» »

Kako iz VHS v digitalnoobliko?

Kako iz VHS v digitalnoobliko?

robobobo ::

Pozdravljeni!

Imam cca pol ure dolg posnetek na kaseti, ki sem posnel s kamero. Kaseta je tista tamala. In zdej bi jaz to spravil v digitalno obliko. Avi, mpg format, ne vem v kaj se da ponavadi, samo da lahko potem delam kopije in da je možno preko računalnika gledat.

Zanima me:

1. Kaj bi moral imeti doma, da bi to sam doma lahko naredil?
2. Če nesem to v video center narediti, koliko to približno stane?
3. Če nesem v video center lahko nesem na tamali kaseti ali morem presnet najprej na veliko, uno obično ko gre v video recorder?

Ko dobim odgovore na vse tri vprašanja, me še zanima kaj svetujete, da kupim otrebno opremo in to naredim doma ali video center? Ker ne vem kaj rabim in kolko kaj stane in pa kako težko je to doma sam delat....nasveti dobrodošli

Hvala in LP

solatko ::

Najlažje je to nardit z TV kartico, ali grafično, katera ima video vhod VIVO. Kable povežeš tako kot je v navodilih (dobiš jih zraven), instaliraš program ki je ravno tako priložen in to je to. Če imaš samo eno kaseto, to naredi pri prijatelju, ki ima take komponente. Predvajalnik moraš vzeti s seboj (kamera, video rekorder)

robobobo ::

skoraj se odločam, da bi si nabavil TV kartico, ker so doma ugotovili da bi kar nekaj filmov spravili v digitalno obliko, pa raje kot vse to vlačit bi kupli kartico. Vseeno bo že prav še kdaj prišla. Zanima me katero priporočate ker nimam pojma kaj kupiti?
Ali dobi vse potrebno zraven kartice, da potem sam doma presnamem?
Iščem zunanjo kartico, da jo lahko dam na prenosnik oz rabim na več računalnikih.


Povejte kaj priporočate ker sem videl cene od 50 do 150€ pa ne vem kaj kupiti.

bam88 ::

pol bos pa rabu se jack in left-right chinch kabel za zvok.
Hohohoahao

5er--> ::

Najlažje je to nardit z TV kartico, ali grafično, katera ima video vhod VIVO.

Še lažje (bolj kvalitetno in ceneje) je to naredit preko Firewire. (Če je na razpolago.)

20sdfj093f ::

1394 je eleganten, ampak mora bit kamera DV.

Jaz imam recimo ene 15 arhivskih VHS kaset, ki jih moram ob priliki zdigitalizirati (najprej DV, nato montaža v Premiere in na koncu MPEG2 in DVD authoring) pa vem da ne bi tega niti najmanj počel s TV tunerjem ali bognedaj kakšno vivo kartico (in VCRjem na njem/njej) ampak bom lepo nesu v en studio da mi posnamejo v DV, šel k njim s prenosnim diskom in gor naložu fajle.

Sicer je škoda karkoli počet.

LPD

solatko ::

Kolk te bo pa to koštal, če nimaš res kakšenga dobrga frenda tam.

Trancedeejay ::

Kupi DVD rekorder in pozabi na vse skrbi - najboljsa resitev in najhitrejsa.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

solatko ::

Ja najbolš, da si kup kr snemaln studio. Stvari se da urediti tudi drugače, predvsem pa ceneje.
Osebno sem preko PC - a prenesu za en 30 ur VHS posnetkov. Sposodu sem si TV kartico za en mesec pa je šlo brez problema.

Trancedeejay ::

Dej solatko, zakaj bi se zajebaval, ce lahko kupi eno usivo komponento in gotovo. Ne vem ce si bil kdaj v studio, ampak tam ze vhodna vrata v studio stanejo vec kot ta komponenta tko da....
Have a nice Day

Matt
Music is the key

solatko ::

DVD rekorder je lahko vsak PC, samo video signal je treba pripeljat not (najceneje je TV kartica cca €50. Kabli za priklop so zraven kartice, tako da dodatnih stroškov ni. Lahko pa se kupi tudi na Bolhi, kjer so še cenejše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS posneti na rač. oz. DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
52095 (2045) AtaStrudl
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293223 (2460) gruntfürmich
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507093 (5160) Tiash
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185898 (5586) zavajon
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62200 (2129) kurjač

Več podobnih tem