» »

"Fazaniranje" prvih letnikov SŠ

"Fazaniranje" prvih letnikov SŠ

««
12 / 13
»»

bolkonsky ::

Učiteljev ne poslušajo, staršov ne poslušajo. Neznanca na ulici bojo pa poslušali, ko jim bo on poskušal dopovedat, da je to početje neumno ?

T-h-o-r ::

mailer je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

se kr strinjam z vami, samo na kurac mi gre, ker hočete prikazati, da je to "izživljanje" nad mlajšimi neka čist nova in neznana pogruntavščina, lol
Problem je, ker zadeva iz leta v leto eskalira. Včasih je letela samo koruza v zrnju in to izključno pred vhodom ali v sami šoli. Na ulicah je bilo to zelo redko. Zdaj so flomastri, celo spreji, kaj to pomeni da bodo v roku parih let frače in palice?

nič ne eskalira, samo namesto koruze so v roke vzeli flomastre (to se je zgodilo, ko sem hodil v 4. letnik, da so tisti iz 2. in 3. začeli s flomastri čečkat)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Hayabusa ::

nič ne eskalira,

In spreji v obraz ?

Šipci na ulici fazanirajo

Seems legit.

3 patrulje so včeraj prišle, ko so se na ulici ukvarjali z moko in jajci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

T-h-o-r ::

spreji v obraz - ne vem, kje se to dogaja, niti še od nikogar nisem tega slišal (na našem koncu tako ali tako ne, v mb pa takisto ne)


čefuurji in šiptarji so pa verjetno interni ljubljanski problem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Aston_11 ::

Nasilneži so problem povsod, ne glede na to, če so nekateri med čefurji, šiptarji ali pa klenimi slovenci.

bolkonsky ::

Aston_11 je izjavil:

Nasilneži so problem povsod, ne glede na to, če so nekateri med čefurji, šiptarji ali pa klenimi slovenci.


Raj vidim da prideta dva slovencla, ko pa grupa 10ih čefurjev ali pa šiptarjev.

AndrejS ::

Identificirat vse huligane in ukor pred izključitvijo. Morda se bodo drugo leto malo zamislili !

T-h-o-r ::

Aston_11 je izjavil:

Nasilneži so problem povsod, ne glede na to, če so nekateri med čefurji, šiptarji ali pa klenimi slovenci.

to je res, sprejem fazanov ter nasilje ne bi smela imeti neke vzporednice
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Vitez ::

Naj se mulci navadijo. To ni nič v primerjavi s šikaniranjem s strani nadrejenih, ki ga bo marsikdo od njih deležen, ko pride v službo.

Cela družba temelji na nasilju, vsaj pritlehnem, eni s epa čudite, da so mulci taki?

T-h-o-r ::

it's the capitalistic way močnejše ribe požrejo manj močne
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Aston_11 ::

bolkonsky je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Nasilneži so problem povsod, ne glede na to, če so nekateri med čefurji, šiptarji ali pa klenimi slovenci.


Raj vidim da prideta dva slovencla, ko pa grupa 10ih čefurjev ali pa šiptarjev.

Jaz pa ne maram, da me tepejo ali njihovi ali pa moji.

bluefish ::

Vitez je izjavil:

Naj se mulci navadijo. To ni nič v primerjavi s šikaniranjem s strani nadrejenih, ki ga bo marsikdo od njih deležen, ko pride v službo.

Cela družba temelji na nasilju, vsaj pritlehnem, eni s epa čudite, da so mulci taki?
Ja, ful kul, naslednje leto predlagam kako zlomljeno kost ali pa vsaj batine. Naj se navadijo že zdaj.

Jao.

T-h-o-r ::

končno se je naložila slika

to, da se spravljajo na fazane tudi izven posameznih šol = news 4 me, pri nas ni tega
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mipe ::

Vitez je izjavil:

Naj se mulci navadijo. To ni nič v primerjavi s šikaniranjem s strani nadrejenih, ki ga bo marsikdo od njih deležen, ko pride v službo.

Cela družba temelji na nasilju, vsaj pritlehnem, eni s epa čudite, da so mulci taki?

Bi res rad videl, da kaj takega sprobaš na meni. Bring it on.

Če je zate šikaniranje sprejemljivo, to še ne pomeni, da je tudi družbeno sprejemljivo.

Smurf ::

Vitez je izjavil:

Naj se mulci navadijo. To ni nič v primerjavi s šikaniranjem s strani nadrejenih, ki ga bo marsikdo od njih deležen, ko pride v službo.

Cela družba temelji na nasilju, vsaj pritlehnem, eni s epa čudite, da so mulci taki?

Kje pa delas?

bolkonsky ::

AndrejS je izjavil:

Identificirat vse huligane in ukor pred izključitvijo. Morda se bodo drugo leto malo zamislili !


Ne pomaga, z ukoru se nič ne doseže. Ko pa dobiš 1x ukor pred izklučitvijo pa maš tk praktično celebrity status na šolskem dvorišču.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

In jasno, ukor za dejanja izven šole le stežka podeliš.

bolkonsky ::

Kaznovan nihče ne bo, dokler pa ne bo prišlo do nesreče bo tako kot je.

Vitez ::

Mipe je izjavil:


Če je zate šikaniranje sprejemljivo, to še ne pomeni, da je tudi družbeno sprejemljivo.


Šikaniranje je družbena realnost marsikaterega Slovenca, česar leporečenje ne spremeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

Mipe ::

In če ta marsikateri Slovenec to dopusti, SI JE SAM KRIV pa pika.

ikeaikea ::

Če vsi jokajo in se zgražajo nad tem nevem zakaj tako ponosno in hitro letijo po koncu šole v center. Vedo kaj sledi in kaj bo z njimi. Potem pa sovze in seveda slika na FB. Predvsem velja to za punce.
Ne podpiram fazaniranja in se mi to zdi popolnoma neumno.

bluefish ::

Kam pa naj gredo? Se skrijejo v bližnji kafič in čakajo do večera?

Mipe ::

Ali pa mogoče domov?

bluefish ::

Kako naj se izognejo centru, če je šola v centru?

In ja, nekateri se v LJ vozijo iz drugih krajev ter nimajo ravno veliko opcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Map ::

Če te na avtobusu fazanirajo ko greš domov, kaj pa pol?

ikeaikea ::

Meni niso nikoli niti enega F-ja napisali. Znal sem se postavit zase. Nisem nikakršen bad-ass ampak se znam upreti. Saj res nimajo iti drugam kot v center, zagotovo ja. In ja v strogem centru je samo Plečnikova gimnazija. Pa še tista je oddaljena ključnih 200-300m od Prešernovega trga kjer se te primitivci množično zbirajo.

bluefish ::

Prešernov trg je ravno med gimnazijo in glavno avtobusno/železniško postajo.

In ne, v strogem centru je še par drugih šol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mehmed ::

Vau res izjemna logika.
V centru je prav tako nadpovprecno klosarjev in zeparjev. A ce te okradejo/pobruhajo tam si tudi prosil za to?

Ocitno si, ker si imel na izbiro tudi druge poti. Tvoja izbira poti po novem odraza tvoje zelje ane.

BigWhale ::

Mehmed je izjavil:

Ce se tukaj nastavis flumastru, to ne izhaja iz mazohizma ampak zelje po enakosti pa sprejetosti.
Nobena ni vlazna ob ideji, da jo bodo porisali. Samo noce si privosciti, da bo edina neporisana.


Druzba v kateri se mors pustit zlorabit, da si sprejet je debilna. Tudi zaradi tega, ker nekateri pravite tako kot ti.

Xserces ::

Latest fashion pa je sprej v roke pa gasa...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bluefish ::

Čez par let torej fazan ne bo frajer, če vsaj par dni ne bo izgledal kot sveže lakiran avto.

BigWhale ::

ikeaikea je izjavil:

Če vsi jokajo in se zgražajo nad tem nevem zakaj tako ponosno in hitro letijo po koncu šole v center. Vedo kaj sledi in kaj bo z njimi. Potem pa sovze in seveda slika na FB. Predvsem velja to za punce.
Ne podpiram fazaniranja in se mi to zdi popolnoma neumno.


Ne podpiras teh zadev, hkrati pa pravis, da si je folk sam kriv, ker hodi po napacni poti domov? :>

Ajd, razumem, da ne gres dandanes na trznico v Kairu, ker je tam zdej pac stala. Da bi se pa moral v Sloveniji skrivat na poti iz sole domov samo zato, ker hodis v prvi razred srednje sole, je pa debilizem.

poweroff ::

Po moje bi morali ravnatelji naslednja leta malo prej preventivno odreagirat. Pa očitno bo morala policija par let prve dneve s psi okoli hodit, ker eni očitno ne razumejo drugega kot palico.
sudo poweroff

Vajenc ::

Samo še zmenit se morjo kateri ravnatelj ima čez Prešerca in kateri Čopovo z McDonaldsom ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

Res?

No, jaz bi kot ravnatelj najprej naročil varnostniku, naj dijake pregleda, če imajo kakšne spreje s seboj. Nadalje, nihče ne sme manjkat od pouka. Pa lahko se najame kakšnega privat detektiva, da patruljira okrog šole. Stroški za kaj takega so minimalni.

Na ulice se pa postavi policijo. Ko bodo ene par nadebudnežev pred vsemi vklenili in odpeljali na razgovor, se bose ostali brž spametovali. >:D
sudo poweroff

Vajenc ::

Imo bi bila rešitev, če bi starši, ravnatelji in oblast začeli promovirati fazaniranje kot nek Tomina festival, le da bi krizi primerno paradižnike zamenjali z vodnimi balončki (za kilogramske balone seveda denarna kazen, da bo vsaj za smetarje). Veselja, mokrih srajčk in posledično gledalcev zagotovo ne bi manjkalo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

T-h-o-r ::

smili se mi vsaka šola, kjer morajo imeti varnostnika, da lahko stvari potekajo normalno :'(
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bedak ::

k bo kak starš popizdil in tožil šolo ker je froc domov prišel kot klovn žare, se bo use spremenil ;)

Smurf ::

Pomoje pa, ko bo prislo do kaksne nesrece. Recimo bo dijaka, ki bo bezal pred starejsimi dijaki, zbil avto, ko bo tekel cez cesto.

Takrat bomo pa imeli okrogle mize in debate kako je prislo do tega.

bedak ::

al pa to, in pol bojo spet usi generali in pametni u pn u rt pa še kšn bo prjavu ja kako pa da nismo že prej kej o tem debatiral :D

šernk ::

Obredi iniciacije, kamor spada tudi fazaniranje, so lahko koristni, saj starejši dobijo potrditev svoje odraslosti, zrelosti, meni psiholog. Zaplete pa se, ko po mnenju drugega strokovnjaka takšni obredi postanejo "izgovor za slabo prikrit sadizem".


vir: http://www.24ur.com/novice/slovenija/ze...

če psiholog vidi v temu potrditev odraslosti pol pa nisem več siguren a smo v evropo al na balkanu. Doslej sem mislil da smo samo s plačami na balkanu in ostalim v evropi, očitno pa tudi z mišljenjem nismo v evropi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Velki ::

Pusti ti 24kur, samo poglej kake prispevke kdaj dajejo na poročilih (jih ne gledam da ne bo pomote kdaj slišim alpa vidim če grem mimo tv-ja), vidiš da je ene 50% ljudi tam zaposlenih neodraslih. Da pa ne govorim o njihovi spletni strani, je močno opazit da je močno usmerjena v mladino.

šernk ::

Vseeno kateri časnik objavi zadevo, dokler jo objavijo kot tako je to enako kot da se ustreliš v koleno. Če oni vidijo to kot odraslost in bo tako oglaševano se bo zadeva samo še stopnjevala. Da vidiš v tem kaj drugega kot idiotsko ravnanje, moraš biti idiot.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šted ::

Kakšno je fazaniranje n elektrotehnični SŠ Ptuj:)

Siddh ::

Na ERŠ Ptuj je fazaniranje prepovedano, imamo pa predajo ključa. Večji problem je po mestu in na vlaku/avtobusu, ampak jaz še zaenkrat nisem videl nekega pretiravanja.


jazbec ::

eh to sranje s flomastri mi gre n k****
zto sm zadovoljen da je vsaj krst pri nas normalen, če ga kdo še ni vidu se nam lahko pridruži to soboto v portorožu
je malo barve za lase, ki gre dol takoj ko se jih vrže v morje, ljudje se zajebavajo, višli letniki si dajo mali duška ampak vse v meji normalnega

imagodei ::

šernk je izjavil:

Obredi iniciacije, kamor spada tudi fazaniranje, so lahko koristni, saj starejši dobijo potrditev svoje odraslosti, zrelosti, meni psiholog. Zaplete pa se, ko po mnenju drugega strokovnjaka takšni obredi postanejo "izgovor za slabo prikrit sadizem".


vir: http://www.24ur.com/novice/slovenija/ze...

če psiholog vidi v temu potrditev odraslosti pol pa nisem več siguren a smo v evropo al na balkanu. Doslej sem mislil da smo samo s plačami na balkanu in ostalim v evropi, očitno pa tudi z mišljenjem nismo v evropi.

V sami izjavi ni nič napačnega, samo obredi morajo biti primerni za čas in prostor, t.j., naj bo to nekaj simboličnega, ne pa "slabo prikrit sadizem".
- Hoc est qui sumus -

TESKAn ::

Potrditev zrelosti za starejše? Slaba izbira besed, se bere kot "s tem, ko maltretirajo fazane, dobijo višji letniki potrditev svoje odraslosti". Verjetno je mislil bolj v stilu iniciacije mlajših, kot je to popularno v filmih (al pa primitivnih plemenih), ko mora (ponavadi) mladenič skozi določene ritualne preizkušnje, da ga drugi priznajo kot moža.
Ampak kot je bilo rečeno, če ti mularija prijoka domov vsa počečkana s flomastrom in pofarbana z barvo za kovino, to _ni_ nobena iniciacija ampak sadistično izživljanje, ker se pač lahko. Ali z drugimi besedami, nad te idiote z spreji bi morali poslat policaje, da jih spendrekirajo in jim iz glave izbijejo idejo, da se je kul spravljat na šibkejše samo zato, ker se lahko.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nekdonekje ::

TESKAn, tako je oko za oko dokler ne bomo vsi slepi.

TESKAn ::

No, pa napišem "spendrekirajo", bo bolj jasno, da je s tem mišljeno da jih primerno sankcionirajo. Recimo jim daš "črno piko", zaradi katere dve leti ne bodo mogli opravljat šoferskega izpita, pa da vidimo frajerja, ki bo hotel tvegat za par posprejanih mladoletnikov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11928896 (24379) solatko
»

Predlogi za krst prvega letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114445 (12691) Ramon dekers
»

Prvi šolski (ali školski?) dan

Oddelek: Loža
323434 (2511) Pyr0Beast
»

Ukori in izključitev

Oddelek: Šola
142254 (1673) veverrca
»

SESŠ - Iskra

Oddelek: Šola
462133 (1313) Bramac ^^

Več podobnih tem