» »

original ali pirat?

original ali pirat?

sith ::

kako lahko ugotoviš ali so XPji originalni ali ne, brez inštalacije tistega "genuine verification tool" nagwarea??

bond007 ::

Mene pa zanima, kako inšpektorji, ki prihajajo na firme ugotovijo, če so winsi legalni? Je zadosti samo tista nalepka na kišti z serisko št?

Namreč v firmi smo zamenjali kar nekaj starih kompov, ampak pred kratkim kupljeni windowsi xp so že bili aktivirani na starih računalnikih. Sedaj smo uporabili stara ohišja (in tudi stare diske) za nove računalnike, na njih pa namestili nove windowse xp (ki so enaka verzija, kot stari, ampak ni bila potrebna aktivacija:8) .) Bodo inšpektorji težili?

primzx ::

v System information ti piše OEM oz. druga oznaka, in NE številka kot je pri skrekani verziji. primer
32312-OEM-231231-3213-321>original
3213-31231-31231231-2-312>Skrekana

opeter ::

Pa še račun nakupa lahko prosijo (saj kišto z nalepko lahko ukradeš, ne?) :\

bond007 ::

Sej original windowse lahko tudi ukradeš - tako kot kišto z nalepko, če smo že na tem:\ Grem iskat račune....

;-) ::

Je kdo koga že kje vprašal? Ne.

V šoli ali drugi javni ustanovi vzameš cd key vpišeš doma...račun si zgubil.

Tilen ::

V šoli ali drugi javni ustanovi vzameš cd key vpišeš doma...račun si zgubil.

Optimist.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jperc21 ::

Jaz mam šolske.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

robertk123 ::

Ti moraš imeti zakonsko račun dolgo. Nevem koliko let, naj drugi povejo.

Infinity ::

ja kaj pa mi k nm je šola talala keye?? kk nej bi js potvojem dokazou licenčnost tehle winsou ;)

opeter ::

Od šole si dobil verjetno kako pismo, v katerem piše key... namreč tudi jaz sem pred leti lahko prosil še kot študent MS Windows XP Pro in MS Office XP Pro po Campus License Agreement.
Procedura je bila sledeča: šola, univerza/akademija je poslala izpolnjen obrazec in zraven priložila dokazilo o tvojem statusu, potem pa je MS-ov distributer tebi na tvoj domači naslov poslal paket CD-jev skupaj s pismom, v katerem so bile serijske.

Nakar si vsako leto moral predložiti tvoj študentski stas - novo-na-novo in potem si naknadno dobil pismo (seveda z isto serijsko), da so ti legalno podaljšali Campus licenco.
Sicer je sama Campus License Agreement bil sklenjena med ministrstvom za šolstvo in MS za obdobje treh let (od 2001 do 2004).

;-) ::

In kateri imajo pravico do free windosow?

hmm...mogoče tud jaz:P

Cveto ::

Če ti v tisti številki ne piše OEM to še ne pomeni da niso originalni windows pač pa samo da gre za polno "box" verzijo, ki pa je lahko legalno kupljena ali piratska. Res pa je, da je pri nas večino legalnih windowsov v verziji OEM ker je ta precej cenejša od BOX verzije.

PA še to: Če gre za OEM verzijo mora biti obvezno na ohišju nalepljena nalepka ki pride v vrečki z OEM Windowsi. Če nalepka ni nalepljena potem se šteje kot da Windowsi niso legalni. Pri box verziji pa je pomembna nalepka na škatli (OEM je vezan na računalnik in uporabnika, box pa samo na uporabnika, ozirima ga ima lahko samo en uporabnik naenkrat) Račun pa ni pomemben, sej se komot v MS bazo pogleda kdo je kupil Windowse, Važna je nalepka oziroma serijska števikla ki je na njej (z originalno nalepko lahko dokažeš da je ta serijska res tvoja, sicer bi alhko še v eno firmo, prepisal serijsko in trdil da so windowsi tvoji :) )

ffka ::

primzix kwa kr neki pišeš jz mam piratske winse pa mam kodo z številk in črk.

Arzen ::

Jaz mam action pack varianto windowsov in office ter serverjev itd pa nimam nobenih nalepk samo serijske in in cd-je ki pa so drugače potiskani od orginalnih in seveda račune.

primzx ::

@ffka nemogoče:D

ffka ::

si upas stavt :D

Infinity ::

@operater - procedura ni bila čist taka kot si povedou ;) men je blo potrebno jt v šolsko knižnico po Wins CD in se loginat na šolski portal in si tam pridobit key ;) nobenega dokazovanja in nič nadalnega dela ;)

opeter ::

Infinity, to je bilo na Madžarskem ;)

;-) ::

primzx je mogoče jaz mam piratske winse pa tak stil cd keya:

XXXXX-OEM-XXXXXXX-XXXXX

Tud aktivirane mam.

MTm2H37rqt7B ::

CD Key oz serijska za vnos je vedno v obliki:

XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

;-) ::

Ja nisem se prav izrazil, moj post se nanaša na tale.


v System information ti piše OEM oz. druga oznaka, in NE številka kot je pri skrekani verziji. primer
32312-OEM-231231-3213-321>original
3213-31231-31231231-2-312>Skrekana

MTm2H37rqt7B ::

Se opravicujem:) Prav imas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427801 (5824) Machete
»

Windows 7 reinstall

Oddelek: Pomoč in nasveti
8586 (486) klemzy113
»

XP Pro serijska stevilka - kako preveriti za katero verzijo je?

Oddelek: Operacijski sistemi
111179 (775) supaFlaj
»

Dell OEM Win XP in izgubljen CD

Oddelek: Operacijski sistemi
112205 (2205) Paramedic
»

[Windows] aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
393018 (2226) matk

Več podobnih tem