» »

Internet Explorer 7 - odstranitev

Internet Explorer 7 - odstranitev

Cash ::

Lep pozdrav vsem
Zanima me, kako bi odstranil Internet Explorer 7, kateri so že vgrajeni v Windowse. Problem je, da se mi nikakor ne dopadejo določene stvari v njem in razporeditev le teh. Nekaj sem že odstranjeval iz registra, vendar sem moral na koncu formatirati disk, ker sem neki zjebal. Odstranjeval pa sem v bistvu samo IE7, vendar mi ni ratalo. Po uspešni odstranitvi bi si namestil IE6, kateri mi najbolj odgovarja.
Hvala.

StratOS ::

Hm, odgovarja ali ne, IE6 nima več aktivnih varnostnih popravkov za IE.
Ostraniti IE7, le zakaj bi bil problem ?
Saj imaš možnost "Add or Remove Programs" (Dodaj ali odstrani programe), za laike :
http://support.microsoft.com/kb/927177

Odsvetujem ti inštalacijo IE6, če deinštaliraš IE7 potem vsaj inštaliraj najnovejše verzije FF,Opere,ali IE podobnega konfigurabilnega browserja maxthon ...
Drugače se pa večina stvari v IE7 da čisto komotno spremeniti in konfigurirati.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Cash ::

Aha, praviš, da se da skonfigurirati IE7. Potem mi sam povej, kako namestim gumba stop pa refresh, ki sta na desni strani, na levo stran, tja k Back & Forward? Pa tista okenca, ki se odpirajo na vrhu me malo motijo in bi imel tako kot je v IE6. (ja,tko sm se navadu met) :D , pa me zdej ful motijo.

jan01 ::

Imaš dodatek IE7pro, ki ti omogoča veliko dodatnih nastavitev.

Cash ::

Hvala ti stari, bom probal kej narest. :)

Tilen ::

Ko smo že pri IE/, ali kdo mogoče ve, zakaj se do FTP-jev več ne da dostopat tako kot v IE6? Zakaj je bila ta podpora odstranjena? Bi si namestil IE7 ampak potem potrebujem se en FTP client.:\ Velikokrat kak majhen fajl dam na ftp in zdaj samo na hitrco v par sekundah preko IE6 na ftp skočim in uredim, v IE7 se pa to več ne da, ali pa se to naredi kako drugače in podpora ni ukinjena?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

StratOS ::

Zaradi tega, ker se je dalo iz tega prebrati tudi usename/pass iz adress bara, jaz sem to na veliko izkoriščal, ko sem enkrat opazil , da ima uporabnik kar par TB prostora, neomejen dostop ul/dl, speed pa kar čez 100MB v obeh smereh :) :D
IE7pro nima te opcije, za tisto preureditev, pa potrebuješ malce več dela, bom skušal na hitro napisati jutri, zdej nimam časa.
Ne vem zakaj bi samo prestavljal stvari iz ene strani na drugo, drugače pa narediš sam toolbar preko activeX, dodaš v aktiven nabor in voila :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

StratOS ::

Če hočeš svoj toolbar z gumbi ipd naredit :
http://msdn2.microsoft.com/En-US/library/aa753588.aspx
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

darkolord ::

Tilen: še vedno lahko odpreš FTP sajt v Windows Explorer (sej ti piše ko se povežeš gor)

Cash ::

StratOS, hvala ti za te inf., samo bom najverjetneje probal z Opero 9.5 Alpha (baje, da je zelo hitra), pa bom vidu, kako bo.
Hvala še enkrat, lep pozdrav, Cash :)

Cash ::

Pa še neki, a se da, da ko pridem v windowse iz hibernacije, da mi ne bi bilo potrebno se prijavljat. Če resetiram windowse mi pride v sistem brez da bi se prijavljal, iz hibernacije pa se moram prijaviti. Se da to kako uštimat?

StratOS ::

Imaš password enabled login za sistem ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Cash ::

Ne, nimam passwortha za se logirat

StratOS ::

tista prijava je potem samo klik :D Oziroma, če imaš Ctrl-Alt-Del vključen (Secure Login)

Kej boljšega se ne da uredit preko password enabled sistema, razen če daš default userja, ki je password protected, da se vedno logira gor.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Cash ::

Ok, neki nouga. Sm zdej od brata zvedu, da si je učir ponoči naložu eno drugo verzijo xp-jev, tko da sm zdej še pr njemu probal hibernacijo in mu pride v sistem brez prijave, tko, da si bom tud jaz dal uno verzijo ---> problem rešen.
Hvala lepa vsem še enkrat.
L.p. Cash

jan01 ::

@kakšen način reševanje problemov...
Le odkljukaj, da te ne vpraša za geslo: link

Cash ::

jan01, hvala, hvala, hvala ;) Je ratalo, glih to sm hotel.
StratOS, če si mislil to, kar je jan01 reku, si imel tudi ti prav, vendar te nisem sprva razumel, kaj si hotel vprašat.
Hvala obema!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cash ()

Loki ::

problem je, ker nekateri programi (ki uporabljajo ie za izrisovanje) ne delujejo z ie7. ProE je ze en takih, kajne barbarpapa?
I left my wallet in El Segundo

StratOS ::

Cash:
Tisto obkljukanje ti ne bo nič koristilo, če nimaš password protected login ( torej password enabled system ), kajti drugače boš moral klikniti na ikono uporabnika ali pa prisisniti (potrditi ) Enter v Secure Loginu tega uporabnika, ki nima passworda.

Lahko pa z pomočjo control userpasswords2 spremeniš nastavitve, za avto login pa si preglej http://support.microsoft.com/kb/315231, seveda pa upoštevaj tudi nastavitve, ki ti jih je jan01 povedal.

lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Cash ::

Hmmmm, jst sm samo odstranu uno kljukico, "promt for passworth, when computer resumes from standby" in sedaj, ko pridem iz hibernacije, se mi ni treba več logirat, prej pa sm se mogu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233107 (2261) PacificBlue
»

Gamer pc

Oddelek: Kaj kupiti
222410 (1495) d0rK
»

Firefox 2.0.0.12 z resno varnostno luknjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7511055 (6863) Loki
»

IE7 - kako ukinit "shrink to fit" ?

Oddelek: Programska oprema
71063 (1063) StratOS
»

Geslo v Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81204 (1058) 5er-->

Več podobnih tem