» »

Secound life

Secound life

crazin' ::

Zanima me, ali je kdo že kdaj slišal za to zadevo in kakšno imate o tem mnenje. Virtualno delo? Je to sploh možno? In da lahko tudi "zaslužiš"?
Prosim za vaša mnenja.

bozjak ::

v igro igralci naložijo resničen denar, ki si ga na to izmenjujejo za usluge. Prideš v igro, si odpreš npr svoj bar. Drugi igralci pridejo v tvoj bar in ti za to plačajo vstopnino. z denarjem ki si ga nabral na ta nečin, izboljšaš bar tako da hoče še več ljudi noter, in nato nabereš še več denarja ki ga nato spet uložiš (ali pa ga zapraviš pri nekomu drugem).

Cel princip igre je v tem, da folk zamenja resnične $ / € za navidezni denar. Kolikor mi je znano, denaraj iz igre ne moreš več dobiti (afaik ni gumbpa payout, kjer bi ti tvoj navidezni denar pretvorili nazaj v $ / € in nakazali na tvoj račun), torej lahko obogatiš le navidezno, čeprav je navidezni denar neposredno povezan z resničnim denarjem.

Če obstaja možnost payout pa je zadeva pomoje kar zanimiva. Sam nisem nikoli probal igrati, sem pa slišal veliko o njem, v igri je celo nekaj slovencev.

P.s: bar je bil samo primer, baje lahko počneš ceu kup razločnih stvari. Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

JOKER ::

O služenju nisem slišal. Je pa zadeva narejena za žuranje in spoznavanje ljudi.
Prvi takšen Secound Live je v SLO predstavil kolk je meni znano Simobil, ko je bil nek koncert.
Več o tem si lahko prebereš tukaj: klik
________________________________________________________
Ka te češ ....

crazin' ::

Moram priznat da je mojo pozornost pritegnila ravno beseda zaslužek. O tej zadevi sem namreč prebrala na straneh podjetja Manpower, ki se ukvarja z zaposlovanjem. Sicer sem jim že pisala, in jih prosila za razlago, vendar dvomim da bo kakšen odgovor.
Še kakšno mnenje o tem?

fiction ::

Second Life je ce mene vprasas pac samo se ena MMORPG igra.
Sem ze veliko o njej slisal, vendar me niti ne zanima da bi vse skupaj tudi sam probal.
Kolikor vem lahko dobis virtualen denar izplacan. In sicer se v igri uporablja Linden Dollar, ki ima
razmerje 270 : 1 s pravim dolarjem. Nekateri ljudje naj bi s pomocjo Second Lifa tudi obogateli
(ceprav to verjetno najbolj velja za avtorje). Lahko recimo narises neka svoja oblacila in v virtualnem svetu odpres prodajalno, kjer ljudje
tvoja "oblacila" kupujejo ali kaj takega.

Ampak v koncni fazi to ni nek nadomestek za realno delovno mesto, temvec je bolj misljeno za zabavo.
Obstaja tudi nesteto realnih podjetij, ki v tem navideznem svetu delajo reklamo zase.

crazin' ::

Hvala za mnenja, seveda lahko še kdo doda kakšno svoje:)) Bom pa vseeno počakala še kak dan, mogoče pa le dobim še kak uradni odgovor od podjetja Manpower. Me prav zanima kaj mi bodo povedali, če sploh bodo kaj. Seveda pa sama nimam nobenega namena zapravljat svojih težko prisluženih evrov v kakšnem virtualnem svetu.

Gandalfar ::

Artesia - se en domaci vir informacij o second life

Spc ::

Second Life ni nič drugega kot komukacijsko orodje z katerim lahko tudi izražaš počutja in druge stvari.
Ta navidezni denar pa se da spravit v pravi denar z malo inteligenčnosti lahko ta denar ponudiš komu za kakšen pravi denar ali pa na kakšen drugačen način.

:)
 

Gandalfar ::

SL je tud kul malo za bluzit okoli in probat kej pametnega v 3d svetu naredit. Kar dobra izkusnja, ko ugotovis da samotarstvo ni kul.

BigWhale ::

V Second Life bi bil najraje pimp... ;>

Pesimist ::

Nekaj mesecev nazaj je bilo v novicah da je prva zenska postala prvi miljonar v second lifu. Nevem vec tocno kaj je prodajala. Vglavnem neki shit in folk je kupoval za par dolarov in si opremljal svoje navidezne hise. :\

Kaj ti je pa manpower ponujal z tem pa si lahko le grobo predstavljam. Verjetno obstaja kaksna slo, ali tuja firma katera hoce pac reklamo delat in rabijo enga fulltime narda da updejta stvar za niske slovenske place. Po mojem .:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

crazin' ::

|Sawyer| nisem še dobila odgovora in ga po moje tudi meno, tako da,.... žal ti več ne morem povedat. Če pa bo kak odgovor pa se ponovno oglasim:)) Medtem sem si pa naredila free account v SL in vso zadevo šele preizkušam. Je tako malo za čas ubijat če ti je dolgčas:))

Pesimist ::

hm. Bom te jaz tudi probal ceprav me nena resno zanima. Upam da so kaksna vecja mesta pa trgovine :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdniški koncerti v navideznem svetu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
11016932 (12859) Meizu
»

Online špili

Oddelek: Igre
233555 (2240) Georgios
»

Strokovnjaki iz bank bežijo v internetne igre in igralništvo

Oddelek: Novice / Ostale najave
277761 (4948) opeter
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311919 (7205) Pyr0Beast
»

Virtualni Svet / Preverjeno

Oddelek: Loža
61167 (1167) koyotee

Več podobnih tem