» »

A je še komu drugemu crknil odkodirani S 35?

A je še komu drugemu crknil odkodirani S 35?

billz ::

Ahoj!
Moj dobri stari telefonček Siemens S35, se kar naenkrat ne pusti več prižgat.8-O Ni važno katera baterija je noter, katera SIM kartica. Ne in ne. ;(
Nesel sem ga na pooblaščen servis, kjer so mi rekli: A je bil ta telefon odkodiran? Očitno je bil, saj se jim je pojavila ta napaka že večkrat. Torej se je zaradi odkodiranja "pokvaril" operacijski sistem v telefonu???
OK. Kako pa lahko to popravijo - zamenjamo integrirano ploščico. Torej Hardware je čisto v redu, samo od nekod je očitno prišel befel, da ta telefonček ne sme več delat (SIMOBIL???).
A EPROMa se pa ne da flashat? Ja tega pa oni ne delajo...:8)
Zanima me torej če je kdo že naletel na tak problem in kako bi se ga dalo rešit (brez menjave telefona seveda).


ls ::

mojmu frendu se je pokvaru... ista fora. je nesu na servis in so mu popravli proti placilu in dali spet originalni eprom. ocitno je odvisno na katerega serviserja naletis:D

sash ::

No tud jaz mam S35 odklenjen :D od simobila in dela BP že vsaj pol leta. Sicer pa prvič slišim da bi telefon crkno šele nekaj časa po tem ko je bil odklenjen in bi bil vzrok odklep telefona.

- SiroTka - ::

S35 majo tovarnisko napako, ki se pa ne pojavlja zaradi odkodiranja. Ce se telefon ne przge vec to pomen da tudi oni ne morjo pogledat not, tako da ti ne morjo dokazat da je bil odkodiran. To je bla ocitno samo varka da ne bi koristl garancije. Tudi meni se je pokvarla osnovna plosca, sam men se je telefon se przigal, tako da sem ga nazaj kodiral in nesu na servis. Popravilo proti placilu, ce ti ne priznajo garancije je okoli 80k SIT, tako da se ti splaca pol kupt nov telefon. Zadnji, ki je odgovoril (ne vem imena): samo upas lahko da se ti bo pokvaru pred potekom garancije. Vsi ki jih poznam in so mel s35 se jim je pokvaru, enga poznam k mu je sel telefon v franze 3 tedne po garanciji, itak veste kaj sledi..l.

hatch ::

vse kar rabis je kabel in firmware, ki ga snames z neta.. in so lahko sam flashas tulifon.

(da ne bo kdo pameten.. telefon mora bit takoalitako ugasnjen ko ga flashas)

tec ::

Tkole na pamet je tezko pisat, lahko pa me kontaktiras na mail in mi ga dostavis, pa ga poskusam usposobit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toptime servis

Oddelek: Mobilne tehnologije
484696 (2656) papa962
»

Pozabu kodo telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
3411766 (9052) SynTax64
»

Nasvet pri nabavi mobilnika.

Oddelek: Kaj kupiti
381662 (1161) Vlady
»

Odkodiranje GSM-Siemens M35

Oddelek: Programska oprema
101319 (1181) PRiMoZ-
»

20 marec+simobil

Oddelek: Loža
212143 (1869) Cveto

Več podobnih tem