» »

kaj pa če imamo več vodnih blokov?

kaj pa če imamo več vodnih blokov?

SkIDiver ::

A mi lahko kdo pove kako pametno idejo kaj bi naredl, če bi vodno hladil napajalnik, grafično, procesor, northbridge, rame, hdd? Kako bi uredil z pumpo. Ena za vse al za vsako posebej?

DrSergioDJ ::

ena bl mocna bi mogla zadostvat za vse..ce ne pa dve - eno za pc pa grafo pa se recmo rame, druga pa za ostalo (pac, odvisno kako naredis kroga)

al pa kako push-pull variatno, sam, ne vem, ce se to da z vodno pumpo...
...

tec ::

200l/h pumpa lepo prenese 3 bloke

Boeing ::

200l/h ?!
ojej... to ni dost niti za en blokec... pravilna kapaciteta je nekje 400-500 l/h na blok...
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

tec ::

Zelo mogoce, ampak jest sem samo povedal, kar sem sam preizkusil.

Malecky ::

Boeing dost bi blo, vse te pumpe so sam na vevi omejene, vaše ideje o 1000l/h ipd so pa same kozlarije, daj eno kvalitetno 600l/h prot 1000l/h pa poglej rezultate.

600l/h je idealna vrednost za en ali dva bloka, pazit je treba sam na stisnjene ali ožje dele.

madmitch ::

Fantje in dekleta, res da sem verjetno dosti starejši od večine, vendar, da niti eden od vas ne pozna srednješolskih osnov termodinamike, me pa preseneča. Kolikor prebiram poste na tej strani, se mi dozdeva, da vas je kar nekaj strojnikov. Ko se že toliko hvalimo (sam sem ladijski strojnik), da smo ne vem kaj, naj nekdo, tako malo za vajo naredi kakšen izračun in ugotovi kakšen pretok je še ekonomičen, da ne bo črpalka res samo zato velika, ker je imel prijatelj ravno tako pa je bilo nujno kupiti večjo. Sam ravno sestavljam nov PC in se bom tudi jaz pozabaval s tem; tako za vodno in zračno hlajenje kakor tudi za Kompresorsko hlajenje. ko bodo rezultati znani, jih bom objavil, da ne bo več dilem o pretoku in velikostih.

Dami ::

In kake formule naj uporablamo glede na to kaj vse bi mel v kišti?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SkIDiver ::

Formule za pretok vode. Če se ne motem nucaš gostoto vode, ter dimenzije skozi katero odprtino teče voda. Se prav fi cevi. Mislm da je tko.

Boeing ::

uhm... šele zdele sm opazu, da ni mojga posta, ki sem ga popoldne napisal... no ja, se zgodi.
na kratko, ker se mi ne da ponavljati: večja hitrost vode pomeni, da se voda v bloku manj segreje, zato je med jedrom in vodo večja temp. razlika, česar posledica je večji toplotni tok in s tem hladnejši procesor.... sicer malenkost, ampak nekaj je pa le.prenešena toplota pa je po energijskem zakonu vedno enaka, ne glede na hitrost vode, moč črpalke, velikosti hladilnikov in česarkoli drugega.
vendar - slabše, kot bo izveden sam prenos toplote stran od procesorja, tem toplejši bo le ta. to pa itaq veste sami.
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614918 (3322) Racko
»

TT AquariusII Liquid cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
461659 (1056) Tarzan
»

Nakup pretočne črpalke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
133846 (3552) Nico
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252240 (1667) VASkO
»

Kolk vode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211170 (939) |Luka|

Več podobnih tem