» »

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition

1
2
»

OChack ::

@ Looooooka : 45nm tehnologija ne pomen nujno da je zadeva hitrejša , so še druge stvari umes, tud ne pomen nujno majhno porabo saj s ez manšanjem tehnologije pojav vseveč izgubnih tokov.........
no vseen se z dobro tehnologijo vse da zrihtat.
bomo vidl ko barcelona pride
Int€l inside, IDIOT Outside

necromncr ::

Vsi ste se spotaknili ob moj "feeling", da mi AMD tece hitrejse od E6750, nihce pa ni poizkusal odgovoriti na vprasanje cache-a. Zanimivo s neznim priokusom pateticne predvidljivosti.

Drugo sem hotel se povedat: noben mojih procesorjev do sedaj ni tekel navit (razen AMD X5 na 166Mhz), delno ker so bili AMDji (dajte, zlehtnoba na plan :D), pretezno pa zato, ker sem fan manjse porabe in manjsega hrupa. Zdi se mi popolnoma nelogicno navijat proc za nekaj 10% v zameno za vec dodatnega HW, ki mora odvajat vso dodatno toploto. Ko da se nam ne da vec pocakat one 2-3 sekunde vec za ne vem, nalaganje vecjega programa..

.. moje mnenje ..

roli ::

Se kar strinjam navijanje je meni osebno bedasto, za tistih deset več FPS v igrah, pa za par točk več v 3dmark, pa za 5 sekund hitrejše convertanje filma.... se ne splača vložit toliko truda. Pa nisem nek idiot v svetu računalništva samo nimam neke želje, da se hvalim pred celim svetom kako sem navil svojo mačko za par Ghz.
http://www.r00li.com

Urc ::

Meni pa se zdi možnost navijanja čist fajn, ker ne menjam compa vsako leto. Ko ne zmore poganjat več določene igre z vsaj 30-40 fps navijem grafo, proc posledično ram in se unih par fps še kako pozna.:)

za tistih deset več FPS v igrah

Morda tudi kaj več :)

nimam neke želje, da se hvalim pred celim svetom kako sem navil svojo mačko za par Ghz

Par Ghz ? Začni se hvalit, če si tako uspešen v tem poslu.

Truda ? Jah to je pa res težko mal po biosu prebrskat (še posebej pri core2duo, ki ga navijajo še telebani)... Je pa res da jaz ne navijam za par Ghz in verjetno treba tam vložit več truda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

roli ::

Hja odvisno na kaj jih poganjaš. Dokler comp tekoče poganja igre, ki jih igram na low nastavitvah pri resoluciji 1280x1024 sem z njim zadovoljen, ko jih ne je pa tako ali tako že star. Kaj pomeni tekoče nimam pojma - vsaj v FPSjih ne, ker me ne brigajo!
http://www.r00li.com

Brane2 ::

Sam imam tudi o navijanju podobno mnenje.

Včasih v času Tulcev je bilo to mogoče bolj zabavno, sedaj pa so vsaj zame hitrostni efekti minimalni, poraba in gretje ohoho višja, zanesljivost pa problematična.

Hec je v tem, da stvar navita lahko ne dela dobro, pa tega ne opaziš in za občasne napake misliš, da gre za softverske glitche.


Mislim O.K. za določene stvari mogoče kdaj neko navitje lahko prav pride ampak to je zame tako redko, da se s tem ne mislim ukvarjat.

Z vsakim navitjem zgubim vsaj par dni, da počekiram da je stvar stabilna itd, tega časa pa ne bom dobil nazaj pa če jo uprabljam navito še tisoč let...

Veliko več placa za navitje je v optimizaciji softverja kot v nabijanju voltaže in frekvence...
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaM ::

Za moje pojme je Intel naredil z C2D res velik korak naprej, vendar, ce ne navijas pol mislim da ni nekega smisla, se vedno je tu poceni ekvivalentno dober AMD X2 serije.

Upam da imajo dober izdelek za v bodocnost.

Nekako se spomnim to kot na stare case, ko so se bli K6-II ter K6-III serije kateri so se merili v celeroni in pentirum serijo.

Trenutno, ce bi kupil bi kupil AMD, ne navijam pa mi bolj odgovorja, mislim da vseeno dobis za tako ceno veliko.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

RejZoR ::

Se kar strinjam navijanje je meni osebno bedasto, za tistih deset več FPS v igrah, pa za par točk več v 3dmark, pa za 5 sekund hitrejše convertanje filma.... se ne splača vložit toliko truda. Pa nisem nek idiot v svetu računalništva samo nimam neke želje, da se hvalim pred celim svetom kako sem navil svojo mačko za par Ghz.


LMAO? Da procesor iz 1,8GHz naviješ na recimo 3,2GHz bi težko rekel da je zanemarljivo in daleč od nekih ušivih 5 sekund razlike. Da ti 7-zip stiska s 4MB/s namesto =< 3MB/s je pa kar fina razlika pri recimo 4+ GB data setih.
Enako velja pri prekodiranju kakšnega HD videa al pa navadnega DVD-ja v DivX.
In s C2D se praktično noben ne hvali kolk ga je navil če ravno ni namen podiranje rekordov al pa pač lucky odličen stepping, ki izstopa iz povpečja. Ker vsi vemo kolk noro se navijajo.
Tud ne vem kje se ne splača vlagat nekaj minimalnega "truda" v nekaj kar je free in ti vzame minimalno časa? It's your loss not mine anyway...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

+1

Rejzor je lepo povedal kaj in kako. Dvigovanje frekvence procu ima izjemno velik vpliv na kodiranje videev, renderiranje ipd. Dobro, če govorimo o 200Mhz navitju res ni pričakovat kej dosti, ampak, kot je rejzor rekel, vsi vemo, kako noro dobro se C2D navija. In že pri 800Mhz, 1Ghz navitju ima procesor že občutno večjo moč pri raznih opravilih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Brane2 ::

LMAO? Da procesor iz 1,8GHz naviješ na recimo 3,2GHz bi težko rekel da je zanemarljivo in daleč od nekih ušivih 5 sekund razlike. Da ti 7-zip stiska s 4MB/s namesto =< 3MB/s je pa kar fina razlika pri recimo 4+ GB data setih.


Ja, dokler nekega dne ne opaziš, da se tvoji DivXi dokaj čudno obnašajo na nekaterih mašinah in da je knjižnica elementov, ki si jo tako dolgo ustvarjal, v bistvu neuporabna ker vsebuje kup internih napak. Ali da so rezultati dolgotrajne simulacije napačni.

Been there, done that. To, da ženeš superpi, memtest ali kak procesorsko intenziven komercialen test na naviti mašini še ne pomeni, da ta res dela v vseh zaporedjih instrukcij.

Lahko da, čisto možno da pa ne.

In ker nimaš proizvajalčeve testne opreme v bistvu ne moreš vedeti, kako daleč si od meje ali si že čez njo.

Saj pravim, nekomu se izide in pač načrtno tvega, kar mogoče za njegove potrebe ni neumno.

Sam pri tako ozkih tolerancah, kot so danes pri teh zadevah ne vidim smisla v tem.

Včasih si imel recimo veliko rezerve v hladilniku, saj so stock hladilniki bili bolj bogi alu hladilniki.

Dal si gor pošten bakren hladilnik in si dobil nižje temperature, kar ti je dalo osnovo za solidno in relativno zanesljivo navitje ( kolikor se lahko zaneseš na te zadeve).

Danes je že moj sotck hladilnik soliden, dodelan bakren izdelek z vdelanimi heatpipei.

Edini način, da to solidno presežem je res solidno vodno hlajenje ali pa freonsko hlajenje, tega se mi pa ne da it.

Sploh pa ne, ker tega niti ne rabim v času Linuxa in solidnih multicoreov. Če rabim več konjskih moči, pač dokupim še nekaj konjev in mogoče kočijo, kamor jih lahko vprežem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Smorny ::

Se v večini strinjam Z Branetom. V računalništvu za profesionalno uporabo se izogibamo navijanu ko hodič križa. Nekako ni hujše zadeve, kot da ti v najbolj kritičnem trenutko karkoli BSODa ali kakorkoli iz nerazumljivega razloga ne deluje. Tukaj je lahko odločilno ali boš zaslužil kaj ali pa si delal par mesecov zastojn in imaš izgubo.

Doma pa se le igrajte s fps-ji, fsb-ji, GHz ipd. (privoščite si, dokler še lahko >:D )
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

driver_x ::

Do pred nekaj leti sem tudi sam navijal, pri zadnjem računalniku, ki sem si ga sestavil, pa sem precej časa porabil, da sem ga popolnoma utišal.

Meizu ::

Ja glej, eni smo gamerski tipi com userjev, ti in Brane (sklepam po postih sodeč) sta pa kot nekakšna programerja, katera nočeta BSOD-jev prisotnih in tko. Ja je res. Vi nočete imet navitih kompov. Nam gamerjem pa to prinese kr velik boost v performansu. TKo, da za vsakega svoje, jst rečem...

gzibret ::

> V računalništvu za profesionalno uporabo se izogibamo navijanu ko hodič križa.

Cena novega procesorja je v primerjavi s cenami projektov mizerna. Kot bi imel kilo kruha in šel poizkušat, kako lahko še dodatno daš vzhajat eno drobtinico (ta ti na koncu po murphy-ju zaradi okužbe s kako bakterijo pokvari cel kruh). Pri teh zadevah ni glavni strošek hardware, niti software (no ja, včasih tudi ta), ampak cena dela oz. ljudi.
Vse je za neki dobr!

dzinks63 ::

:)) Tu moramo ločiti dve vrsti uporabnikov. Prvi so tisti , ki uporabljajo računalnik za hoby (igre) in za pisarniška opravila in to so večinoma srednješolci in študentje in ti mašine navijajo.
Drugo so pa uporabniki kateri potrebujejo računalnik za resno delo, ki računalnik uporabljajo v službi, in v privatnem poslu in ti si ponavadi ne navijajo mašin, ker vse mora delat 100% zanesljivo, če se le da. Te računalnike se še dodatno zavaruje s kakšnimi protiprašnimi filtri in celo z klima napravami v prostorih kjer se dela z računalnikom , kar je dobro za ljudi in računalnik.

Brane2 ::

Ja glej, eni smo gamerski tipi com userjev, ti in Brane (sklepam po postih sodeč) sta pa kot nekakšna programerja, katera nočeta BSOD-jev prisotnih in tko. Ja je res. Vi nočete imet navitih kompov. Nam gamerjem pa to prinese kr velik boost v performansu. TKo, da za vsakega svoje, jst rečem...


Tudi preigram nekaj. Ne veliko, vendar toliko da imam kupljenih kar nekaj iger- nimam pa piratske robe.

IN še nisem prišel v situacijo, ko bi mi navitje rešilo karkoli.

Ko so stvari stare ali neustrezne, pomaga samo še menjava. Navitje mi je prineslo mogoče 10% končnega efekta ( pa še to vprašanje), vsekakor premalo za zajebancijo in rizik.

Saj se ne delam svetnika in pravim, da se navijanje nikoli in nikdar ni splačalo.

Le da danes pri teh cenah in teh konjskih močeh ne vidim več veliko vzroka zanje.

Razlika med entry-level in high-end procom v celotni ceni solidne mašine sploh ne pomeni tako veliko. Če ga rabiš, potem boš dal še tistih extra 10-20% od celega stroja za tahud proc.

Če ti ni ozko grlo v CPUju, potem itak tega ne rabiš- kar velaj itak za veliko uporabnikov, tudi igralcev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pa da ne bo izpadlo, da imam karkoli proti folku, ki se s tem intenzivno ukvarja. Niti slučajno. Vsakomur svoje.

Le pravim, da so splošni komnentarji tu in drugje, ki jih vidim zadnje čase, da bo kao "AMD crknu ker se mu proci slabo navijajo ali ker so počasni" krneki.

AMD64 je tudi za današnje pojme več kot spodobno hiter, navijanje je pa tako obrobna zadeva, da je v globalu nepomembna.

Soditi CPU po "navijalskem potencialu" je za veliko, veliko večino uporabnikov ene tolk koristno kot ocenjevanje avtomobila po vonju njegovih gum.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Smorny ::

Nisem programer. Programerji velikokrat delajo na prav "bogih" mašinah. Sem gradbinec in v času modelnega projektiranja preprosto ni nikoli dovolj cpu moči in rama. Prisiljen si delati po manjših delih, ki jih na koncu (ali pa nikoli, če so preveliki) združiš v celoto.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

PlayTheGame ::

Se kar strinjam navijanje je meni osebno bedasto, za tistih deset več FPS v igrah..., ... se ne splača vložit toliko truda.


LOL! 10 FPS-jev v igri je včasih razlika med tem, da je igra še igralna oz. ni igralna. :\ Pa o kakšnem trudu in naporu to eni govorite?! Tisto minuto ali dve, da greš v BIOS in spremeniš (naviješ) je tak napor al kako!? Jao...

Sicer se strinjam, da je brezveze navijat računalnike kjer se ne igrajo igre ali počne kaj takega, na kar ne bi imelo navitje vpliva. Pa tudi pustimo zdaj na miru vse tiste računalnike, ki so po raznih pisarnah, knjižnicah in drugih javnih mestih... Govorimo o povprečnem domačem PC-ju, kjer se sem pa tja igrajo igre, ripajo filmi ipd. In C2D je proc., ki te kar prosi, da ga naviješ. >:D:D In če mi je to omogočeno, zakaj ga ne bi navil do te mere, kjer sistem lavfa še povsem stabilno? Zadnja taka serija procesorjev, ki so kar klicali po navijanju, so bili prvotni Celeroni (še kdo pomni?). In če se kdaj splača navijat, je to ravno zdaj pa čeprav npr. igre niso več tako odvisne od CPU-ja, kot so bile nekoč, ko še ni bilo 3D pospeševalnikov.

In pregrevanje ob navijanju za kar sem tudi opazil, da ste nekateri skeptični? Po mojih izkušnjah mnogo manjše kot pri P4 in to pri northwood-u (prescott-a rajši ne omenjam) in tudi manjše kot pri prejšnjih serijah intlovih procov. Z amd-jem tu nimam ikušenj. Pravzaprav pri sebi niti slučajno ne morem govorit o pregrevanju, glede na to da se mi C2D E6420 2.13@2.8 GHz greje v idle 20°C, pri high load pa 37°C. Pri P4 sem bil srečen, če je bila taka temp. na idle, kot je tu na high load. :|

Da torej končam, zame je dobro navitje tisto navitje, kjer še vse deluje BP in stabilno. In JA, se splača! Podiranje rekordov v bench-ih je pa že spet druga stvar a tu gre največkrat tudi za neke vrste hobi, ne pa za to, da se potem s tem hvališ naokoli.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

roli ::

LMAO? Da procesor iz 1,8GHz naviješ na recimo 3,2GHz bi težko rekel da je zanemarljivo in daleč od nekih ušivih 5 sekund razlike. Da ti 7-zip stiska s 4MB/s namesto =< 3MB/s je pa kar fina razlika pri recimo 4+ GB data setih.


Heh, če mi pet minut ali pa dve uri več časa stiska neke datoteke se ne bom ravno požrl. Imam čas. Prekodiranje filma je tudi tako, če traja z nenavitim procesorjem eno uro več me ne briga. Nisem noben poslovnež ali karkoli. Na svojem računalniku se sam ukvarjam z igrami, video obdelavo, brskanjem po netu.... Vsem kar ti pade na pamet. Po kakih treh letih zamenjam računalnik pa je.Nisem hardcore gamer, nisem spet en idiot v svetu iger ampak potrebe po navijanju še nisem opazil. Razumem, da nekateri radi navijajo in vse ampak jaz ne. Rizik, da kaj skuriš vedno obstaja. Čeprav je še tako neverjetno. 5 minut več pri kodiranju filma bom pa že potrpel.
http://www.r00li.com

zee ::

PlayTheGame: Pri P4 sem bil srečen, če je bila taka temp. na idle, kot je tu na high load.

Do pred lani sem imel P4 Northwooda, ki je tekel pri 1.6 GHz. Njegova temperatura v idle je bila ~30 stopinj, ce sem ga kaj matral je poskocila do 40 stopinj Celzija. Vse to brez dodatnega hlajenja, ampak z navadnim -stock- hladilnikom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Relanium ::

ja poleti je bl kriza k je že okolica 30°C Men je skočla temperatura že na 70 ampak je bil prah kriv

Aja, pa Black Edition je verjetno zato kr porabi tolk elektrike da nastane tema :D

necromncr ::

/me se 100% strinja z Smorny-jem
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spomladanski IDF: Nehalem in Atom procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
74643 (4078) dexterboy
»

Nove napovedi iz AMDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559914 (7209) RejZoR
»

Keri procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
192293 (1806) PlayTheGame
»

Gretje Athlon 3700+

Oddelek: Strojna oprema
171625 (1315) nsane
»

Cluster kot delovna postaja

Oddelek: Novice / Procesorji
442984 (2984) OwcA

Več podobnih tem