» »

Asus M2N SLI Deluxe ne pride niti do biosa

Asus M2N SLI Deluxe ne pride niti do biosa

kmxkmx ::

Lep pozdrav!

Imam en problem! Pred kratkim mi je udar strele preko mrežnega kabla skuril prejšno matično. Zdaj sem nabavil asusko in vse skup sestavil.
Ko sem prvič zagnal računalnik so se vsi ventilatorji in lučke prižgali
na monitorju pa ni blo signala. Pol sem zamenjal slote pri ramih in poskusil ponovno. Naslednji vžig sem prišel v bios ko pa sem ga spet resetiral pa je bilo isto kot na začetku.
Ima kdo kako idejo, kako rešit situacijo?


Vasilij

kmxkmx ::

aha pozabil sem omenit da matična nič ne piska!

OChack ::

mam to plato se dogajal podobn, biv defektn ram, če maš 2 modula probj sam z enim, pa glej da maš oba konektorja za štrom ukloplena (24 in 4 )
tok se zaenkrat spomnm no ker sm plato skor nazaj mislu nest na konc sm ugotovu da ram fuč.....plata je pa drgač super RAM in vse se navija u ibr pa tud AM2+ proce že podpira

ps. vidm da maš isti proc ku jst pa še clo rame sam jst mam geill navadne pa grejo na 1000 za več ne vem ker tud proc ne gre kok kj teb leti....ko ti bo? :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

kmxkmx ::

Meni je še enkrat prišlo do biosa(tam mi prepozna vse - procesor, rame, disk , dvd...). zdaj pa spet nič noče dat od sebe.
Pa vseeno je ali dam en ram noter ali dva ali tudi brez, in tudi slot če menjam ne dela.
A bi blo mogoče da je kaj z napajalnikom narobe?

kmxkmx ::

za elektriko pa mam oba kabla noter vtaknjena, pravzaprav je vse tak povezano kak mora biti.

Mislim da bom jutri kar na servis peljal.

primzx ::

Upaj da je samo napajalc:D . Ker maš kr vredu kištico.

kmxkmx ::

Prej sem mel na Biostar Tforce 550 procesor navit na 2.8 za 24/7.
Drugače pa je šel tudi malo čez 3 ghz ampak ni bil zadosti stabilen.
Rami pa mi niso šli več kot 800 mhz (poizkušal sem vse mogoče), ker je napetost tudi šla samo do 2.1 V.

kmxkmx ::

ze resil problem! Uspelo mi je se enkrat priti v bios in sem ga posodobil! Pozabil sem da imam brisbane jedro in ga starejsi biosi ne podpirajo.
zdaj dela vse kot ura.

hvala za pomoc

OChack ::

veselo navijanje pa poročej kj ;)
aja bios dej gor raj 0903 oziroma predzadnga , ta t zadn11** sicer podpira abrcelono ampak je pa za 30% počasnej useskup sploh memory v everestu pade tok da glava boli, tud v igrah se pozna
Int€l inside, IDIOT Outside

kmxkmx ::

Aha zdaj sem dal tazadnjega gor. a je res tako vlka razlika, da bi se splačalo zamenjat?

dolfi ::

Se splača menjat, ker je opazna razlika.

OChack ::

jst sm na asus pisov in im mal zamoru glede tega+ dodav slikce testov, zj bomo vidl če bo naslednja revizija kj bolš
Int€l inside, IDIOT Outside

kmxkmx ::

Zdaj mam proc na 10,5 x 280mhz in rame na 420mhz 4-4-4-12.
Druge kombinacije niso ravno šle.

Kaj asus Pc probe vredu kaže temperaturo CPU-ja?
Ali priporočaš kaj drugega.

kmxkmx ::

[url=http://www.Slikomat.com/slika/1656847.h...

tukaj je slika kar mi je do zdaj uspelo!
kako pa je kaj pri tebi OChack?

OChack ::

ej za HT link se ne sekirat jst sm ga an 1350 spravu, sm kr pustu 5x pa aml sm anpetosti dvignu na 1.6 in 1.4 tm k je za chipset
drgač pa 2970 mi je enkrat nardil occt zdej ne več
sicer pa 2950
trenutno ga mam na 2817mhz htt je neki čez 1200 rami 479 dela pa tud na 499 z 5-5-5-15 mislm da na 2.2 al 2.25v
tj tvoji geil bi mogl bp sicer probi no rame dj na 800 da bo mal mn k 500 pa moje timinge sam ti z novim biosom ewerest memory nrdil okol 8000MB, z enim prej ti nardi 9000+
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

kmxkmx ::

Pa nocejo mi rami vec iti. Mam na 2.3V da sem prisel sploh do sem.
Tebi pa se lustno navijejo.:)

OChack ::

skor ne vrjamem, ker maš bolše rame kot jast.
naštimj latence take k mam ane 5.5.5.15 pa fsb dol zbi pa množilnik gor
Int€l inside, IDIOT Outside

kmxkmx ::

sem prej delal tako, in ni slo vec kot to. tam pri 960-980mhz se vstavi
vse skup. sem poizkusal se visje latence pa ni slo. nevem sem mogoce dobil slab primerek modulov. Pa saj 960mhz je ze tudi dosti. Za mene je dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zmrzevanje kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111291 (1062) mazid
»

navijanje AMD

Oddelek: Navijanje
194246 (3977) klinker
»

Core2 Duo CPU E4500 - 2.20GHz Navijanje

Oddelek: Navijanje
323053 (1936) tomos
»

Intel Q6600

Oddelek: Navijanje
141785 (1361) Yaqwsx
»

Dilema kateri procesor je boljše imeti AMD vs INTEL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
512813 (2813) jype

Več podobnih tem