» »

[C++Qt] libs, style-sheet in opravilna vrstica

[C++Qt] libs, style-sheet in opravilna vrstica

'FireSTORM' ::

Imam ene par problemov z Qt knjižnicami in sicer na tistih računalih kjer Qt ni nameščen.

Tam se buni da ne najde knjižnic .so na *X in .dll na win32. Obstaja kak način da bi se te knjižnice že skompajlale v program in da jih vsak user nebi rabil iskat po spletu? Tudi jaz jih nebi rad zraven pripopal.

Če naredim takole, v source-tree ustvarim direktorij lib/ in tam pomečem not te knjižnice in uredim *.pro filetke kjer dodam:

unix: LIBS += lib/libQtSql.so.4
win32: LIBS += lib\QtSql4.dll \
lib\QtSqld4.dll

bo delovalo tako?

In še style-sheet, je možno kako "spimpat" titlebar? Osalo sem vse spremenil v bolj grayish ampak rad bi da bi bil tudi title-bar pri vseh gray narave in po možnosti bi imel še svoje gumbke za minimirat, maximirat in zapret.

Ter kako skrijem aplikacijo iz opravilne vrstice ko je minimiran? Ikonica in menu sta že v SystemTray to sem že pogruntal.
Those penguins.... They sure aint normal....

MasterMind ::

Glede libov. Jih statično linkaš (poglej help od configure ukaza). V Linuxu ti sploh ni treba delat binarnih paketov, narediš samo source paket, in ti bojo ljudje že sami use pošlihtal tako kot treba (seveda, če je odprtokoden program :D).

Kar se tiče customizanje Title bara. Če misliva o isti stvari, te moram razočarat. Title bar ureja Window Manager in ne Qt app sam. Tako da customizacija title bara odpade.
Gentoo, KDE uporabnik.

moowy123 ::

Da se narediti customizacijo title bara sam je potrebno zato malce več znanja win programiranja...

moowy123 ::

'FireSTORM' ::

MasterMind ne uporabljam automake, ampak iz .pro filetka z qmake ustvarim Makefile za kompajlanje.
Ja bojo ljudje že sami pošlihtali, kaj naj vsak downloada Qt4 in to kompajla da bo lahko skompajlal moj app?

moowy123: Ne gre se samo za polkna...
Those penguins.... They sure aint normal....

kihc ::

Jaz se lihk neki igram s tem Qtjem(free) in mam en nooby problem. Ko zadevo skompajlam in .exe poženem iz Qt Command prompta, je vse ok, če pa navadno poženem .exe iz winsov (kliknem na ikono), pa zateži da manjka nek mingwm dll.

Zdej pa nevem, a je to normalno (torej bi vsak ki hoče zadevo pognat rabi inštalirat qt -- nein danke), ali je kje kakšna druga fora?

PS. Sem probal še celotno zadevo v static načinu, vendar razen pol dneva recompilanja Qtja in "nekoliko" večjih datotek (hello world -> 10mb ?!), ni napredka.
x

'FireSTORM' ::

Ja to se da rešit tako da vse te .dll filetke priložiš zraven k .exe
Ampak jaz nočem take rešitve :)
Those penguins.... They sure aint normal....

MasterMind ::

FireSTORM. Qt ima svoj configure.exe v katerem določiš, da se statično zlinka use skpu.
Gentoo, KDE uporabnik.

moowy123 ::

@FireSTORM: v drugem linku imaš lepo napisano kako statično zlinkat qt (pri buildanju), potem pa pri posameznem programu v .pro še definiraš da je static in si na konju.

'FireSTORM' ::

Ja saj mi je potegnilo ko sem še enkrat prebral temo.
Upam da bo kak rezultat, naj skompajla da recompajlam svoj app in poskušam z SLAXom to čudo zagnat da vidimo kaj bo.
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

X11 mora pravtako biti skompajlan statično?
Ker zdaj ko kompajlam dobim tole:

g++ -static -Wl,-rpath,/usr/local/Trolltech/Qt-4.3.1/lib -o ../bin/ma mediaarchiver.o main.o crypt.o insertnew.o detailinfo.o edititem.o progress.o dbsettings.o lend.o settings.o list.o search.o database.o moc_mediaarchiver.o moc_insertnew.o moc_detailinfo.o moc_edititem.o moc_progress.o moc_dbsettings.o moc_lend.o moc_settings.o moc_search.o moc_database.o qrc_application.o -L/usr/X11R6/lib -L/usr/local/Trolltech/Qt-4.3.1/lib -lQtSql -L/usr/local/Trolltech/Qt-4.3.1/lib -pthread -pthread -lQtGui -L/usr/X11R6/lib -lpng -lSM -lICE -pthread -pthread -lXi -lXrender -lXrandr -lXfixes -lXcursor -lXinerama -lfreetype -lfontconfig -lXext -lX11 -lQtCore -lz -lm -pthread -lgthread-2.0 -lrt -lglib-2.0 -ldl -lpthread
/usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../../i486-slackware-linux/bin/ld: cannot find -lSM

libSM pa najdem v /usr/X11R6/lib

fixed: odstranil sem QMAKE_LFLAGS += -static iz .pro filetka in vseeno linka statitčne Qt libs.

Ampak problem se pojavi ko hočem povezat aplikacijo z SQLite bazo, dobim pa ti dve "sporočilci":
QSqlDatabase: QSQLITE driver not loaded
QSqlDatabase: available drivers:
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Code:Blocks, c++] Program ne najde knjižnice

Oddelek: Programiranje
111284 (1063) gtu
»

OpenSUSE pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
11851 (744) Redorange
»

Linux - zagon programskega jezika

Oddelek: Programiranje
10930 (772) BigWhale
»

manjka ukaz emerge

Oddelek: Operacijski sistemi
251277 (1047) Brane2
»

Kylix ne najde knjižnice

Oddelek: Programiranje
8961 (916) mile

Več podobnih tem