» »

zalman 9700 - NUJNO

zalman 9700 - NUJNO

TokioGangsta ::

Zanima me kakšen je zalman 9700 hladilnik če je tih(ali je tišji od scythe infinity) ter če se mi ga splača vzeti namesto scythe infinity
NUJNO RABIM ODGOVORE ŠE DANES HVALA
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

pozitron ::

Infinitiya nisem mel tko, da ti direkt primerjave ne morm dat. Z zalmanom sem kr zadovoljen, mojega q6600 solidno hladi. Glede glasnosti je tko, da zraven dobiš tist fanmate za kontrolo obratov, tja od 1500-1800 rpm je skor neslišen, pri polnih obratih 2800rpm je za moje pojme dost glasen. Js mam priklopljenga na matično in se uravnava glede na temperaturo, u idle je na 1000 rpm in je neslišen. Infinity je pa tut baje fajn hladilnik, tko, da nevem kaj bi ti priporočil. Če ga boš mel za quad se baje tower hladilniki (infinity, TR ultra 120,..) najboljše odrežejo. Je pa zalman dost enostaven za montažo se lepo prišraufa na in nima tist bedn klik mehanizem kot stock, ma spoliran dno, zraven dobiš kvalitetno pasto (zalman super thermal grease, po testih je enkavredna arctic silver 5), je lepega videza (če ti je to pač pomembno).

Verjetno se bo še kdo najdu, da ti še za infinity-a napiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

TokioGangsta ::

Imel bom q6600 procesor kdaj je sploh idle:8) ? Tega pa res ne vem idle pa to. Recimo če bi ponoč z torrentom vleku. A bi blo to tiho?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

pozitron ::

Idle je ko procesor ni obremenjen. Sej ti pravim, da dobiš zraven regulator obratov, tko, da si pač znižaš obrate (npr. na 1300rpm), drgač pa kolkr sm je svojga mal stestiru, če daš do daske obrate (na 2800) je zlo glasen, razlika u tempraturi je pa 2C v primerjavi z 1800rpm. Tko, da mam raj tišino in tiste 2C več. Pri infinity-u pa kamot zamenjaš ventilator, pa lahko kupiš en 1000rpm ventilator (npr. noise blocker, nexus real silent, ..) pa bo sigurno čist tih.

kobilica ::

idle je ko racunalnik ne dela nobene posebne operacije oz. procesor nima nobenega dela.

Drgac si bom jaz kupil TR Ultra 120.Ceprav bo tudi ta hladilnik ok.Pomoje.

michel ::

Imel bom q6600 procesor kdaj je sploh idle ? Tega pa res ne vem idle pa to. Recimo če bi ponoč z torrentom vleku. A bi blo to tiho?

Ja bi blo tiho.

TokioGangsta ::

Fora je v tem da bi prek vez dobil računalnik in tam imajo samo zalmana ki bi mi ga dali ugodneje, scytha pa nimajo.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

pozitron ::

Uzem pol zalmana pa je, kaj češ komplicirat.

Kolk, pa je to ugodneje? Normalna cena je okol 55e.

AapocalypseE ::

jaz mam zvečer z zalmanon okoli 36-39 v idle. Malo prej sem dokončal montažo v Antec Nine Hundred in mam v idle 32 stopinj zdaj LOL zgleda je kar dost odvisno od ohišja :)

TokioGangsta ::

odločil sem se kar za zalmana hvala vsem
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623789 (19686) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427821 (6532) kmetek
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997383 (3788) kuglvinkl
»

Zračno hlajenje za Core 2 Duo E6400

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261915 (1360) schurda
»

[Zračno hlajenje] Kateri Hladilnik za procesor za AM2 podnožje!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322710 (2258) asus

Več podobnih tem