» »

kako zbudit nove komponente??? - NUJNO

kako zbudit nove komponente??? - NUJNO

PRST ::

Ravnokar sem kupu asus P5K deluxem q6600 in Mushkin xp-8500 2x1gb rame (1066 mhz). Problem je v tem, da se mi sestem ne zbudi. Ob vklopu pwr, se prižge lučka na plati, nato se sliši en dolg pisk, ki mu sledi še veliko piskov, ki pa so vedno tišji. Zanima me, kaj bi lahko bilo narobe. A se mamaplat in ram ne štekata al kaj???
Hvala.

StratOS ::

poglej kaj ti piski v manualu plate pomenijo.
Mogel bi že prej pregledati za kompatibilnost in po možnostjo bios flash ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

PRST ::

pravzaprav v razlagi piskov takega nekak ne najdem

Macx95 ::

Če so vsi piski enako dolgi z enakimi presledki potem plata sporoča da ji ram ravno ne paše in ne želi funkcionirati s tem ramom.

Ta Asusova super memspeed tehnologija povzroča da cel kup ramov ne dela na celi seriji P5K. Menjaj rame ali čakaj ASUS da dajo ven popravek BIOS-a.

PRST ::

ja piski so enako dolgi v enakih presledkih, le vedno bolj tihi so. Vse ostalo je mrtvo (cpu, venti...). A bi pomagal če sistem zaženem z drugimi rami, nastavim na hitrost 1066, pol pa po resetu dam notr te rame?

Macx95 ::

Ja bi bilo vredno poskusiti, saj nimaš kaj zamočiti, pa probaj z nižjo frekvenco, zadeva bi se znala zbuditi. Vseeno me pa zanima da nimaš ti slučajno 300w napajalnika.

PRST ::

napajalnik je 700w tagan 2force

Macx95 ::

Ta napajalnik ustreza. Navedel si še da se ti cpu ventilator ne obrne. Asuske imajo vgrajene senzorje - stikala, ki ob vsaki napaki preprečujejo kakršenkoli zagon. A je plata že montirana v ohišje ali jo imaš zunaj. A z drugimi rami se ti sedaj zadeva zbudi?

StajercSSS ::

jaz sem enkrat pozabil ozad šraufe prvit,pa je bla plata direkt na ohišju,pol sem pa kratke stike delal.. :D :\
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

PRST ::

rame si bom šou jutr dopoldne sposodit v trgovino. drugač pa je plata že vstavljena v ohišje (leseno home made).

Macx95 ::

Če imaš možnost vzemi Corsair XMS2, Kingston Hyper-x ali Cellshocke obvezno z Mikron čipi.

Tac20 ::

To je pogost problem teh P35 asusovih plošč, sem o temu bral tudi na asusovih forumih za podporo. Za hec probi vtaknit rame v kašn drug slot, meni recimo ko sem vtaknil na svoji P5KC v rumena slota, mi je pri inštalicij win vrglo ven BSOD, sem zguglal vtaknil rame v črne slote in stvar dela, imam pa crucial balistix ddr2 800 mhz

Dead_Eye ::

Kaj pa grafična?
The one and only

PRST ::

Zadeva uspešno rešena, lahko zaklenemo temo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PRST ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12324082 (22406) mihibo5
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392824 (1899) PIK7
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354879 (3007) Riff
»

Nakljucno resetiranje racunalnika (asus p45, hd 4870...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
332104 (1259) Mordecai
»

mama plata ne piska, računalnik ne dela

Oddelek: Strojna oprema
193279 (2974) Azrael

Več podobnih tem