» »

Racunalnik me ubija

Racunalnik me ubija

Trancedeejay ::

HI
Zdele se ze dva dni ukvarjam z enim starejsim racunalnikom s plato BH6 v1.02 celeron 300...
Vglavnem dobil sem racunalnik za postimat, ker je nekej sral.
In potem nalozim win XP(nisem imel 98 pri roki), ker se mi zdi da bi moralo solidno delat, saj sem dal noter 196MB rama,ki se mi je valjal. Cudno mi je bilo, ker je ob startu pred logom WIN XP vedno prej izpisalo Unknown flash type, potem pa je sel v win.V sistemu so se zacele pojavljati tezave, delalo pocasi kot da bi dal XP-je na 386, v prve odpre program normalno,v druge pa ni sans da bi odprl program, kliknem, pescena ura se zacne obracat in neha kot da ne bi nic kliknil. Potem se odlocim da flasham bios. Najdem SS verzijo(najnovejso) za to plato - izbral sem za plato BH6 in ne BH6 1.1, vendar ko hoce nalozit nov bios mi izpise unknown flash type in me vrze ven. V cem je lahko problem?
Prosim pomagajte, takih problemov do sedaj se nisem imel.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

zee ::

Celeron 300 MHz in Windows XP = pocasno delovanje zagotovljeno

poskusi rajsi z Windows 2000 Pro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Trancedeejay ::

Bi verjel da lahko recimo pentium 300 navit na 450 z dovolj rama deluje z XP-ji normalno kot recimo giga proc? No saj to pa ni to.
Hoce povedat, da plate ne morem flashat, zajebava me. Sem sedaj cmos spraznil pa niti v Winse ne pride. Vglavnem meni je cisto zadovoljivo ze delal XP na 300tki. Za word in internet je cisto dovolj, mislim da nekaj z biosom ne stima, ker ga je kao en racunalnicar rihtal pa nic ne dela zdej, mislim da hardver zajebava, ze takoj ko sem dobil rac v roke je pisalo Unknown flash type, sedaj ko sem ga hotel pa jaz flashat pa meni to napise in zadeve ne flasha.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Monster ::

ja .. se ti direkt napiše da je flash del hin .. pomojem boš mogo zamenjat eeproma za bios.. oz karkoli je že tam :)
Ka zaboga...

Pyr0Beast ::

Mamo mi enega epromčka v rezervi za BH-6 :D
Probaj flešat z awdflash (enim starim), in za tisto verzijo plate, ki dejansko je. Lahko pa probaš tudi z Uniflash.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Trancedeejay ::

HI
bin fajli za flashat obstajajo za BH6 in BH6 ver 1.1. Na netu sem prebral da je clovek, ki ima isto plato ver1.02 nalozil fajle za BH6 in sicer najnovejso SS. Meni ta noce, pa tudi kaksna starejsa JJ ne, to sem delal z awdflash al kaj je ze, bom pa probal se kaj drugega.
Torej moja plata je BH6 v1.02
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Pyr0Beast ::

Torej probaj samo z verzijo 1.0
Če avdflash ne dela, probaj z uniflashom. Še prej pa ti priporočam (preden boš šel sploh flashat), da iztakneš vse razen tistega kar rabiš. Kakšni diski lahko BP gredo, kontrolerji tudi niso bistveni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z racunalnikom

Oddelek: Strojna oprema
61262 (1198) Trancedeejay
»

Noce mi pisat na medije

Oddelek: Strojna oprema
6738 (679) Trancedeejay
»

Spajky - Tualatin strokovnjak:)....potrebujem te!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51178 (1073) akulp
»

Nadgradnja biosa BH6 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281620 (1367) freserovski
»

bios down

Oddelek: Pomoč in nasveti
91062 (934) jfk

Več podobnih tem