» »

Vzdržljivost prenosnega diska

Vzdržljivost prenosnega diska

Bellzmet ::

Živjo!

Mene pa zanima, koliko so vzdržljivi prenosni diski. Npr. KLIK?

A je to samo za na mizo ali se lahko da npr. v ruzak, se z njem teče na avtobus, skoči s kolesom dol z robnika...? Pa ne mislim kej extremnega, pač vsakdanje stvari.

lp

Entity ::

Za ob zid sigurno ni za metat ;)
Verjetno velja enako kot za ostale klasicne diske. Dvomim, da so tu notri kakšni ekstremni diski.. sploh za tako ceno.
Je pa spet od Murphyija in srece odvisno. Meni se je en zunanji disk prevrnil in udaril ob mizo, pa se je nekako poškodoval, pred leti pa mi je med menjavanjem en klasicen disk padel z mize (cca 1m) pa je normalno delal še dolgo casa. Kadar ne delujejo so sigurno bolj vzdržljivi kot pa med delovanje..
Mislim, da bi za to kar opisuješ, morali biti cisto dovolj vzdržljivi.

phenom ::

prenosni diski kot so flash diski so zgrajeni iz celic, taki diski so občutljivi na električne vire saj jih zbriše ali spremeni, drugi prenosljivi diski kot so exsterni diski, so v bistvu navadni sata diski spravljeni v zunanje ohišje in so bolj vzdržljivi ko so ugasnjeni. Za tako uporabo kot jo imaš ti v mislih bo pa čist kul.

Zheegec ::

To je samo navaden disk v ohišju, WD ima sicer še dodatne "amortizerčke", kljub temu je zadeva dosti občutljiva na udarce. Splača se premisliti o prenosnem disku, v katerem je disk od prenosnika, WD ima 250GB model. Pri njem ne potrebuješ dodatnega napajanja, ko je disk ugasnjen se glava avtomatsko zaklene v "zero" položaj, torej ne lebdi več nad ploščo. Možnost okvare je bistveno nižja.

še boljši so seveda flash diski, toda SDD kapacitete ~42GB je zaenkrat še bistveno predrag.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jperc21 ::

Jaz imam Seagate 250 GB v zunanjem ohišju in se je že par-krat kotal po tleh , pa še vedno dela tak kot more.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9711915 (2823) Rias Gremory
»

Zakaj so prenosni diski kapacitete x cenejši kot notranji diski kapacitete x?

Oddelek: Strojna oprema
141747 (1057) gendale2018
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272172 (1491) urosh
»

Nakup prenosnega diska

Oddelek: Kaj kupiti
171992 (1714) pirlo
»

Nova anketa: koliko trdih diskov imate v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557313 (6005) Amigo

Več podobnih tem