» »

Sony PSP

Sony PSP

suntrace1 ::

Nameravam si kupit PSP in imam nekaj bednih vprašanj :8)

1- Se lahko priklopi USB tipkovnico na PSP? Kaj pa običajni USB zunanji trdi disk?

2- Na Youtube sem videl primerke, ki poganjajo Windows XP. Je potem možno uporabljati tudi Word in Excel?

Nekako imam pričakovanja, da se lahko uporablja kot mini-laptop. Nujno potrebujem tipkovnico in če je ne podpira novi Slim PSP, potem se ga bom izognil.

jamiroq ::

> 1- Se lahko priklopi USB tipkovnico na PSP? Kaj pa običajni USB zunanji trdi disk?

tipkovnico lahko priklopiš, ampak je bolj kot ne hack (dela samo v homebrew programih, ki to podpirajo, afaik). ne vem pa, kako se priklopi (psp ima poleg usbja tudi serijska vrata in irda). usb diski/ključi afaik ne delajo, lahko pa preko usbja uporabljaš računalnik kot zunanji storage

> 2- Na Youtube sem videl primerke, ki poganjajo Windows XP. Je potem možno uporabljati tudi Word in Excel?

to je bil ali vnc klient ali pa flash aplikacija, ki le zgleda kot windowsi.

> Nekako imam pričakovanja, da se lahko uporablja kot mini-laptop. Nujno potrebujem tipkovnico in če je ne podpira novi Slim PSP, potem se ga bom izognil.

po mojem se ti bolj splača kupiti kakšen pda za podobno ceno...

suntrace1 ::

Hvala za odgovore.

Torej s tipkovnico ne bi mogel napisati emaila? Če imaš homebrew naložen verjetno lahko tudi igraš igre ali ne?

Računalnik kot zunanji disk - torej lahko dostopam do zbirke glasbe na mojem PCju in si jo naložim na PSP, torej deluje kot nekakšen zunanji disk? Sicer pa mi je padel v oko tale disk na bolhi (link) in sem mislil da lahko kupiš katerikoli disk, kot zunanji storage.

Če sta tipkovnica in zunanji disk možna ter kolikortoliko uporabna (sms, maili, ...), potem lahko samo še kupim :D

jamiroq ::

> Torej s tipkovnico ne bi mogel napisati emaila? Če imaš homebrew naložen verjetno lahko tudi igraš igre ali ne?

sem malo pobrskal in našel tole novico, tako da zgleda, da lahko določene irda tipkovnice uporabljaš povsod...

> Računalnik kot zunanji disk - torej lahko dostopam do zbirke glasbe na mojem PCju in si jo naložim na PSP, torej deluje kot nekakšen zunanji disk?

ja, vendar moraš biti na pc povezan preko usb kabla :). afaik psp vidi računalnik kot dodaten memory stick, ali nekaj v tem stilu. enako je, po mojem, s tistim diskom na bolhi. gotovo pa običajni diski in ključi ne delujejo. na računalniku potrebuješ host software, na tistem "disku" pa je verjetno tudi nameščen.

sms sporočil po mojem ne boš mogel pošiljati, razen, če slučajno ne obstaja kakšen program za pošiljanje sporočil na gsm preko irda. psp tudi nima vgrajenega mail klienta, le (bolj osnoven) browser. obstaja pa port linksa2 za psp.

suntrace1 ::

Še 1x hvala za odgovore. Zdej samo ne vem, koliko mi pomeni novi TV izhod na PSP Slim in dejstvo, da so odstranili IrDA vmesnik, kar zmanjša možnost povezave tipkovnice.

Pesimist ::

Tisti disk je navandi Divx player componenta za TVje. Imajo tudi 3.5" verzije z vec kapacitete in svojim napajanjem. Torej to ni PSP disk kot pise ampak je povsej verjetnosti prestigova komponenta.
http://www.rolan.si/katalog/7946/PRESTI... Ce pa lahko PSP gor priklopis in filme iz tega le dol gledas, pa me prevec vprasas. Bi bilo zanimivo vedet vsekakor, sej ce ne druga je verjetno mogoce prenasat iz diska na Memory pa tam gledat sproti. Ce nabavis vsekakor porocaj kako deluje. Zanimivo tudi za druge komponente kot prenosne DVD playere itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PSP

Oddelek: Konzole
282982 (2010) ABX
»

Hackanje PSP 3004 6.37

Oddelek: Konzole
152104 (1529) hojnikb
»

Nintendo DS Lite ali Sony PSP?

Oddelek: Konzole
483537 (2474) mojsterleo
»

PSP(Nimam Pojma) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
11211229 (9967) ZaOstali
»

Kdaj bo Playstation Portable Giga Pack pri nas?

Oddelek: Kaj kupiti
161768 (1500) chipxsd

Več podobnih tem