» »

Q6600 ali E6850 ???

Q6600 ali E6850 ???

«
1
2

Arzen ::

Imam eno vprašanje kopujem nov procesor pa se ne morem odločit med zgoraj omenjenima.

V 50% uporabljam računalnik za delo (Photoshop, Indesign, Corel ipd) v 20% za pisarniško delo(office, email, internet itd) v 30% pa igrice (če seveda imam čas :D )

Ploščo imam Asus P5K. Trenutno pa notri tiktaka P4 3,2 HT grafična je X800 GT:8) Rama je 2GB DDR2 800Mhz plus 3x Sata2 disk WD in Hitachi.

Pa še eno mogoče nevmesno vprašanje ali se bo v igricah kaj poznalo na hitrosti glede na to da bom menjal le procesor ker drugje vem da se bo ogromno.?:8)


Hvala!

PINki ::

C2D zmore vse to komot. pa mislm da pihne quada dalec za sabo ka ga se navijes...:P

Arzen ::

In če odmislimo navijanje in pogledamo dolgoročno?

Kaj pa odgovor na moje zadnje vprašanje?

Arzen ::

Zanimivo je tudi da ko gledam primerjalne teste na Tom's Hardware in reviji Joker je v prvem primeru E6750 hitrejši od Q6600 v Joker pa je E6750 počasnejši od Q6600. Žal ne morem primerjat E6850 ker ga v jokerju niso testiral le omenli...

TokioGangsta ::

ja to je res škoda tudi sam sem bil malce žalosten ko sem videl da ga ni
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

dzinks63 ::

:)) Če boš menjal samo procesor , se bo sicer poznalo , samo če pa si boš le zaželel igrati najnovejše igrice, pa bo vsekakor trebalo menjat tudi grafično z vsaj eno za cca 120€ , ki podpira ps3.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Golnar ::

ce hoces imet komp za vec kot 1 leto, kupu quad core, ce za manj, kupi duo core

delfinus ::

Tu je en roundup z generic testom 3DMark06, ob rabi Geforce 8800GTX, torej tako priblizno bi to blo v spilerajih.

KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Arzen ::

Ni kej danes grem po Q6600... :D

dzinks63 ::

:)) Zelo zanimiva lestvica, samo v špici intel dominira, drugače se pa AMD prav dostojno kosa.

LjubimPeezde ::

ce hoces imet komp za vec kot 1 leto, kupu quad core, ce za manj, kupi duo core

Kera bedasta izjava...

Primoz78 ::

torej tako priblizno bi to blo v spilerajih.


Dvomim, ker noben spil ne podpira QC pa se 3Dmark06 ima CPU test, kateri je glavni "krivec" za visji rezultat kot DC CPU-ji....

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Arzen ::

O vsem prebranem menim da bo q6600 če cca 6-12 mesecev hitrejši od E6850 zato menim da je to pametnejša izbira ker navijanje me ne zanima (mogoče bom samo probal :D) v igrcah ki pa niso prioriteta je pa itak minimalna razlika.

Golnar ::

@ljubimpezde, ce ti kj nepase gres kamot risanke gledat ;)

pozitron ::

Dvomim, ker noben spil ne podpira QC

Unreal engine podpira oz. uporablja vsa 4 jedra. Glih včeri sem probu medal of honor airborne in v taskmanagerju lepo prikaže kako so vsa jedra pod obremenitvijo in to kar precej. Prav tako rainbow six vegas lepo uporablja vsa 4 jedra. Bioshock naj bi tut, sam sem demo probal in je bla obremenjenost na 4 jedrih, čeprav na core 1 in core 2 dosti več kot na core 3 in core 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

pozitron ::

Sej verjetno tet špili na core duo glih tko letijo. Mogoče je edin fajn, da z 4 jedrnikom maš še mal fora za kakšen drug proces v ozadju, ki porabi dost cpu-ja in lahko zato vseeno nemoteno igraš.

Golnar ::

stvar je samo v tem d je quad core trenutn še pred svojim časom in ga je težko izkoristit

Tilen007 ::

Jest sm kupu en mesec nazaj E6850, ker pač ima višjo frekvenco in nekak je logično, da je hitrejši od Q6600 za moje delo. Programiranje...

Zakaj bi zdej kupu počasnejši procesor, v upanju da bojo čez 6-12 mesecov vsi programi, ki jih uporabljam, prišli ven kot nove verzije, da bom lahko izkoristu Q6600?

Ne vem, ne vidm logike. Mogoče se pa motim...

Golnar ::

men se zdi kot boljsa nalozba v prihodnost, loh pa d se jz motm, nimamo druzga kot da kupujemo in čakamo :)

Arzen ::

Pomoje se motiš razn če boš čez 6 mesecev kupil novega potem si storil pravilno. Jaz pa ponavadi kopujem procesor, plato in ram za 2-3 leta tako da če bi oba imela takrat še enake mašine(razn procesorjev) bo moja verjetno hitrejša. Kar pomeni da bom jaz dle zdržal. No to je moje osebno mnenje in spet je mat kos splošno pravilo...

Tilen007 ::

Sam kdo pa kupuje nove procesorje, plato.. ali pa celo komplet novo mašino za 6 mescov?

Arzen ::

Tud taki se najdejo... Ali pa taki ki ne gledajo naprej in je samo trenutna situacija pomebna.

MEDENA ::

da boš mačo vzameš q6600, pa da maš boljš proc od soseda je treba v zakup še vzet.

DominusSLO ::

E6850 je itak totalno zgrešen nakup, če za isti keš lahko dobiš še 2 jedra zraven...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Tilen007 ::

DominusSLO: še mal pa boš napisu "2x3Ghz = 6GHz 4x2.4 = 9.6GHz... enostavna matematična formula, kjer se vidi da je Q6600 najboljši nakup " :D :D :D

Adrijan0 ::

Drugače tisti ki mislite navijat lahko tudi nabavite xeone.. Ker se bolje navijajo manj grejejo itd.. Dobi se jih pa pr mlacomu in mogoče še kje.. Nevem točno .. tam vem da jih majo.. Mislim pa na quade..

DominusSLO ::

Tilen007
Ne bom tega napisal... Napisal pa bom, da bodo procesi, ki ne znajo izkoriščat več jeder pri E6850, laufali 25% hitreje. Tisti procesi, ki pa to znajo(bodo znali), pa bodo laufali na Q6600 krepko več, kot 25% hitreje.
To je vse.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

MEDENA ::

Sarkazem ON

VSI KUPIT Q6600 NUJNO, TUDI ZA PISARNIŠKE RAČUNALNIKE, TAKO VAM PRIPOROČAJO MOJSTRI SLO-TECH FORUMA.

Pišem INTELU-u, da mora upoštevat ST in proizvodnjo preusmeritii samo na Q66000 >:D


Sarkazem OFF

Climber ::

Tud jaz sem v dilemi a bi Q6600 al E6750, sam ne vem če bo moj LC 550W potegnu Q6600 in normalno deloval.
A bi kdo lah svetoval.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

LjubimPeezde ::

zakaj pa lc550 ne bi normalno deloval?

Climber ::

Nekdo mi je govoru da je 550W za Quad core premalo.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

OChack ::

LC so daleč njabol napajalniki>:D
no brez zajebancije 550w lc men poganja vseživo navito poleg tega je biv na OClab testu en redkih ki je naredu OCCT test tud oni za 100e in več so ruknl
Int€l inside, IDIOT Outside

LjubimPeezde ::

Nekdo mi je govoru da je 550W za Quad core premalo.

Tako je. To govori tisti ki kupi nek 550W napajalc za 200EUR>:D potem mora pa jasno poveličevati svoj nakup... cccc... LC550 so za svojo ceno super Tisti ki pa primerja te napajalce z unimi za 5x ceno je pa bebček. Za vložen denar so odlični. Za neko ekstremno navijanje niso (beri: postavljanej rekordov...), domačemu uporabniku pa zadostujejo in še čez.

Arzen ::

No kot sem povedal že zgoraj za kaj sem bom odločil oz sem se sem zadovljn.

Imam pa Q6600 (navit na 3000Ghz)
Asus P5K
2gb 800Mhz DDR2
WD 320 GB Sata 2
2x Hitachi 120 GB Sata
Nvidia 8600 GT 256MB
DVD
Flopy
Dodatni ventilator za diske
Procesor pa hladi Thermaltake BigTyp 120 VX
plus cca 6 naprav USB ki so izmenično priklopljene (nekaj jih je ves čas)

In kaj je najbolj pomebn imam LC 420W.

Vse dela BP.

Imam tudi merilec W in mi je v 14 dneh pkazal da je računalnik max porabil 253W v določenem trenutku drugače pa ko sem na netu wordu photoshopu itd porablja približno 133W druga zgodba je ko obremenim procesor ali grafično takrat skoči na 250W vendar v programih ne za dolgo za par sekund.

Tako da imam v povprečju še vsaj enkrat tolk zaloge in tud če bi bili slabi napajaniku za polovico W se pa ne more zlagat proizvajalec je res da med boljšimi in slabimi je neka razlika koliko jaz vem je v tem da imajo bolj konstanto napestost.

LjubimPeezde ::

Ker vidim da misliš špilat tudi igre ti priporočam da kupiš nekaj drugega in ne 8600gt ki je tko tko. Raje kupi Radeona 1900XT al pa kej podobnega

Arzen ::

To si meni rekel? Ne mislim igrat iger vse kar igram je WoW za to mi je pa že zadostoval P4 3,2 in X800 GT.

Ko pa se bom odločil kaj igrat bom pa nabavil 8800.. verjetno takrat že 9800... :D

vanmarko88 ::

Arzen ::

So, we think Core 2 Quad Q6600 seems to be a much more attractive offering these days than Core 2 Duo E6850.

However, those computer users who do not want to mess with processor overclocking may think differently. In this case Core 2 Duo E6850 with 25% higher clock speed performs better in a lot of applications, including games. Moreover, it is also more economical. As a result, the most optimal choice for a system working at nominal speeds would depends a lot on the type of tasks it is intended for.

Nevertheless, we shouldn’t forget that most upcoming applications and games are being designed with multi-threading in mind. That is why Core 2 Quad Q6600 may be a more promising solution even if used in its nominal mode.



Popolnoma se strinjam če z neo leto se bomo lahko smejali tistim ki bodo imeli E6850 ker bomo bistveno hitrejši. Vsaj v mojem primeru ker ne bom menjal prej ko v 2 letih menim da je to prava odločitev za enak denar procesor ki bo dalj časa konkurenčen. Vsekakor sta pa trenutno oba vredna nakupa. V mojem primeru malo bolj Q ker ga v večini uporabljam za programe(design).

Tilen007 ::

"Popolnoma se strinjam če z neo leto se bomo lahko smejali tistim ki bodo imeli E6850 ker bomo bistveno hitrejši."

Res je, najhitrejši na vasi boš :D :D :D :D :D

Arzen ::

Očitno je tebi to pomebno da si najhitreši na vasi... meni ni me boli k... kaj ma sosed...

Mi je pa bolj pomebno da ko vložim denar da ga pametno in ne za kratek rok. ;)

LjubimPeezde ::

Mi je pa bolj pomebno da ko vložim denar da ga pametno in ne za kratek rok.

Takrat ko bo quad core v popolnosti uporaben bo tale Q6600 za v smeti oz. neka srednja žalost>:D
ponavadi taki kot rečejo tole kar citiram potem pa menjavajo PC vsako leto:\

Zgodovina sprememb…

Adrijan0 ::

"Popolnoma se strinjam če z neo leto se bomo lahko smejali tistim ki bodo imeli E6850 ker bomo bistveno hitrejši."

Hja, tisti ki bojo imeli pravi quad se bojo pa tebi smejali.

Arzen ::

Aja pa govorimo o primerjavi dveh procesorjev in ne o tistih ki bodo čez dve leti zunaj ki bodo bistveno hitrejši od mojega Q-ja.

Adrijan0 ::

Oh, ti pa si tapravi. Ne govorim za 2 leti naprej ampak za par mescev.

Arzen ::

"Takrat ko bo quad core v popolnosti uporaben bo tale Q6600 za v smeti oz. neka srednja žalost
ponavadi taki kot rečejo tole kar citiram potem pa menjavajo PC vsako leto"

LjubimPeezde Tole ti je butasta izjava jaz sem menjal procesor po treh letih in me ne primerjaj z smrkovci ki imajo stvari za navijat in igranje igric taki ne bodo niko na tekočem...;((

Jaz pa ga v večini uporabljam za posel (in to so programi Photoshop, Indesign, Ilustrator ter Corel) Za te programe sem mel možnost testirat oba je moj Q bistveno hitrejši pa lahko govoriš kolk hočeš.

In še enkrat oba procesorja se ne bosta mogla primerjat čez dve leti s tistimi procesorji. Bo pa Q definitivno tudi takrat bistveno hitrejši od E-ja(o tem ki govorimo) tudi v igrah.

Pa še enkrat ne meči vse ljudi v isti koš ker očitno (vsaj po izjavah sodeč - lahko da se motim) nimaš drugih skrbi v živlenju kot računalnik. Ko boš mel položnice, avtomobile, Otroka kredit za stanovanje pa še marsikaj drugega boš videl da boš računalnik kupoval za več kot eno leto. Pa ne boš stresal takšnih izjav za mene žaljivih.

Adrijan0 - odrasti pa dobro preberi kaj sem napisal ker niso vse igrice na svetu za kaj se živi in to smejanje je bilo v hecu rečeno v tvojem tekstu pa cinično in zaničevalno.

Arzen ::

"Oh, ti pa si tapravi. Ne govorim za 2 leti naprej ampak za par mescev."

Potem takem ne moreš nikoli kupit procesorja ker je vedno nekaj novega in se splača še malo počakat da ne boš potem zastarel bla bla bla... :D :D :D

Eni tu gor res ne znate nič drugega kot provocirat in se kregat očitno zdravite svoj ego na tak način. :\

Adrijan0 ::

Hja, sploh ni res.. Če menjaš pc vsake 2 - 3 leta potem zdej lahko komot potrpiš z kakim amdjem 3000 in podobno. Sej se mi niti ne da ubadati s tabo, ker z vašimi temami samo forum smetite, ker ene in iste odpirate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

AapocalypseE ::

Arzen se podpišem pod tvoje poste! :)

LjubimPeezde ::

Racer: ti si smrkovc! pa še pirat! so STFU dude

AapocalypseE ::

LjubimPeezde, kaj te je piknilo kaj je napisal Arzen? >:D

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za komentar konfiguracije za 2000€

Oddelek: Kaj kupiti
471254 (1254) kixs
»

kateri procesor - C2Duo 6750 - ali C2 Quad Q6600

Oddelek: Kaj kupiti
91022 (1022) darius
»

Dual ali Quatro?

Oddelek: Kaj kupiti
121740 (1346) Svizec69
»

ulTrA PC - need your help plz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674130 (3039) PrimozR
»

prosim za nasvete pri nakupu novega PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
432645 (1859) Adrijan0

Več podobnih tem