» »

usb ključ na windows 98 ne dela - pomoč

usb ključ na windows 98 ne dela - pomoč

maklovija ::

Pozdravljeni, dobila sem star računalnik z win 98 4.10.1998 in ima zadaj na plošlči ima dva priklučka za USB.Iz upravitelja naprav je razvidno da je USB prikluček - krmilnik za USB (univerzalno serijsko vodilo). Vendar, ko USB priklopim ga računalnik ne zazna.

A bi mi. prosim, lahko kdo pomagal.

Hvala in lep vikend Maklovija

JOKER ::

V nadzorni plošči -> upravitelj naprav glede na njihovo priključitev ... ti lahko kljub temu to piše, čeprav so USB priključki fuč, tako da to ni pogoj, da so izpravni.
Ta zadeva se ti itaq naloži med namestitvijo Winsev in če ti potem USBji ne delajo kljub temu piše to, kar si navedla.
Probaj kakšno drugo napravo vtaknit v ta USB. Če jo bo zaznalo normalno potem je z ključem nekaj narobe. Lahko da je potrebno pri 98tki naložit gonilnike posebej za USB ključ.
Še preden pa probaš drugo napravo vtaknit v USB, preveri tvoj ključ na drugem compu, ker lahko da je USB v kratkem stiku in si z tem uničla tudi ključ.

Izogibaj se tem vtikačem, ki so na compu, ponavadi se zaradi tega ker nonstop vstavljamo razne USB naprave, radi uničijo, ker so zadaj slabo prilotani.
To govorim iz lastnih izkušenj .... pred 1.5 letom mi je tako šel po gome ključ na katerem sem imel 1.8GB zlata vrednih podatkov.
Od takrat naprej ne zaupam več USB ključem, ampak samo še pomnilniškim karticam.

EDIT: nabavi si recimo USB HUB. 1x vtakneš v comp, pa imaš potem 4 USB priključke. Ni drago.
Mislim pa, če je ključek USB 2.0 bi kljub temu moral delat na USB 1.1, tako da ...
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Dead_Eye ::

Windows 98 ne zana sam USB ključkov. Moraš na stran od proizvajalca USB ključka in naložit gonilnike za WIN 98.
The one and only

maklovija ::

Hvala, usb ključ mi dela, sem poizkusila na drugmu compu. sem nekaj že probavala z inštaliranjem novih gonilnikov, pa je napisalo, da niso za winse oz. se sploh niso naložili.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gonilniki za USB na Windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
312602 (2043) SuperVeloce
»

USB ključ - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
217035 (4272) deninho1989
»

Na pomoc! Tezave z USB

Oddelek: Strojna oprema
61113 (920) Azrael
»

USB in WIN 98 TEŽAVA

Oddelek: Strojna oprema
61158 (996) BlatT
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192466 (1918) Dead_Eye

Več podobnih tem