» »

7900gs texture trashing

7900gs texture trashing

pozitron ::

Pred pol leta sem zamenjal x1900gt za 7900gs (vem, da ni bla pametna poteza, sam takrat sem takšna je bila situacija). U glavnem z x1900gt sem bil zlo zadovoljen, laufala je skupi z atlonom 64 3000+ in 2x512 ram. Po zamenjavi z 7900gs xfx extreme 525/1550, pa sem opazu, da se igre bolj zatikajo ne zarad padca fps-jev, ampak več mi je mlelo po disku, če pa sem pogledal količino prostega rama, ga je bilo še dost, sploh kadar se šel ven iz iger je bil računalnik manj odziven kot pri x1900gt, zmeri se je sprostil, full rama čeprav se ga ni porabljalo. Sklepal sem pač, da je to vseeno premalo ramov in sem potrpel. Zdej pa ob nakupu q6600 in 2gb ramov se mi pa še kar včasih to dogaja, u bistvu v vsaki igri (cod2, fear do oblivion) vsake toliko časa bere z diska. Ni pa vseeno opaziti toliko zatikanja sploh pri streljačinah ne npr.rainbow six vegas, zdej tut bioshock, do zatikanja pride včasih pri oblivion. Probal sem različne driverje, mobo, grafa, sata, bios, bios grafične, odvil grafično, formatiral, skratka velik stvari, texture dam vedno na medium in resolucija je 1024x768 al pa 1280x1024. . Z x1900gt se mi zdi, da tega ni bilo, ali pa mogoče nisem sploh takrat polagal pažnje. Bral sem malo o texture trashing in zdaj nevem al sem jaz preobčutljiv, ali je normalno, da se vseeno tolko bere z diska in ne samo na začetku igre, al nvidia memory meneđment sucks, al so xp-ji somtan, al pa je z grafo kej narobe. Sej igrat se, da vse normalno, samo vsake nekaj minut se neki zloada z diska, pa za kakšne pol sekunde zatakne včasih pa tudi ne. Škoda se mi zdi zdej menjavat grafo za kakšno x1950pro, ker pri fps-jih ni neke razlike. Novo milim kupt šele okrog praznikov. Mislil sem, da je delovanje diska v igrah z 2gb rama manjše.

Če ma kdo kej za svetovat al pa kake izkušnje podobne naj piše.
  • spremenil: pozitron ()

g. Oden ::

Problem je nedvomno zelo čuden. Ne vem, ka bi grafa imela opravit z diskom. Morda pa je težava kje drugje, npr. v pregrevanju (trdega) diska. Malo verjetno, a vseeno preglej temperature. Mogoče je 7900gs fizično večja/drugačne oblike kot X1950 in je prekinla pretok zraka od ventilatora do diska. Malo verjetno, a vseeno.

pozitron ::

Nah, za hlajenje je poskrbljeno, sej sem glih kar sestavu novo kišto z q6600, 2gb rama. Temp. diska 31-35C, grafične 44-65C Vse kar je ostalo od starih komponent je grafična in dvd rw.

Golnar ::

diski drugace niso tako zelo obcultjivi na temperaturo, lohka skos delajo na 70˘c pa bodo glih tko delal po 5+ let... prov vem k je bla neka studija o tem v velikih serverskih sobah in v onih serverskih ohisjih (U-3 al kva so že neki), k so diski zlo vroči pa delajo ko urce


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med X1950GT 512mb in X1950Pro 256mb

Oddelek: Strojna oprema
7889 (889) kixs
»

XpertVision GeForce 7900GS ali EVGA GeForce 7900 GS

Oddelek: Kaj kupiti
482937 (1776) DJ MartiNi
»

Nakup racunalnika....

Oddelek: Kaj kupiti
81555 (1460) asus
»

kera grafika je boljsa? KERO KUPITI?

Oddelek: Kaj kupiti
211877 (1257) Grimlord
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106877 (5078) strumf666

Več podobnih tem