» »

Namesto S-ATA mi za disk piše, da je ATA

Namesto S-ATA mi za disk piše, da je ATA

Ryker ::

No, nabavil sem Dell Inspirona 6400, zdaj me pa zanima, zakaj mi npr. v device managerju piše, PC Marku itd. piše, da je disk ATA namesto SATA? Sem šel na Samsungovo stran pa isto piše, da je ta model SATA. Malo sem že šel skozi BIOS, pa nisem našel nič, da bi se to dalo vključiti, če bi slučajni bilo izključeno. Ma kdo kako rešitev?

Cveto ::

Ne skrbi, Sata diski so v device managerju večinoma predstavljeni kot "ATA - ATAPI" ali kaj podobnega. Poglej še lastnosti kontrolerja in če imaš tam napisno kateri način prenosa uporablja priključeni disk...

Ryker ::

Kje točno se pa to da pogledati, na kerem kontrolerju je ta disk? Tam v Device Managerju sicer pri eni postavki pri kontrolerjih piše, da je Serial ATA, pri dveh drugih pa ATA controller 1 in 2. Pa tudi za optični pogon mi piše, da je ATA, čeprav mislim, da bi moglo biti SATA. Saj načeloma me to niti ne moti, kaj piše, če deluje disk kot treba, samo mi je vseeno malo čudno blo, da ne piše, tako kot bi moralo.

ender ::

Odpri kišto pa poglej kable.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ryker ::

Se da še kako drugače, da ne bi glih prenosnika zdaj odpiral? Sploh pa nisem ekspert v razločevanju SATA in ATA kablov :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryker ()

5er--> ::

Poglej, če imaš spodaj desno tako ikonico:

Mavrik ::

Ta ikonica obstaja samo v določenih primerih. Na laptopih je praktično nikoli ni (vsaj zaradi SATA diska ne).
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

Ni pa to 100% indikator obstoja SATA diska. Sam imam recimo dva SATA diska, pa se mi ta ikonica ni pokazala.

Death Paladin ::

Instaliraj driverje za SATA kontroler, pa ga bos mel v device managerju kot SATA disk. Windowsi ti privzeto namestijo standardni driver za SATA kontroler, ki je prepoznan kot Standard IDE kontroler. V mojem primeru se burst speed dosti poveca, ce imam JMicron driverje gor. Predpostavljam, da imas instalacijski CD za tvojga notesnika. Poisci na njemu SATA drivers in to je to :)

LP

Ryker ::

OK, sem inštaliral nove Intel Chipset driverje, pa je še vedno isto. Tiste ikone spodaj desno pa tudi nimam.

Death Paladin ::

Ne chipset. SATA controler ima posebej driverje na CDju. So sicer izjeme, kot je NVidia, ampak vecinoma to ni vezano s chipsetom. To poisci.. Al pa ce das konfiguracijo svojega sistema na net,

LP

Ryker ::

Sem pogledal na CD-ju, iskal na Dellovi strani, ampak SATA controller driverjev ne najdem. Če maš minuto časa, tu je link na Dellovo stran z gonilniki, kjer bi naj bili vsi potrebni gonilniki, pa če vidiš, kaj moram namestiti (torej za Inspirona 6400 na Visti 32-bit).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryker ()

Mavrik ::

Pa kaj se sekiraš za take bedarije? Disk je noter tak kot je, ne glede na to kaj winsi pravijo.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unknown device

Oddelek: Pomoč in nasveti
181277 (707) _Denny_
»

Stara matična ne zazna SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282074 (1314) solatko
»

WIN7 ne prepozna SATA diska

Oddelek: Operacijski sistemi
172951 (2487) Andy21
»

bluetooth problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111552 (1341) Kanc
»

ABIT NF7-S rev 2.0 - SATA raid, stabilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
91166 (1052) sash

Več podobnih tem