» »

Super Gamer PC

Super Gamer PC

rokiii ::

Živjo!

Ewo nabavil bom tale računalnik z sledečimi komponentami:

PCI-E nVidia GF 8800GTS 640Mb TV/2x DVI 1kom
CDR DVD-RW NEC ND7173A 18x CRN OEM 1kom
HDD S-ATA 320GB WD3200KS 16Mb 300MB/s 1kom
DDR-II 1024 MB 800MHz Ceon 2kom
PROC 775 C2Q Q6600 2,40GHz 8MB BOX 1kom
MB P4 775 PCI-E MSI P35 Platinum 1kom
NAP P-4 550W LC Power LC6550 -120mm 1kom
OH Scorpio A-505 Air Duct, USB+Audio

Za ceno 1145€.
Kje? - preko vez...

Zdaj me zanima kakšne navijalske sposobnosti ima ta matična plošča (tako za proc, kot grafo)?
Zanima me pa če mogoče veste na koliko bi se dalo naviti Q6600 procesor in grafično (memory clock in jedro). Za Q6600 upam na 3,0ghz, grafo pa Memory clock: 2000mhz ter jedro 600mhz. Ali bi se dalo na stock hlajenju, če pa ne pa kaj mi priporočate?

T-h-o-r ::

dve extreme super duper pc gaming edition temi obstajata :D

ena je extreme pc ena pa nekaj podobnega
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

rokiii ::

Hehe nism vedu kaj nj bi dau :D
Skratka nj bi blo tole po nabavni ceni... zdj pa povejte se splača oz. je dobro ali ne? (vprašanje v prvi temi... look up :\ )

janwoolf ::

raje vzemi 8800gts 320, ker konc leta prihajajo 9 serijo. raje počakaj. vzemi Abit IP35-E, in ram ocz ali crucial

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

rokiii ::

Ja sj niti se mi ne gre še tolko za DirectX10 (ker bo use skupj še pod XP-jem), drugače pa bo tale zadostovala za kšno leto. Potem k se bo pa Vista malo izboljšal pa seveda preklopim nanj in hkrati kupim kšno boljšo grafično. (320mb pa tudi ne bi zdržala 22" zaslonu z high nastavitvami).

bluefish ::

raje vzemi 7950GT saj je veliko cenejša od 8800GTS, poleg tega pa s serijo 8 trenutno ne boš ravno užival v trenutnih dx10 igral (razen, če rad gledaš stare diapozitive). G90 pa bo na voljo že ob koncu tega leta, do konca Q1 naslednjega pa bodo v prodaji že kartice srednjega razreda, ki bodo verjetno povozile sedanje.

TokioGangsta ::

se podpišem pod janwoolfa
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

frudi ::

Hm, brez zamere, ampak s to 'nabavno ceno' te nekdo želi nategnit. Tole je čisto normalna cena za tak računalnik; bi si upal reči, da se ga da kje dobiti še ceneje.
Razen če vključuje še kake dodatke, ki si jih pozabil napisati (zvočna kartica, zvočniki, kaka gamerska miš/tipkovnica/podloga...).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

AapocalypseE ::

Če boš vzel plato Abit IP35-E potem ne jemlji OCZ ramov, ker baje ne paše skupaj.

TokioGangsta ::

frudi ima prav sam sem zta foro res šel iskat izključno te stvari ki jih ti hočeš in še malo sem navzgor zaokroževal. Vse skupaj pride 1092€ brez tvojih vez:D.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Michaelosz ::

Pure ownage:D :D :D

janwoolf ::

@StreetRacer saj res da ocz ne paše! sori:8)

billgates ::

Vau kere veze...:D

Adrijan0 ::

Zadnje čase se na slotechu pojavljajo otroci ki nabavljajo super uber extreme pcje. Kdaj bo tega sranja konc?

billgates ::

Ko bojo postali mal manj razvajeni...

Adrijan0 ::

Mislim da ni fora samo u temu. Iste pcje je kupovalo že 5 ljudi z skoraj istimi naslovi u stilu extreme, ultra (usi otročaji). Mam občutek da se morejo pokazati kake računalnike bojo imeli. Ker bi lahko pogledali u ostale teme ker se tam govori o istih zadevah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

billgates ::

Mogoče želijo pokazati vso moč svojih staršev, ki jih še naprej lepo razvajajo. Pa nekdo je že nekje napisal, da rabijo takšne kompe zato, da jim zraste E-penis.

Michaelosz ::

Navsezadnje pa tak al tak nabavjo to kar so tu napisal, in se požvižgajo na to kar jim tu svetujemo.. Sam da pokažejo:D

billgates ::

Ja itak napišejo samo ker mislijo da so zdaj carji k bojo imeli najbolše kompe od vseh nas...:D

Michaelosz ::

Rokiii daj še uporabi veze, pa naj ti to fuknejo na rtvslo.si:D Bo cela Slovenija vedla kak comp maš >:D :D

Zgodovina sprememb…

billgates ::

Verjamem da se lahko kmalu pojavi tudi kašen 12-13 letnik k bo hotel alieware destkop komp z vsemi pribolški...sam da bi se pohvalu:D

bluefish ::

brez skrbi, se je že pohvalil (menda nek hrvat), ki je vsaj po načinu spraševanje zvenel kot froc. :D

Michaelosz ::

Mater smo svinje.. Upam da nebom compa čez teden dni vidu med Malimi oglasi, ker smo se tak psihično izživljali nad njim>:D

rokiii ::

Hehe sj ste pametni a? :D Meni se ne gre za bahanje, jaz bi samo rad čimveč za dobro ceno. BTW to gre iz mojega žepa - celo to leto sem šparal da si na koncu kupim takšen računalnik... Dolgo sem zbiral tak da ga nočem zapravit za kren comp k ga bom po pou leta stran vrgu ;(

T-h-o-r ::

do boš tako ali pa tako, če boš vsekskozi hotel imeti top the cream of the cream
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

rokiii ::

Pah sj samo veš mene zanima kolko bi se to lahko navilo (na tej plati) saj bi jaz to uporabljal za 3d modeliranje (renderiranje) k uzema toliko časa... Tukaj bi pa prav prišla usa 4 jedra... Pravtako photoshop in flash, ter kakšni converterji za movies... Seveda se pa tudi iger ne bi branil... (Za directX 10 se mi pa še niti ne gre tako...).

Adrijan0 ::

In ti bogi revež nisi mogu pogeldati u ostale teme k mi lih tko smrdijo kot ta. >:D

dukenukem ::

nec je jajc ne kupvat ,isto je z abitovo plato gara ,pejd na abitov forum gledat, kašni problemi so z temi polizdelki od abita ;)

bluefish ::

ti bi se šel modeliranje? Menda ne kakšnem poceni TN monitorju? :|

rokiii ::

@blueFish:
Monitor:
http://www.mimovrste.com/artikel/265002...

Edit: Za vas tam zgori... Jaz z računalnikom služim (spletne strani, flash intros, flash, dizajni)... Tak da, bi se splačal neki boljšega kupit kot pa se na 1,5ghz jajcah zajbavat

Edit2: Razlog da sem to dodal v temo, ker hočem vaše mnenje ALI SE SPLAČA!, ne pa Bahanja... To bi lahko kje drugje šeu pisat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rokiii ()

TokioGangsta ::

Pravite da ne upoštevamo kaj pravite. Upošteval sem nasvet glede abit, crucial rami, quad core, arkangel in še kaj bi se našlo, tako da prosim ne govorit da ne upoštevamo za druge ne vem zase vem da sem pri izbiri upošteval vasako sleherno mnenje. Sprva res nisem gledal v druge teme ups priznam moja napaka. Računalnik si bom tudi sam kupil in sem prišel po mnenje ne pa po bahanje če bi se hotel bahati bi šel na cosmopolitanov forum ali pa kam drugam.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

@rokiii: ta monitor je žal daleč od spodobnih oblikovalskih zaslonov. Uporablja TN matriko, ki ne slovi ravno po reprodukciji barv. Če se s stvarjo ukvarjaš profesionalno, kot parviš, potem ti ne bo odveč dati še nekaj denarja za spodoben ekran (vsaj PVA ali še bolje S-IPS matrika). Svetujem ti Dell 2007WFP (S-IPS) ali pa njegovega 22" sorodnika (enaka ločljivost, PVA matrika).

Michaelosz ::

Kaj a maš Cosmopolitan naročen?:D Joke.. Jaz bi za navijat vseen priporoču kakšno DFI plato (Lanparty)..

Adrijan0 ::

rokiii delam podobno delo kot ti in mi zadostuje macbook z 2gb rama. (da nebo pomot, ne oblikujem kakih slik in podobno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

celestina ::

Isto jaz, s tem da imam 1gb rama pa mi zadostuje.
AMD Brisbane 3600+ @3120Mhz, Club3D 8600GT @ 860/1860, 2GB D9GMH @ 1000Mhz

Mitler ::

No zdej uni k delajo na kompu res ne rabjo nevem ksne kompe itd, dej ne serte da za delat v php itd rabmo 8800+++, ehh, tud jst mam 2 serverja v nemciji k hostam na enmu L2 pa RYL, za delat notr scripte itd bi mi P2 bla cist dovol, sicer se pogledte par tem nizje pod mojo ime boste vidl da tud jst kupujem nevemkak komp, in priznam kupujem ga sam zato da bom na njemu nabijo kolk bom hteu, vsakotolko si kaj privosct pa res ni greh ane >:D

koyotee ::

Za ceno 1145€. Kje? preko vez...

Dobre veze maš to, dej še men zrihti :\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AndyS ::

Naslov je SUPER GAMER PC, pol se pa zgovarja d je programer in dizajner..

Če bi bil resen, bi to že na začetku napisu, da rabi dzajnerski comp.. jaz že 2 leti brez problema programiram na AMD 1600+ in 512 ddr rama..

koyotee ::

ma smešni so vsi po vrsti, rokii, janwolf, tokiogangsta... :O
btw kolk si sploh star? ker po tvojih postih sodeč ti ne dam več kot 15.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Meizu ::

Hja, hmm, nevem zakaj se niti trudite izzživljat nad temle fantom, sej konc koncev je njegov denar, naj kupi magari delovno postajo z 2-mi štirijedrniki, hehe, briga te.... Sam je pa res to - MILIJON tem o ČISTO ISTEM sistemu, kot ga hočeš kupit in odpiraš novo. Jaoo, to je res čudno ja. Namesto, da bi pogledal v sosednje teme, kjer je mnenje že napisano, tratiš čas s tem, da čakaš na poste. Beda, če mene vprašaš.

Kar se tiče programiranja v flashu, photoshop itd. To sploh niso neki hudo požrešni programi. Še C2D bi ti bil vrh glave...

LjubimPeezde ::

ma smešni so vsi po vrsti, rokii, janwolf, tokiogangsta...

Pozabil si na Romanowskega0:)

billgates ::

On je itak na prvem mestu.

Adrijan0 ::

A ni slotech prau čudn zarad teh osebkou ratu? :D

billgates ::

Je, ja! Prej ko so odpirali teme za nov komp, nismo začeli s tem, kok je kdo otrocji pa to. Zdaj pa je to čist v vsaki novi temi!:D

biokill ::

mene pa zanima, če se splača kupit komp na elektronika.si, ker imajo zelo ugodne cene, sestavijo ti ga zastonj, poleg tega pa ti še gonilnike, windowse,upoabne programe naložijo (zastonj seveda... klik

pa če se komu da, naj mi sestav komp..izbirate lahko samo med njigovimi komponentami...(nič ne silim!):D


Hvala in L.P.

TokioGangsta ::

zdi se mi da je nizka garancija
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Tr0n ::

Jaz bi pa rekel, da je to klasicna slovenska favsija.

Saj pravim, ce mas kes, kupis najboljse, kar dobis za ta kes. Nimas kaj dosti za razmisljat. :)

Adrijan0 ::

Sm kupoval tm in nism meu problemo.. Tako da jaz ti kar se tiče cen nakup priporočam.

Rapt0r se popolnoma strinjam s tabo, jz sm si kupu pac laptopa ker mi nuca. Drugače določeno delo opravljam še na a3000 in je čisto ql za takšne zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Firebat ::

Poznam ljudi ki si kupijo vsako leto nov pc, najmočnejši in najdražji v trgovini z edinim razlogom, da ga bodo dali v račun na firmo.
in tu se začne debata kako poceni dobijo računalnike.... z prevaro, saj po verjetnosti računalnik niti ne bo ugledal delovnega prostora, za kar je bil kupljen.

MEDENA ::

firebat: tega je ogromno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544633 (4633) Saiyajin
»

Plata, CPU, ram, grafa...rabim mnenje

Oddelek: Strojna oprema
231930 (1420) Pegart
»

High-end kista za 1300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
896385 (4727) DJ MartiNi
»

prosim za nasvete pri nakupu novega PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
432638 (1852) Adrijan0
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332721 (1737) JeZo

Več podobnih tem