» »

igre za malo mlajše?

igre za malo mlajše?

t-zonaz ::

Živjo,
imam nečaka 7let in je prejšni teden prišel do prvega računalnika :)
Zdaj pa me že sprašuje če mu lahko prinesem kakšne igrice..Hkrati pa me njegova mama opozarja naj ne kupujem nobenih preveč nasilnih, pa če se da kakšne bolj miselne. Njune želje so seveda ravno nasprotne, zato vas sprašujem za kakšne ideje, kaj bi bila naj varianta.
Hvala že vnaprej.
t-zonaz

t-zonaz ::

Tu imamo tri skupine:
a) Skupina ljudi, ki so računalnik dobili kasneje...ali pa igrali na spectrum ali commodore
b) Skupina, ki so znali pri teh letih že sami downloadati in se igrati na svojo pest
c) Skupina, ki so jim starši kupili igre po svoji izbiri

pod a) lahko da imate že kakšne otroke pri teh letih in Lahko pomagate
pod b) Malo se spomnite za nazaj kaj ste igrali..lahko je tudi starejša
pod c) če še imate igre, povejte katere?

:))
t-zonaz

Looney ::

Mario.:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

5er--> ::

Jazz Jack Rabbit 1/2, Zool 1/2

t-zonaz ::

ql, thnx
t-zonaz

kixs ::

Kaksen flipper :P

Pro Pinball serija (dela tudi pod XPji), Pinball Fantasies (nisem siguren ali dela pod XPji, sicer pa pod Dosbox)

Morda je se kaksen novejsi - dober, samo ne vem.

Sicer pa tudi kaksen Mahjong, Bomberman...

lp

billgates ::

7-letnik bo itak nasilje igral slej ko prej...

Drgač pa kakšne športne...

t-zonaz ::

itak nasilje bo, ni druge, samo da jaz ne bom kaj kriv.. zato mu bom za začetek bolj soft prinesel..fliper tud ql.
t-zonaz

Shegevara ::

need for speed al pa CMR:DIRT, pač te dirkačine al pa športačine kot je že en pred mano rekel

KandazaR ::

Kaka arkada (npr claw) ali pa kak nfs in podobno ali pa kako fifo,...

mikena ::

Pacman!

T-h-o-r ::

commander keen
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

opeter ::

Priporočam sledeče:

1.) poiščeš emulatorje npr. Nintendo SNES, NES, SEGA Genesis/MegaDrive, morda kaj novejšega in poiščeš dotične ROM-e (igre zanje).
Npr. Donkey Kong Country, Super Mario serije, Ecco the Dolphin, Sonic serije, Mr. Nuts in še in še. Lahko seveda tudi kake starejše igre za Commodore, Amiga, Spectrum, Atari...

2.) si posnameš DosBOX in kupiš kako starejšo igro v 3DSvet ali pa Mantis, morda poiščeš kako abandonware stran z sledečimi igrami: Skunny Kart, Hocus Pocus (Apogee), Commander Keen serija, Fire & Ice... ti naj še naštevam?

3.) kupiš Wii in zraven te mašince lahko dobiš odlične igre, prav tako pa lahko povlečeš stare uspešnice z NES, SNES, N64...

t-zonaz ::

Ja, hvala za vse ideje.
Malo sem presenečen saj ugotavljam(o), da pravzaprav novih iger za tako mlade ljudi ni ali pa jih samo mi ne poznamo. Da pravzaprav tako mladi niti ne potrebujejo nekih novih iger z vse boljšo grafiko, zvokom...ampak se lahko igrajo z zelo osnovnimi igrami. pričakoval sem namreč, da obstaja večji potencial v tako mladih ljudeh in da programerji bolj ustvarjajo tudi zanje. Očitno to ni to. Očitno, da sem malo prehitel čas, saj dejansko v drugem razredu OŠ še nimajo pouka računalništva....ne še.
Najbrž pa sem tudi jaz zavedel z vprašanjem, da so lahko tudi stare igre.

Sicer sem se pa tudi sam ob teh idejah spomnil kar nekaj legendarnih iger, hkrati pa sem malo pogledal tudi izbor zastojn iger po netu, vendar pa so večinoma za pet minut in le preveč enostavne. V mislih sem imel kako novo igro, kakšno avanturo skozi katero se prebijaš in se sproti še kaj koristnega naučiš in da traja, da se ne ponavlja.
No bomo še malo pobrskali po netu, sigurno se bo kaj takega našlo..kmalu.
:)
t-zonaz

bMozart ::

Ko je bil pri meni en tamal, je bil čist navdušen nad igrco Sheep.
Pa tetris mu še nasnem :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

opeter ::

V mislih sem imel kako novo igro, kakšno avanturo skozi katero se prebijaš in se sproti še kaj koristnega naučiš in da traja, da se ne ponavlja.


Tega dandanes skorajda ni... nimamo več raznih avanturic tipa Freddy Fish, Fatty Bear, TinTin goes to the Moon, da o avanturah kova DiscWorld, The snibble of Azimuth ipd. niti ne govorimo. Aja, pa Lucasa sem pozabil... :\.

Prav tako so v preteklosti pri raznih založbah izdali raznorazne poučne programe, avanture (večinoma pri DZS), npr. Čebelica Maja, Smrkci, Viking Viki pa še bi se našlo. Se še kdo spomni Papija (SKB Banka)?
Tega dandanes skorajda ni... na plicah trgovin lahko (morda) še kupiš katero od starejših programov za otroke, problem pa je večinoma kompatibilnost, saj so bile te zadeve narejene za Windows 3.x oz. Windows 95. Ti časi so enostavno mimo.

Zadnja igre, ki jih pomnim, da so namenjene za otroke, so npr.: Pink Pather, Diznijev Cars, kak Harry Potter, Shrek, Rattatouile... ampak vse te igre so povečini platformščine na jako primitivnem nivoju.
Pač licenčni apn... super bi bile recimo, če bi se pojavile v začetku 90-ih let, ampak danes? Ne vem no, morda pa imamo nekateri preveč huda pričakovanja.

Igra, ki nekako še obuja spomine na razne Fatty Bear-e ipd. je pravzaprav priložena Windows Visti, imenuje pa se Purple Place.

Sicer pa priporočam, da se malo odsurfa na Reflexive.com in se poišče kako, otroku primerno igro. Cene tudi niso pretirane.

mtosev ::

Pro evolution soocer, FIFA, Need for Speed, NBA Live, NHL.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Trololololo1 ::

Kako pa to deluje
Moje prvo čudovito raziskovanje sveta
moje sijajno človeško telo

Vse so od DZS-ja in delujejo tudi v win xp(z malo truda). Te igre sem dal sestri od punce(7 al 8 let) in je bla navdušena.

moje sijajno človeško telo
kako pa to deluje
moje prvo čudovito raziskovanje sveta

:) Upam, da ti bo kej pomagalo.

Gr0unD Zer0 ::

that rocked on win 95/98...

in moram priznati da mi je še marsikaj v glavi ostalo od tistega.


:D

[SkA] ::

Jaz bom tako rekel. Osebno se sicer strinjam s predlogi, ampak po mojih ugotovitvah je precej odvisno od otrokove motorike in pa dojemanja igric. Pri sedmih letih, brez kakršnih koli dosedanjih izkušenj z računalniškimi igricami, mu bo morda všeč kaj bolj preprostejšega, ki bo tudi razumel. Razne dodelane stare 2D arkade znajo biti že malce zakomplicirane za takega 7 let starega mulca, še posebej zaradi potencialne nujne angleščine tekom zgodbe/dogajanja.

Poglej malo po naših knjigarnah, tam dobiš polno nekih poslovenjenih igric za mlajše. EMKA Cene pa tudi ne zgledajo pretirane.
Sicer pa tudi najd.si najde kar nekaj na to temo. Noe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

A. Smith ::

Arkade iz poznih 90tih: Claw, Earthworm Jim, Rayman, Hugo

Arkade iz zgodnjih 90tih: Supaplex, Dangerous dave1-3, Keen1-6, Crystal caves, Pitfall, Prehistorik 1&2, ...

Disneyeve igre in igre z Lego tematiko

The incredible machine - TIM. Tole zadnje raztura, preverjeno!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ffka ::

keen owna doom3 z čiti tut owna settlers2 owna pol pa kksn civ 1 to so ble moje prve igrce


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Didaktične igrice (starost 4+)

Oddelek: Igre
6848 (784) Unknown_001
»

Programi DZS v WinXP SP2??!

Oddelek: Programska oprema
83333 (1912) ToniT
»

Igre za otroka (7+let)

Oddelek: Igre
274781 (4383) jype
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029414 (7268) glinik
»

Težave z Realtek AC97 AUdio

Oddelek: Zvok in slika
61473 (1387) motorist

Več podobnih tem