» »

Kako spremeniti linux particijo za namestitev windows xp?

Kako spremeniti linux particijo za namestitev windows xp?

slemo ::

Kupil sem prenosnika acer 5315, na njem je naložen Grub loader in linux.

Ko sem skušal namesitti windows XP mi javi setup napako, da ne ne najde nobenega diska, verjetno bi bilo treba particijo pripravit na ntfs, vendar ne vem kako. Obstaja kak dos program na cd-ju ki bi to znal narediti?

lp
Damjan

vojko20 ::

Partition magic zna to, naredis ene boot diskete in pobrises particije.

Edit aja CD hmm. Mogoče ti manjka kak sata driver al kej podobnega. Meni čisto normalno zazna linux particije kot unknown format se mi zdi ob instalaciji in jih komot lahko zbrisem.

Drugače pa poglej v tisto konzolo k jo maš pri instalaciji XPjev če maš na voljo fdisk s katerim si lahko zbrises particije.

Mogoče tudi http://www.ultimatebootcd.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vojko20 ()

ender ::

Če ne najde diska, verjetno pomeni, da Windows ne prepoznajo kontrolerja. Če imaš kakšen USB disketnik, pojdi na Acerjevo stran in si snemi gonilnike za XP (moraš jih razširiti na disketo, nekje v arhivu bi morala biti datoteka oemsetup.inf), nato pa med nalaganjem namestitve pritisneš F6, in ko te vpraša naložiš gonilnik z diskete. Če te možnosti nimaš, pojdi v BIOS in spremeni SATA način iz AHCI v IDE (ali Compatible, odvisno od BIOSa), potem bo namestitev vidila disk (samo malo počasneje bo delovalo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

slemo ::

Sem probal kar z windows visto in sistem se je naložil, hvala vseeno za odgovore.

lp!
Damjan

thierryhenry ::

sem kupil enak računalnik ta acer 5315 pa me zanima, ker sm ga dobil brez windowsov, kako prideš v bios not pri tem prenosniku al pa kk bootaš cd da lahka pol naložiš normalno winse??
Ronaldinho

slemo ::

Da prideš v bios pritisni takoj ko prižgeš računalnik F12.

Potem v biosu naštimaj v meniju Boot priority ali boot order da bo CDoz.DVD enota first boot device.

Znova zaženi mašino oz. shrani še prej in setup se bo avtomatsko začel, to velja za setup win viste.

thierryhenry ::

tudi meni je napisalo, da mi ne zazna diska sam me zanima katere driverje moram dol potegnat iz acerjeve spletne straini, da jih dam na disketo (so sam za modem pa zvočno itd.....)????
Ronaldinho

Damc ::

Jaz nisem nobenih driverjev dol potegnil, samo namestitveni DVD od windows viste sem vstavil in bootal z njega, kajti windows vista pa zazna disk, tudi če je swap-linux particija.

slemo ::

Kje si pa kupil prenosnika? Jaz ko sem ga kupil je v opisu pisalo, da ima čitalec kartic in 4x usb, v resnici pa sem ugotovil doma da nima čitalca in da ima 3xusb.

thierryhenry ::

kupil sem ga v comshopu, mogoče maš kakšen drug model ker je več modelov se mi zdi tut pod oznako aspire 5315, no ne vem, js mam v glavnem vse kar piše na netu not.....hm
Ronaldinho

slemo ::

Tudi jaz sem ga kupil v comshopu v Celju, pa so rekli, da je res napaka pri opisu in da res nima čitalca kartic in 4x usb, tak da ne vem kok lahka maš ti to vse in pa isti model.

slemo ::

Kolk si pa dal zanjga? Acer aspire 5315 ne more bit več modelov.

slemo ::

Če imaš 160gb disk, 2gb ram, intel celeron processor 530 1.73mhz,wlan, potem imava isti model.

thierryhenry ::

to mam ja, mam 3×usb ne 4×, pa nimam digitalnega video izhoda, pač model je bol skromn, reku mi je pa on u comshopu, ko sm gledu isti model aspire 5315 pa je biu 700€, da sta dva računalnika pod isto oznako, le da ima en več opreme kot drug, pol sm uzel tega za 590€ ki ima malo manj opreme, a je vseeno dober za tako ceno
Ronaldinho

slemo ::

Ja res je dober za tako ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s povezavo na internet-omrežne kartice

Oddelek: Omrežja in internet
71815 (1731) rejven
»

Acer Aspire 5315 wireless driver

Oddelek: Omrežja in internet
3410506 (4494) amigo_no1
»

acer in komentar big banga

Oddelek: Pomoč in nasveti
141942 (1624) dolenska
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000

Več podobnih tem