» »

Navijanje athlona 1333

Navijanje athlona 1333

Smrkc ::

Zivjo!
Mam plato elite k7s5a in v njej ni mozno navijati procesorja. zanima pa me zakaj? ali je moznost da je procesor zaklenjen? in ce je, ali se ga da kako odkleniti. druga moznost pa je da je nekaj z biosom. zato sm gledal malo po forumu in nasel nasvet naj si zdownloadam bolj izpoplnjen bios za to plato. zdej pa ne vem kako naj ta novi bios nadomestim s starim.
Hvala

msmiha ::

Kako se odklenejo Athloni že vrabci čivkajo na vejah. BIOS pa enostavno fleshas po navodilih,ki jih dobiš zraven. Seveda moreš BIOS FLESHat v popolnem DOS modu.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Smrkc ::

ok, kot prvo bios ni mel nobenih navodil, samo en file je bil. kot drugo pa ne znam odklepat athlona, ker s tem se sploh nimam izkusen. :8) zdej ce bi se komu dal na kratko napisat, naj se prosim mal casa vzame.

Stallone ::

Smrkc če pa tega ne veš pa delaš vsem nam sramoto>:D

Stallone ::

Mal profesionalnosti pa more bit:)

VASkO ::

ne rabis nic odklepati, ker s trenutno plato ne mores spreminjati mnozilnika (zato se odklene procesor)

Smrkc ::

ok. to pa pol L1 mosticke pobarvam? Stalone ti s se pa ne oglasej, k se ventilatorja ne znas dol dat:))

Stallone ::

Smrkc jest sm odklenu-SAM Athlona 1700 xp>:D
Kakšnega ventilatorja???

ChiefThunder ::

ej model, kva ti Vasko napisu? ne rabiš nč barvat...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

VASkO ::

folk sploh mojih postov ne bere :\\

ok, da povem drugace:
ce hoces skozi okno skocit ni treba najprej kje bos pristal, ampak moras najprej poskrbet, da je okno odprto :D

Cako ::

vasko: se prej pa pogledat ce je to sploh okn, da ni morda gigantni stealth hrošč... ;)
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !

VASkO ::

blodimo... hehehe

Lucio ::

TB 1333 je že tovarniško odklenjen, tako da rabiš samo sše pametno ploščo.

Boky ::

Smrkc z to plato, ki jo imas ti ne bos mogel spreminjati mnozilnika, tudi ce pobarvar L1 mosticke. Navijas lahko le prek FSB-ja, vendar za to rabis poseben bios(ce bi malce pogledal arhiv, bi videl da smo se o tem ze milijon krat pogovarjali). FSB pa lahko spremenis tudi z CHFSB v kombinaciji z katerikoli drugim bios-om(ti priporocam ta nacin). Za vec informacij poglej sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Lucio ::

Boky: dej ne bluzi, kaj pa ti veš kšno plato imam jaz. Jaz sem hotel samo poudarit da TB 1,33 ne rabijo moda za spreminjat mnogokratnika, ker so L1 mostički že tovarniško povezani - namreč sam si lastim enega z ploščo Gigabyte GA-7DXR (AMD čipovje), in prav lepo dela na 1650@2,14V (voltage mod). Seveda ga hladi vodno hlajenje.
Pa še link na sliko kište če te zanima KLIK in KLIK in KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

Smrkc ::

Boky: drgac predvsem mene to zanima...jest sm tist k pojma nima kle :8) ja na tej strani sm drgac ze bil, pa sm zdownloadov ta bios, sam naprej pa ne zanm. eni so mi govorl da ga morm flashat, sam tega pa zal ne znam. sam ti s pomoje se en nacin omenil. kva nej bi blo tist?

Boky ::

Lucio se opravicujem, sem macle zabluzil pri vzdevkih. Msg je bil namenjen smrkc-u(sem ze popravavil) in njegovi plati, katere lastik sem tudi sam.

Smrkc preberi si CHFSB Overclocking FAQ. (upam da razumes kaj angleski)

Kar se tice flash-anja, ne vem kaj je tako teskega. Potegnes dol zeljneni bios in AMI 3.29 Flasher(oba se nahajata na linku, ki sem ti ga navedel v prejsnjem post-u, razen cisto zadnji bbios bos moral DL-jat od tukaj), ju skopiras v isti direktorij, zazenes masino v cistem dos-u (upam da imas win98 drugace rabis zagonsko disketo ali cd) in flash-as.
Kako ? Recimo za ta predzadnjo lan verzijo bios-a(020112) napises: aminf329.exe 020112l.rom pritisnes enter in pol se enkrat vse skupaj otrdis z Y(se mi zdi) in pocakas par sekund da se nalozi novi bios.

Jaz sem na svoji palti stvar ze precej krat flash-al pa do zdaj se nikoli ni bilo problemov, se pa lahko zgodi da gre vcasih kaj narobe.

Za zacetek ti predlam da experimentiras z chfsb-jem, pred tem si pa stvar malce preberi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Smrkc ::

Boky: Najlepsa ti hvala! ;)

Stallone ::

8-) Smrkc, k boš "uspešno" navil pa še kej napiš kok maš stopinj, pa na kok si ga spravu...:P

Smrkc ::

ja kwa se norca delas z mene! sej sam dobr ves! na 1500 je su... sam pol ni lih vse dobr delal :)

Ziga Dolhar ::

Smrkec, Stalone.

Vidva sta mi tiča........ bom uvedel embargo na vajine telefonske telefonske klice. Pa da mi SLUČAJNO Silvestra ne nagovarjaš več k kopiranju CDjev... Mislim... za Heroje se pa pod nosom obriši. Tako!.

>:D

Sicer se pa Stalonetu ne smej glede ventilatorja...... veš, on je sicer čist v redu fante (no ja, to bi mogu vedt, saj sta sošolca, ne?), da pa ne zna Orba dol dat, je pa tvoj problem. Kaj pa ga nisi sam znal? Jao....

Smrkc ::

Ja ja, vredu, ne bom vec.

Drgac mam pa se eno vprasnje. kuko lahko mnozilnik spremenim. k kokr sm dal fsb na 150 se mi je vse usul. a ce bom bios flashol bom pol lahko tut mnozilnik spreminjol?

Boky ::

Smrkc mislim, da sem ti ze enkrat povedal, da mnozilnika z samo plato ne bos mogel spreminjati tudi ce povezes l1 nogice in in flash-as katerikoli bios!!! Spremenis ga lahko prek mostickov na procesorju ki dolocajo napetost( sem ze pozabil kateri so, mogoce L4 ?). Z samo plato pa mnozilnika ne bos mogel spremeniti, razen, ce se bos lotil modifikacije plate. Ampak glede na to da je ze flash-anje bios-a zate problem se v kaj takega verjetno ne bos spuscal, tako da si izbij iz glave spreminjajnje mnozilnika z samo plato.

Smrkc ::

no prov, pa bom no...pa sej mam itak dost hitrga, ane? :)

krucymucy ::

smrkc: ne nimaš dost hitrga!

Smrkc ::

taka hitrost zadovolji moje primitivne potrebe...tko da sm cist zadovoljen, sam probat sm hotu, k se nikol nism kej prevec navijol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523233 (2590) kajzer
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442049 (1513) OwcA
»

navijanje..

Oddelek: Navijanje
211607 (1169) Sandi79
»

težave z spreminjanjem množilnika!

Oddelek: Navijanje
211039 (817) VASkO
»

...na zacetu!!!...

Oddelek: Navijanje
71395 (1220) sanmix

Več podobnih tem