» »

Omejevanje klicanja/pošiljanja SMS

Omejevanje klicanja/pošiljanja SMS

imagodei ::

Zanima me, če je to mogoče naredit na gsm aparatu?

Vem, da so prvi predplačniški paketi nekaj podobnega imeli (ala Mobi-Čuk), kjer so starši lahko vnesli par številk, na katere je potem otrok lahko klical. Če se prav spomnim, si vnesel PIN2 kodo in nastavil omejitve. Ne vem, če kaj takšnega obstaja danes.

Skratka, rabil bi eno varianto (na katerem koli telefonu), da lahko otroku omejiš klicanje in pošiljanje SMS. A je možno stvar kako sprogramirat, ali pa postavit omejitve s kakšno kodo?

TNX muchas!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Anyone? Kakšna ideja? Link?
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

ja, lahko nastaviš številke, ki so dovoljene za klicanje. Vse ob povezavi s PIN2 kodo. Za SMSe pa ne vem.

David1994 ::

Jz mislim da je najbolje da otroku kupis predplacniski telefon in pol ga navadis da si zna sam stanje pogledat in se dobovoris da mu bos kupoval eno kartico za 5€ vsak mesec, dva... ker verjetno ce dobi se kaksn prjatelcek njegov mobi verjetno da bo tudi kdaj njemu tel telefonirat... in da bos ti frocu vsakokrat vnasaw pin2 ko bo tel novo telefonsko not dat, se mi zdi pa zapravljanje cajta...:\

imagodei ::

Hvala blueFish,

sem gledal tudi po Googlu, pa nekako ne najdem konkretnega navodila. Slučajno veš kakšen link?
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

@imagodei: trenutno imam SE in ti lahko povem le zanj, za Nokio sem žal pozabil, kako to gre. Skratka, stvar se nahaja med nastavitvami > klici > uredi klice > zapore za klice. Ko sedaj malo gledam dane izbire se mi zdi, da ne moreš blokirati samo določenih odhodnih klicev in to verjetno ni to kar rabiš.
Se pa strinjam z Davidom.
Lahko pa za tvojo idejo še povprašaš pri operaterju.

TRIROG ::

gre za stvar ki se ji reče call barring ... oz zapora klicev po slovensko ...

imagodei ::

@ TRIROG:

Da....? :)
- Hoc est qui sumus -

Keyser Soze ::

Ne.:)

Call barring ti tule ne bo nič pomagal. Kvečjemu da preprečiš klice v tujino, oz. odhodne ali dohodne. Skratka... Preveč splošna funkcija zate.

Nekje sem enkrat videl opcijo, da je telefon dovolil samo klicanje na številke v imeniku. Samo se ne spomnim. Symbian bi pa sigurno moral imet kakšen program ala. "child lock" v vsvojem naboru.:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

David1994 ::

@Keyser Soze: symbian telefoni so precej dragi glede na to, da otroci ne znajo pazit prevec, pa jim tudi kdaj pade iz rok, symbian telefoni pa so precej krhki in komplicirani... nevem no:\

Sputnik59 ::

Pri mobitelu obstaja t.i. paket Mobi-click, sprogramiras 3 številke, sicer pa je to namenjeno starejšim- klic v sili; še link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

voip discount

Oddelek: Omrežja in internet
224787 (2661) madmitch
»

kateri paket za otroka?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193750 (3341) imagodei
»

Pri vsej tehnologiji...A se res ne da? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
548633 (6683) mitkos
»

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
938042 (5663) Arzen
»

na izi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
566183 (4664) Jan987

Več podobnih tem