ti najbrž zelo dobro poznaš in ne skrbi tudi jaz..., potem se bo pa (smešno) vrednost vrnila nazaj in preko nje v long pozicije. O forexu bi si lahko dopisovali ves čas...in če nadaljujem seveda, predvidevam, da pozante bikov (bull) in medvedov (bear) trend...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

misijaX ::

btree je izjavil:

itak pa da veliki playerji premikajo valute, glede ekonomskih novic, pa ne bi dal roke v ogenj, včasih pride do velikih premikov, včasih nič. Sam trejdam na EUR/USD pri Oandi in FX PRO na ECN platformi. Delam z velikim vzvodom pri Oandi je max samo 50:1 in naredim samo par pipov na dan, najbolje se mi pa obnese čas med 8h in 9h zjutraj, ko je še vse mirno in nekako prevladuje tehnična analiza (delam na 5 minut). Ni pa nujno, da je ta čas dober. To je forex, nikoli ne veš kaj te čaka. Izkušnje 5 let z občasnimi pavzami, takrat ko preveč padem pod vpliv FX-a. O rezultatih pa ne bom govoril, ko se začnem hvalit, se zna situacija obrnit. Zaenkrat sem zadovoljen, ne mislim pustit službe in se le s tem ukvarjat, preveč za mojo psiho, zaenkrat.


Hvala za konstruktiven komentar. Ali si zadovoljen z Oando. Jaz zaradi VSA uporabljam izključno FXCM, primerljiv pa je tudi FX PRO, katerega si tudi ti že omenil. Tudi IBFX ni slab, ostali pa so več ali manj narejeni po merah za uničevanje retailerjev. Uporaljaš tudi enako platforma kot jaz. Sicer sem nekaj časa uporabljal MT4, pa se nikakor nisem mogel navaditi, ker je zmrzovala, preden se je postavila je trajalo...
Tudi to se moram strinjati, da je čas med 8 in 9h zjutraj po našem času zelo primeren, sem pa opazil, da so v tem času največkrat vklopljeni roboti. Jaz uporabljam vzvod 1:100, in naredim max. 20 pipov na dan.
Dejstvo je, da je disciplina v tej igri največjega pomena, vse ostalo se da relativno hitro naučiti in dojeti, pa zato ne rabiš biti matematik, fizik ali ekonomist...

misijaX ::

flbroker:
Beri to, da se boš malo izobrazil:
http://www.smbtraining.com/blog/volatil...

...pa da ne boš pametoval o nereguliranem valutnem trgu!
Najbrž tudi težko razumeš kaj je potem "high probabilty trade", kajne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misijaX ()

flbroker ::

hahaha ker model si ti, majkemi, uporno ponavljaš iste stvari, kljub pozivom da nam vsem tukaj razložiš kako je valutni trg reguliran tega še vedno nisi storil, jaz se ne oziram na tvoje žaljivke, lahko sem kreten, trgovalec s svinjino, imenuj me kakor hočeš ampak ti še vedno nimaš blage veze o trgovanju nasvete pa deliš kot stara baba sladkarije, nekdo tukaj bo tvoje mnenje vzel resno in tako nastane začaran krog dezinformacij, zaradi tega sem jezen ker zaradi igre gluhega telefona na koncu pride ven popačena resničnost in potem je en gozdni joža v gostilni pameten kako je "forex" nateg itd.

ne razumeš kako trg deluje in kako in zakaj se cena premika, reklamiraš brokerje ki so navadni goljufi in so v preteklosti plačali že veliko kazni, zagovarjaš uporabo indikatorjev, frčkaš se z vzvodi čeprav ne poznaš njihov pomen itd. tole je tvoja definicija regulative, citiram:

Kaj pomeni, da je reguliran? Seveda velike banke in ostali plejerji z velikanskimi paketa long in short pozicij reguirajo trg, zato s skoki razmerij valut včasih lahko zelo sunkoviti (veliki), temu pravimo volatilnost. Dodatno fundamentalne informacije o neki valuti (obrestne mere,...) lahko ravno tako hitro spreminjajo skok razmerij...itd. Se še oglasim.


velikanska podjetja z long in short pozicijami regulirajo trg hahahah, model, regulativa pomeni osrednje nadzorno telo, tega pa spot fx NIMA!!! evo, argumentirano sem ti dokazal da ne veš o čem govoriš, a gremo dalje?

jaz nisem nikomur dolžan karkoli dokazovati, sploh pa ne nesramnim anonimnežem na spletu v stilu osnovnošolcev "če ne poveš, ne veš" in tudi ne bom razlagal kaj trgujem, pri kom trgujem, kako trgujem ni kakšne pozicije trgujem ker je to povsem nerelevantno saj se tega ne da preveriti, bog ve da sem svoj davek že plačal, vložil sem več kot 10 let svojega življenja in se ne mislim pred nikomer zagovarjati, take it or leave it

tale thread sem bral le od te zadnje strani in sem se nekako s tabo zapletel v nek brezvezen prepir zato se zaradi tega opravičujem vsem ki morajo to solato brati, najraje bi tole temo zapustil ampak ker sem že pustil svoj pečat tukaj se počutim dolžnega da svojo napako popravim, zato bom za nekaj časa konstruktiven in bom skušal pomagati začetnikom dokler ne bom mnenja da sem si povrnil dobro karmo

bluefish ::

Dajmo, nivo.

btree ::

misijaX je izjavil:


Hvala za konstruktiven komentar. Ali si zadovoljen z Oando. Jaz zaradi VSA uporabljam izključno FXCM, primerljiv pa je tudi FX PRO, katerega si tudi ti že omenil. Tudi IBFX ni slab, ostali pa so več ali manj narejeni po merah za uničevanje retailerjev. Uporaljaš tudi enako platforma kot jaz. Sicer sem nekaj časa uporabljal MT4, pa se nikakor nisem mogel navaditi, ker je zmrzovala, preden se je postavila je trajalo...
Tudi to se moram strinjati, da je čas med 8 in 9h zjutraj po našem času zelo primeren, sem pa opazil, da so v tem času največkrat vklopljeni roboti. Jaz uporabljam vzvod 1:100, in naredim max. 20 pipov na dan.
Dejstvo je, da je disciplina v tej igri največjega pomena, vse ostalo se da relativno hitro naučiti in dojeti, pa zato ne rabiš biti matematik, fizik ali ekonomist...

Jaz sem šel stran od FXCM cca 2-3 leta nazaj, takrat ko so dvignili spread. Je pa njihova platforma super. Oanda je super, čeprav so market player, njihova platforma deluje, kot bi bila STP/ECN, tudi v času novic. Edina pomanjkljivost je majhen vzvod (50:1), druga pomanjkljivost je, da lahko dvigneš profit le z načinom, kot si ga nakazal. Se pravi če nakažeš s kreditno, profit lahko dviguješ le na kreditno. Pri FXPRO uporabljam CTrader, odlična platforma, dela kot formula, je pa precej nova in ji še manjka precej funkcionalnosti. MT4 mi je pa čisto mimo, ne vem zakaj je tako popularen, mogoče zato, ker se da programirat. Sicer kot praviš sam je disciplina najbolj pomembna, zato je knjiga "Trading in the zone" zelo priporočjliva.

misijaX ::

No, važno, da tebi paše, potem zadeva funkcionira.
Mene spread pri FXCM niti ne moti 2.6-3.2 na major fx-ih, ker skušam kar se da trgovati visoko verjetne setup-e.
Hvala za naslov knjige, jo bom skušal prebrati. Drugače pa je zame najbolj vrhunska Tom Williams - Master The Markets.
Maš zastonj pdf kopijo na netu:
http://ebookbrowse.com/master-the-marke...
Enaki car je bil Richard Wyckoff...tudi VSA-jevec.
Ko to knjigo prebereš razumeš šele kaj je smart money in kdo je glavni plejer, kako prepoznati poti pametnega denarja...
Tega kolega flbroker ne razume, pa se raje krega z mano, kot da bi konstruktivno sodeloval v debati.

btree ::

hvala za knjigo, jo bom ob priliki prebral. Še ena dokaj dobra je Ed Ponsi - Forex Patterns & Probabilities.

poweroff ::

btree je izjavil:

govora je o indikatorjih, ki prikazujejo trend,..., ni potrebno poznat matematike, ker so že sprogramirani, uporablja se le rezultate.

Točno to. To je tudi eden glavnih problemov "igralcev" Forexa.

BTW, koliko "strokovnjakov" o Forexu vas ima pri tem finančne interese?
sudo poweroff

disposable2 ::

poweroff je izjavil:


Točno to. To je tudi eden glavnih problemov "igralcev" Forexa.


Točno to. To je tudi eden glavnih problemov zunanih opazovalcev Forexa (ki pač tupijo po svoji kmečki pameti kako je forex evil).

Primeri:

"I'm afraid it's much worse than just that. My name is David, I'm a scientist and trader, the entire Forex market, just like the entire Futures markets are 100% controlled in direction by a computer program, not by "trading". The Forex market doesn't trade, it's controlled in price by a computer program, I have proven this to be a fact. And on top of this it's controlled by an AI computer that nobody in the world can beat, it will come to get your stops and take your money from you. Forex = SCAM!"

"Listen, I don't want to talk with Forex people, I have analyzed Forex people for the last 6 years, Forex people are the biggest scum bags to ever walk the face of this planet, they are evil by their very nature, just like the Forex market itself, Forex people are disgusting atheists who hate everybody including themselves, living miserable rotten lives having to scam everybody and lie through their teeth to make a living, I want nothing to do with Forex people and that means you, thank you."

And on it goes.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821275 (14685) c3p0
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050429 (17927) next3steps
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812422 (9769) btree
»

Igranje borze z dobickom

Oddelek: Loža
428097 (6209) kopachke

Več podobnih tem