» »

Vaše mnenje

Vaše mnenje

rakm ::

Pozdravljeni!

Prvo vprašanje:
Zanima me vaše mnenje o kvaliteti Toshiba prenosnikov, če ste imeli kakšne tež
ave probleme itd. Sam se odločam za nakup slednjega prenosnika:

Toshiba Satellite P200-16V

-Intel® Centrino® Duo mobilna tehnologija, ki vsebuje Intel® Core™2 Duo procesor T7100,
takt : 1.8 GHz
hitrost vodila: 800 MHz

-Delovni pomnilnik osnoven: 1+1 GB (DDR 2)

-Trdi disk kapaciteta: 160 GB
tip: S.M.A.R.T.
hitrost: 5.400 o/min

-Zaslon
velikost: 17'', razmerje stranic 16:10
tip: TruBrite TFT barvni zaslon
interna ločljivost: 1440 x 900

-Grafični vmesnik
proizvajalec: ATI®
tip: ATI Mobility™ Radeon® HD2600 s podporo HyperMemory™
količina pomnilnika: 256MB (do 1,023 MB skupnega razpoložljivega grafičnega

bolj podroben opis je na tej strani: http://www.inea.si/index.php?kategorija...

Vesel bom vseh informacij in nasvetov in mnenj o tem prenosniku in nasploh o Toshiba prenosnikih. Opazil pa sem da se na tej strani prodaj kar nekaj Toshiba prenosnikov, kar bi lahko nakazovalo na kvaliteto in zadovoljstvo uporabnikov, kdor bi bil zadovoljen ga ne bi prodajal? Kaj mislite o tem.

Zanima me pa tudi kaj pomeni "hitrost: 10/100 Base-TX", vem da gre za internetno povezavo, a to mogoče pomeni enako, kot pri osebnih PC-ji 10 pa 100 mega bitna povezava. Z osebnimi računalniki imam precej izkušenj, ampak s prenosniki pa nič.
Drugo vprašanje

Zanima me kako je s kupovanjem prenosnikov prek spletnih strani (recimo www.mimovrste.si), če ima kdo izkušnje s tem in kako je s garancijo. Ker edino, kar me še spudbuja da obiščem BigBang je njihova podaljšana garancija, čeprav so nekatere stvari tam, krepko dražje kot na internetu. Zanima pa me tudi, če je kdo kupoval prek INEA d.o.o., in kakšne izkušnje ima s to trgovino.

Če pa je kdo mnenja, da bi za ta denar, to je okrog 300.000 SIT, oziroma okrog 1250 evrov dobil boljši prenosnik s 17" zaslonom, naj prosim svetuje.

Vesel bom vseh nasvetov, mnenj in napotkov in se zanje vnaprej najlepše zahvaljujem.

LP vsem

p.s. upam da ta tema, ni tam kjer ne bi smela biti, na tem forumu sem nov, tako da se za vse nerodnosti in napake z moje strani vnaprej opravičujem

rakm ::

A res nobeden ne pozna tega, ali nočete komentirati?

LP

Cougar73 ::

Ja v mojem postu za isti prensonik so mi napisali, da je ze nekaj na to temo objavljeno:)
...Najdu sm samo to temo, ki pa "prikipeva" od odgovorov :) haha
grem še malce iskat, drugače pa tut jaz prosim če lahko kdo kaj več kot "pobrskaj okoli" odpiše na vprašanje. Hvala!

overlord_tm ::

Zanima me pa tudi kaj pomeni "hitrost: 10/100 Base-TX", vem da gre za internetno povezavo, a to mogoče pomeni enako, kot pri osebnih PC-ji 10 pa 100 mega bitna povezava. Z osebnimi računalniki imam precej izkušenj, ampak s prenosniki pa nič.


Ne boš verjel, ampak čisto isto kot pri osebnih računalnikih, 10 ali 100Mbps baseband na twisted pair (sukana parica po naše).

Kolikor sem slišal o toshibah, to šiba :P. Naj bi bili dokaj kvalitetni, z dobro avtonomijo. Ubistvu sem večinoma slišal pohvale :).

Samo 17", to je samo malo manjši osebni računalnik, ne pa prenosnik ....

Kupovanje preko interneta ... funkcionera, samo se zna zgodit da dobljeni prenosnik ne bo imel takih specifikacij kot so bile napisane.

Cougar73 ::

Še kako mnenje??

ales400 ::

soliden prenosnik za ta denar, vendar je vprasanje baterija :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

rakm ::

za Cougar73:

Izgleda da je prenosnik dober, baterija pa na takšne specifikacije in za tak denar verjetno ne bo držala nobena boljše. Vprašanje, katero me pa še najbolj skrbi pa je kje kupiti. Big bang, vkljub njihovi čudoviti 6 letni garanciji odpade, ker prodajajo predrago in prestaro robo, razen prenosnikov, ki so čez 700 jurjev. Obstaja inea, kjer ta prenosnik drži ceno 321.000 tolarjev (sem še vedno v tolarjih :)), vendar se zdi, da po mojih dveh poslanih e-mailih (na različne naslove) pretiranega zanimanja za prodajo nimajo, ne vem mogoče se motim. Obstajajo še internetne trgovine, do katerih sem pa pri taki količini denarja skeptičen.
Cougar73 kaj pa misliš o tolikih malih oglasih, ki prodajajo Toshibe (in to ne zelo stare) na tej strani (slo-tech)? Morda bi nam dal to kj mislt? Al pa se motm. Prenosnik je lep, to ni za ugovarjat, samo, kvaliteta je zame še vedno na prvem mestu.

LP vsem, še posebej pa tistim, ki želite konstruktivno komentirati moje besede, takih sem vesel

Cougar73 ::

Ej beats me... jst sm tle total laik za laptope:)
Laptop ni problema izbrat...sam kaj ko se mnenja o kvaliteti tak krešejo da to ni res.
Eni pljuvajo acerje, eni pravijo da so ok.
Eni prisegajo na HP in Toshibe, drugi pravijo da so shit...
Zdj pa iz tega potegni kaj bi kot laik kupu, da bi zadeva držala vsaj tam 4 leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asbis d.o.o. smrdi!

Oddelek: Kaj kupiti
4910235 (4796) Sssaga
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
446963 (6237) toshibaL550
»

Toshiba Satellite A100-003

Oddelek: Kaj kupiti
221468 (1259) pilotgirl84
»

Toshiba ali HP v MediaMarkt

Oddelek: Kaj kupiti
244218 (3781) berta
»

Prenosnik Toshiba Satellite M30X-165

Oddelek: Kaj kupiti
152057 (1890) OwcA

Več podobnih tem