» »

"Fazaniranje" prvih letnikov SŠ

"Fazaniranje" prvih letnikov SŠ

««
5 / 13
»»

bluefish ::

No, večina ne.

darkolord ::

Berserker je izjavil:

Eh daj kaj pretiravaš pravi dec bo že prenesel to , glej v somaliji poteka fazaniranje z kalašnikom ali kamenjanjem vi pa se tu pišete da gre za spolno nasilje če mu en f napiše, pošpreja po faci ali da po koruzi hodit. Pač fazan ki noče biti fazaniran naj se temu čim bolj izogne mogoče z samoobrambo, no na jugi ti potegne nož ven ali še kaj huje.


Ampak nismo v Somaliji, a ne?

In ni poanta v temu, da "boš že prenesel" in da "ni nič takega". Prednost naše družbe je v tem, da se lahko posameznik o takih stvareh svobodno odloča in prav nobenega razloga ni, da bi se moral fizično braniti pred nečem, česar ne želiš in ti ni potrebno početi.

Keyser Soze ::

Berserker je izjavil:

Eh daj kaj pretiravaš pravi dec bo že prenesel to , glej v somaliji poteka fazaniranje z kalašnikom ali kamenjanjem vi pa se tu pišete da gre za spolno nasilje če mu en f napiše, pošpreja po faci ali da po koruzi hodit. Pač fazan ki noče biti fazaniran naj se temu čim bolj izogne mogoče z samoobrambo, no na jugi ti potegne nož ven ali še kaj huje.

Ah, dej no. Kaj pa ti veš o "tapravem decu"?

Jezus, kot da bi bral enga über deca ki ima ne vem kakšne praktične izkušnje iz konfliktnih območij, pa je praktično vsaka tema v kateri sodeluje oz. jo odpre o računalniških igricah in grafičnih karticah.;((
OM, F, G!

amigo_no1 ::

Berserker je izjavil:

Eh daj kaj pretiravaš pravi dec bo že prenesel to , glej v somaliji poteka fazaniranje z kalašnikom ali kamenjanjem vi pa se tu pišete da gre za spolno nasilje če mu en f napiše, pošpreja po faci ali da po koruzi hodit. Pač fazan ki noče biti fazaniran naj se temu čim bolj izogne mogoče z samoobrambo, no na jugi ti potegne nož ven ali še kaj huje.

Tam (Somaliji) bodo uvedli tudi Šeriatsko pravo (googlaj če ne veš kaj to je) in podoben bedarije.
Bi rad to tudi tukaj v slo ?

Če že omnjaš prave dece(tm):
Pravi dec se tudi ne bo dal fazanirati enim osebkom (tropu hijen) samo zato, ker so 3/4 letnik ampak jih bo poslal v pm (tako ali drugače).Right ?

Na naši šoli je fazaniranje neka tradicija.

V Afriki je tradicija obrezovanje deklic (ščegetavčka). Temu "nihče" ne nasprotujje, razen seveda žensk, a le teh nihče ne vpraša.
Vprašaj svojo boljšo polovico kaj ji pomeni omenjeni del.Pa še predlog obrezovanja ji omeni :P.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Pa o kakšnih pravih decih vi to, v 1. letniku nisi ne pravi dec in ne prava baba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Furbo je izjavil:

Pa o kakšnih pravih decih vi to, v 1. letniku nisi ne pravi dec in ne prava baba.
Ja vidš, zato k se jih ne fazanira dovolj! :)):))

Matako ::

fosil je izjavil:

To ni nobena tradicija. 15 let nazaj tega ni blo.


To je res in lahko potrdim! Mislim sicer, da je nekaj šol imelo ta tik in še to bolj na razredni ravni in seveda dokaj milo - bolj podobno osnovnošolskim šalam torej. V bistvu nismo poznali niti izraza "fazan" kot takega, ker je bilo takrat še močen moment besede "gušter", samo v vojski in kot splošen pojem za "zelenca" v neki organizaciji.

Ne vem, če si predstavljam za nazaj v SŠ bi bilo to izpadlo rahlo ... otročje. Večinoma smo se takrat trudil izpasti neki hudo odrasli frajerji, ki nas BK za vse, kar je masovnega (večinoma pozirali) - takele čredne variante bi bile potem čisti strel v nogo. Slabo za imidž. ;)

EDIT: enako takrat na univerzi
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

imagodei ::

> "To je res in lahko potrdim! Mislim sicer, da je nekaj šol imelo ta tik in še to bolj na razredni ravni in seveda dokaj milo - bolj podobno osnovnošolskim šalam torej."

Ne vem, kam si ti hodil, ampak pred 15 leti je bil izraz "fazan" vsaj po gorenjskem precej dobro poznan in razširjen.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

imagodei je izjavil:

> "To je res in lahko potrdim! Mislim sicer, da je nekaj šol imelo ta tik in še to bolj na razredni ravni in seveda dokaj milo - bolj podobno osnovnošolskim šalam torej."

Ne vem, kam si ti hodil, ampak pred 15 leti je bil izraz "fazan" vsaj po gorenjskem precej dobro poznan in razširjen.


Aha, torej ste nam ga Gorenjci uturili! Sem vedel!! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Icematxyz ::

Eh daj kaj pretiravaš pravi dec bo že prenesel


Zakaj in komu na čast? Bi naj vsaki pravi dec to prenesel v prvem letniku srednje šole? Kakšna je pa potem prava ženska, ki bi naj to prenesla? Kakšen je izraz? Prava dečva?

Skratka vprašanje. Zakaj bi se naj domnevalo da bo to vsaki "pravi dec" to prenesel.

Se pravi pisanje črk F po obrazu, polivanje z vodo, klečanje na koruzi posprejanje z lakom za lase... Evo podpiram da če kdo želi naj gre v šolo. Šola naj organizira in pripravi sprej, vodo, pisala in koruzo. In če komu paše se naj sam vala po koruzi, se popiše po obrazu, skoči v bazen in se našprica z lakom. Če pa kdo misli da ima pravico se v imenu nekoga drugega odločit. In ga v to prisilit. To pa je fizično nasilje. In fizično nasilje prinese kaj? Pravega dedca? Metanje koruze za dijaki. To kvečjemu je za mene še morda tradicija. Spreji za lase, polivanje z vodo, popisanje obraza... Kakšna tradicija neki. Potem pa še dajmo (domnevne) obrede z Somalije zraven. Pa rečimo evo tradicijo!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

"Organizirano" metanje koruze za "fazani". To je vse kaj še lahko jaz pripišem še neki tako zvani "tradiciji". Pa se mi zdi še v merilih potem "pravega dedca".

Se pravi tistega ki meče in tistega ki je obmetan. To je pa tudi vse! Če že mora nekaj bit. Neka iniciacija. Ampak po tem se zadeva KONČA! Vse ostalo nima več nič z nobeno tradicijo. Ampak gre za medvrstniško nasilje.

BigWhale ::

amigo_no1 je izjavil:

V Afriki je tradicija obrezovanje deklic (ščegetavčka).


Dej mu se Wiki link, da bo sploh vedu o cem govoris. ;>

T-h-o-r ::

prava baba bo že prenesla ...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

velky ::

Icematxyz je izjavil:

Se pravi popisovanje z F-ji, polivanje z tekočinami, siljenje da se kleči na koruzi in uporaba laka za lase na nekomu ki si tega ne želi.

To zate ni fizično nasilje? Malo moraš razčistiti pri sebi. Kaj pomeni fizično nasilje.


Če je za tebe fizično nasilje popisovanje z F-ji , SILJENJE, da kleči na koruzi (Z HLAČAMI ČEZ KOLENA),..
si res mal čudn. Al si pa prvi letnik in čist prestrašen. Aja, pa je kr razlika, če si moker cel al pa mal pošprican. Mal razčisti ti pr seb, kaj je PRAVO fizično nasilje.

imagodei ::

> "Mal razčisti ti pr seb, kaj je PRAVO fizično nasilje. "

Jah, mejo je včasih težko potegnit. Nekomu bo to fora, drugega, ki je od doma navajen batin od pijanega očeta, bo pa strah. Al pa ravno kontra, je že navajen vsega hudega. Nekomu se bo barvanje cele face zdelo "navadn", drugemu bo to hudo ponižanje in se ne bo upal kazat med ljudmi. Težko rečeš, kaj je za koga nasilje.

Stvar je v odnosu, ki ga imaš do teh zadev (tako kot povsod). Če si pač u izi in vse skup vzameš za zafrkancijo oz. za nekaj, kar "moraš dat skozi", ni panike. Samo (žal?) ne moreš vseh prisilit, da bi razmišljali tako u izi. Eni si pač ženejo k srcu.

Poleg tega imaš pa na strani tistih, ki fazaniranje izvajajo, vse več idiotov, ki nimajo mere in gredo te zadeve lahko hitro predaleč. Za to obstajajo čisto resne možnosti. In če takrat odreagiraš z jezo, nasiljem, zafrkavanjem ali pa s strahom, to nasilneže lahko še podžge k še hujšemu zlorabljanju.

V bistvu, če se fazaniranje izvaja na hodniku šole med odmorom, ko je naokrog dovolj dijakov, potem (predpostavljam da) najbrž zadeva ni tako kritična. Če pa te dobi ena skupina usekancev po šoli nekje na samem, na vlaku/avtobusu, ali pa med poukom na stranišču, se pa lahko zadeve zelo zakomplicirajo. Nekdo je omenil, da mečejo GSM aparate skozi okno drvečega vlaka. Kaj še? Denarnice, torbe?

Dve na gobec, ker gre barva od alkoholnega flomastra sicer težko dol, ampak gre - šljiva se pa pozna 10-14 dni? A to je kul?
- Hoc est qui sumus -

amigo_no1 ::

velky
Pridi med tednom v LJ pred FF (vhod) ob 8.00, boš tam klečal kot si napisal zgoraj, jaz pa ti bom metal koruzo in te popisoval s F-ji in se drl fazan.

Zmenjeno ? Mislim da ne boš za stvar.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Sramota za šole je, da ravnatelji/ce ne reagirajo in to ne prepovejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

velky ::

amigo_no1 je izjavil:

velky
Pridi med tednom v LJ pred FF (vhod) ob 8.00, boš tam klečal kot si napisal zgoraj, jaz pa ti bom metal koruzo in te popisoval s F-ji in se drl fazan.

Zmenjeno ? Mislim da ne boš za stvar.


Lej, naša šola(gimnazija) je čista razlika od LJ.
Pa mi povej neki. Misliš, da prvi letniki kej trpijo? Ko mamo fazaniranje so zraven učitli, ravnatelj,..
Še z šolskim bendom ke zašpilamo. Ko sem bil jaz prvi letnik sm se ob koncu smejal. Klečita oba prva letnika(a in b), tak da noben ni sam. Dobijo kake naloge, npr. da si izmislijo ples ob kaki hecni pesmi,.. Res, ko sem bil jaz na njihovem mestu, joj skor me je ubilo.

Naša šola se ne more primerjat z nekaterimi šolami, kot nekatere v večjih mestih. Šola je manjša, je gimnazija. Kar pomeni nobeni norcev. Nočem nič slabega, samo na ''lažjih'' srednjih šolah maš prav nore ljudi.

Zato mi ne srat z neko Ljubljano. Mate pravico do svojga mnenja, imam jo tudi jaz zato sm napisal ta post, ne podpiram tepenja, metanje moblinkov skozi okno,.. in vse nore stvari, ki se vam dogajajo.
Fazaniranje je pri nas dovoljeno samo prvi dan(razni f-ji, nič drugega)in pa takrat, konec septembra, ko imamo fazanarijo. DOKLER je šola normalna, brez DIVJAKOV in so te stvari pod nadzorom ravnatelja in učiteljev je vse OK. Ajde, če po vaše še fazo ne smeš rečt, pol pa tak BV.

VELKY OUT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

T-h-o-r ::

Furbo je izjavil:

Sramota za šole je, da ravnatelji/ce ne reagirajo in to ne prepovejo.



na veliki večini šol je to prepovedano


na vlakih, avtobusih, ulici pač ne :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

techfreak :) ::

Nasilje ni prepovedano na vlakih, avtobusih in ulicah?

imagodei ::

Pa dajmo še enkrat: so različne oblike fazaniranja. Ene oblike bi utegnile biti, da ne rečem celo - koristne. Mali 14-15 letni frajerčki pridejo iz osnovne šole, marsikdo misli, da je boga za jajca prijel. Ena pametna mera opomina, da so na dnu prehranjevalne verige ne škodi.

Taka je narava življenja, vedno greš skozi takšne cikle. Od tod tudi izvor raznih iniciacij in sprejemnih obredov. Problem je, ko se to izrodi preko vseh meja, če pa je kontrolirano, je pa koristno.

V bistvu je hud problem, če tako fazaniranje traja celo šolsko leto in če "fašejo" vedno eni in isti. Zato je organizirana oblika, ki jo koordinira šola, dobrodošla. Po eni strani višjim letnikom "pika poči", po drugi strani prvi letniki uvidijo, da ne držijo boga za jajca in nenazadnje po zaključku dobijo občutek pripadnosti. Prehod iz OŠ na SŠ je lahko tudi težak, sploh če gredo tvoji najboljši prijatelji na drugo šolo.

Iniciacije so nam vrojene in igrajo pozitivno vlogo. So pa razne krute oblike za današnji čas absolutno neprimerne in škodljive.
- Hoc est qui sumus -

velky ::

imagodei je izjavil:

Pa dajmo še enkrat: so različne oblike fazaniranja. Ene oblike bi utegnile biti, da ne rečem celo - koristne. Mali 14-15 letni frajerčki pridejo iz osnovne šole, marsikdo misli, da je boga za jajca prijel. Ena pametna mera opomina, da so na dnu prehranjevalne verige ne škodi.

Taka je narava življenja, vedno greš skozi takšne cikle. Od tod tudi izvor raznih iniciacij in sprejemnih obredov. Problem je, ko se to izrodi preko vseh meja, če pa je kontrolirano, je pa koristno.

V bistvu je hud problem, če tako fazaniranje traja celo šolsko leto in če "fašejo" vedno eni in isti. Zato je organizirana oblika, ki jo koordinira šola, dobrodošla. Po eni strani višjim letnikom "pika poči", po drugi strani prvi letniki uvidijo, da ne držijo boga za jajca in nenazadnje po zaključku dobijo občutek pripadnosti. Prehod iz OŠ na SŠ je lahko tudi težak, sploh če gredo tvoji najboljši prijatelji na drugo šolo.

Iniciacije so nam vrojene in igrajo pozitivno vlogo. So pa razne krute oblike za današnji čas absolutno neprimerne in škodljive.


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

galu ::

Prepovedat fazaniranje je tako kot prepovedati zločin.. Wait what? You cant stop it...
Tako to gre.

49106 ::

Lahko pa se zločin kaznuje

techfreak :) ::

imagodei je izjavil:

Pa dajmo še enkrat: so različne oblike fazaniranja. Ene oblike bi utegnile biti, da ne rečem celo - koristne. Mali 14-15 letni frajerčki pridejo iz osnovne šole, marsikdo misli, da je boga za jajca prijel. Ena pametna mera opomina, da so na dnu prehranjevalne verige ne škodi.

Ampak zakonsko večina fazaniranj še vseeno spada pod nasilje.

Icematxyz ::

Če je za tebe fizično nasilje popisovanje z F-ji , SILJENJE, da kleči na koruzi (Z HLAČAMI ČEZ KOLENA),.. Mal razčisti ti pr seb, kaj je PRAVO fizično nasilje.


To je fizično nasilje. In sam sem to že razčistil. To je PRAVO fizično nasilje. Sem pa to razčistil že pred tem ko sem v tej temi kaj napisal. Če ne nebi nič napisal.

Pa dajmo še enkrat: so različne oblike fazaniranja. Ene oblike bi utegnile biti, da ne rečem celo - koristne. Mali 14-15 letni frajerčki pridejo iz osnovne šole, marsikdo misli, da je boga za jajca prijel. Ena pametna mera opomina, da so na dnu prehranjevalne verige ne škodi.


S tem da nekako dvomim. Da zaležejo ti postopki na takšnih "frajerčkih". Verjetno v praski potem nastradajo ravno tisti. Ki ne držijo boga za "jajca".

Zgodovina sprememb…

Cancer ::

No, da še jaz pristavim svoj lonček k tej temi :)
Fazaniranje se mi zdi totalno nepomembno, če pa je že, se pa naj dogaja v šoli, pod nadzorom učiteljev. Kar se dogaja na ulici pač ne moreš preprečiti.
Tudi tisti frajerčki, ki pridejo iz OŠ in jih popišejo kot fazane, so naslednje leto VELIKO hujši(kot da imajo kakšno travmo:D). No z enim sem imel tudi sam malo večji problem, ko me je hotel nekdo iz 2. letnika na ulici popisati z alkoholcem(jaz sem 3. letnik), jaz pa se nisem pustil. Lahko samo rečem, da me je direktno na "gobec" in mi zlomil oba sprednja zoba + moral sem iti na šivanje spodnje ustnice.
Fazaniranje bi morali ukinit, saj je vsako leto tega več in se samo stopnjuje.

Meizu ::

Čakaj malo, prebutal te je lolek iz 2. letnika? Ki te je hotel popisat z alkoholcem? Da fak?

Pyr0Beast ::

Posttravmatske travme ? Zadeva je skrajno neumna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Lahko samo rečem, da me je direktno na "gobec" in mi zlomil oba sprednja zoba + moral sem iti na šivanje spodnje ustnice.


Da. In tega je na srednjih šolah že tako dovolj oziroma preveč. In ni treba še organizirano tega spodbujati z strani šole. Se pravi dajati vtisa kot da klečanje na koruzi, polivanje z tekočino, risanje F-jev po obrazih in uporaba spreja za lase ni nasilje. Seveda je. Če se to vrši v okviru organizirane aktivnosti. Kaj šele sledi potem neuradno? Kot je bilo omenjeno. NIČ dobrega.

jest10 ::

Meizu je izjavil:

Čakaj malo, prebutal te je lolek iz 2. letnika? Ki te je hotel popisat z alkoholcem? Da fak?

In kaj je tukaj nenavadnega? Nemogoče, da je mlajši močnejši od starejšega?

Cancer ::

jest10 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Čakaj malo, prebutal te je lolek iz 2. letnika? Ki te je hotel popisat z alkoholcem? Da fak?

In kaj je tukaj nenavadnega? Nemogoče, da je mlajši močnejši od starejšega?

Problem je v tem, ker oni so bili trije, jaz pa sem bil sam. Pa tudi udarec je prišel kot strela iz jasnega. Bil sem totalno nepripravljen.

P.S: zakaj mi brišete komentarje?:)

Berserker ::

Lepo ste me zgoraj potolkli >:D . Ne pozabite da je to loža pa da sem v šali napisal bolj izzivalno, ampak je zanimivo kake "članke" in resne besede padejo zaradi tega, po domače delate celo štalo zaradi tega. Res da pretiravate , ker prvič se dogaja na šolah tudi hujše nasilje ki je bilo prisotno celo pred profesorjem in šolskimi delavci pa včasih dobeden ne reagira. Problem je tudi da mnogih tudi ukor ali izključitev ne umiri in če jih že vržejo gredo pač na drugo šolo kjer se zadeva lahko ponovi, večina jih potem ostane z dvema narejenima letnikoma na borzi (recimo en moj bivši sošolec, naredil tri letnike, zdaj riba palubo na neki tovorni ladji na kitajsko). Skratka brez veze da pišem saj mnogi poznate precej teh primerov.

Meizu ::

jest10 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Čakaj malo, prebutal te je lolek iz 2. letnika? Ki te je hotel popisat z alkoholcem? Da fak?

In kaj je tukaj nenavadnega? Nemogoče, da je mlajši močnejši od starejšega?


Glede na to, da sam nisem ravno koščene in šibke postave, ne, ni mi jasno :P

Tody ::

a zato ker ti nisi koščene narave potem nobeden ni? Jaz vem da bi me sigurno par čefurjev iz prvega letnika še zdaj prefukalo pa čeprav sem že faks končal.

MIHAc27 ::

Jaz sem bil fazanček že 15 let nazaj.. pa takrat nihče ni ničesar podobnega delal kot sedaj. Kak Frrr se je slišal, in malo koruze sem videl po tleh, to je bilo to.
Ne pa letos, ko sem jih kar nekaj videl povsem počičkane.

Ziga Dolhar ::

Najbolj pameten recept proti "fazaniranju" v neprimernih oblikah bi bila kakšna spodobna kazenska ovadba zoper fazanirajočega.

Da bi folk dojel, da "fazaniranje" ni nekaj, kar bi bilo potrebno prepovedati, ampak je nekaj, kar je že prepovedano oz. kaznovano.
https://dolhar.si/

49106 ::

Sam bil fazaniran in nikoli nisem nikogar fazaniral. Poznam pa loleke, ki so bili fazanirani in so naslednja leta veselo fazanirali. Ne pravim, da je nujno tako...

Meizu: glede na to da imajo šole po 500-1000 dijakov, bi rekel da se verjetno najde močnejši (tudi od najmočnejšega).

nuclear ::

Meni je umsko prizadeto, da se piše po obrazih, se dere po megafonu, se prisili nekoga nekaj ogabnega jest... Če se bo to dogajalo v prihodnosti, rade volje pristopim do tistega ravnatelja in ga na privat poknem po glavi,... Brez dokaza,..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

velky ::

Hud si.

BigWhale ::

nuclear je izjavil:

Meni je umsko prizadeto, da se piše po obrazih, se dere po megafonu, se prisili nekoga nekaj ogabnega jest... Če se bo to dogajalo v prihodnosti, rade volje pristopim do tistega ravnatelja in ga na privat poknem po glavi,... Brez dokaza,..


In kako je to slednje drugace od fazaniranja? ;>

Pyr0Beast ::

No Frrrrrr efekt !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mipe ::

Mene bolj skrbi psihično nasilje nad učitelji. Že tako je premalo dobrih učiteljev, pa še te celi razredi maltretirajo pod vodstvom razrednih gazd. Ukrepati pa seveda ne morejo, ker imajo zvezane roke, noge, začepljena usta in celo zakrite oči. V nasprotnem primeru letijo na cesto brez srajce na riti.

bluefish ::

V mnogih primerih so za to krivi učitelji sami, ker niso sposobni že na prvi uri vzpostaviti avtoritete.

Zero0ne ::

Zagovarjanje takih dejanj s stališča "tradicije" je popolnoma nesmiselno in necivilizirano. "To delamo že dolgo časa" ni izgovor in dejstvo je, da mnogo novih srednješolcev mentalno trpi zaradi takega izživljanja.

Po mojih opažanjih sploh ne gre za nikakršno tradicijo, ampak za dokaj nov pojav. Ko sem stopil v prvi letnik SŠ leta 2004, razen metanja kuruze na prvi dan ni bilo nikakršnega izživljanja nad prvimi letniki. Naslednja leta pa sem bil vsako leto priča hujšemu nasilju in izživljanju. Vsaj na nekaterih srednjih šolah gre za očitno nov pojav in ne za tradicijo.
uname -o

Mipe ::

bluefish je izjavil:

V mnogih primerih so za to krivi učitelji sami, ker niso sposobni že na prvi uri vzpostaviti avtoritete.

Naj ne bi učitelji učili? Kaj ima avtoriteta s tem?

bluefish ::

Učitelj, ki je sposoben vzpostaviti nek odnos, ne bo doživel prej omenjenega maltretiranja.

Mipe ::

Se pravi, da je v redu, da učenec maltretira druge? Ker so pač sami krivi?

USS Liberty ::

Zamimiva tema, ki je razkrila misterij, zakaj je bilo v KR na začetku septembra po ulicah en kup mularije počečkane po obrazih, med njimi tudi veliko punc. Jaz sem očitno res stara šola, pa sem mislil, da so se to mulci sami nekaj čečkali po obrazih in da se gredo kakšne performanse na začetku šole. V mojih časih na KR gimnaziji za časa jugovine ni bilo nobenega takega nasilja nad fazani iz prvega letnika. Ko sem bil jaz v prvem letniku, se spominjam edino, da je en moj sošolec moral četrtemu letniku tablo pobrisat, to je bilo pa tudi vse. Kaj drugega folku ni niti na pamet prišlo, saj bi bil drugače takoj kaznovan z ukorom, najbrž celo izključen iz šole...

meni to "fazaniranje" ni preveč všeč... pobje, če ste kej kavalirji bi zaščitili najlepšo fazanko, ne pa da jo čečkate in maltretirate...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

imagodei ::

Sam akt risanja "F"-jev po obrazu, po možnosti s kakšno barvico za ksiht/oči, niti ni tako grozna reč, no. Če so "fazani" za in če gre za neko soft iniciacijo. Mogoče je pa kdo še celo ponosen na tisti "F".

Drugo je, če gre za barvanje celega ksihta z vodoodpornim flomastrom, najverjetneje proti volji "fazana" oz. z grožnjam s fizičnim nasiljem, če se ne bo pustil.

Vse je pa stvar odnosa, jasno. Če fazan risanje po obrazu doživlja kot nasilje in ponižanje, potem to tudi JE fizično in psihično nasilje. Če vzame za hec in za neko soft iniciacijo, potem škode ni. Je pa to lahko tanka meja in precej težka naloga/odgovornost za hormonov polnega frajerčka iz 2. ali 3. letnik - namreč preceniti, ali gre za nasilje ali za prostovoljno sodelovanje fazanov pri farbanju ksihta.

Tkole bi rekel: če fazan ima na izbiro prostovoljno sodelovanje oz. zavrnitev brez kakršnih koli posledic, potem risanje "F"-jev po ksihtu ni nobeno nasilje. Če te izbire ni, je tale "umetnost" navadno medvrstniško nasilje.
- Hoc est qui sumus -
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11928894 (24377) solatko
»

Predlogi za krst prvega letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114445 (12691) Ramon dekers
»

Prvi šolski (ali školski?) dan

Oddelek: Loža
323434 (2511) Pyr0Beast
»

Ukori in izključitev

Oddelek: Šola
142254 (1673) veverrca
»

SESŠ - Iskra

Oddelek: Šola
462133 (1313) Bramac ^^

Več podobnih tem