» »

Izpis kraja na zaslonu mobitela ...

Izpis kraja na zaslonu mobitela ...

aco111 ::

Zanima me namreč, imam dva mobitela - Nokia 6230i (kupljena pri simobilu) in SE W810i (kupljen pri mobitelu). Na Nokii mi izpisuje kraj v katerem sem na zaslonu ekrana, SE pa ne, se da kak to vklopit al kako? Na SE K750i izpisuje, in ima simobil.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

LapD ::

Preberi še enkrat svoj post in če ti še vedno ne bo jasno še enkrat vprašaj... hint: samo pri simobilu je ta funkcija vklopljena :)

Gwanaroth ::

Tisto ni ime kraja kjer se nahajaš ampak ime oddajnika. Pri simobilu so dokaj pametni in so oddajnike poimenovali po krajih.

Meni v Goriških brdih piše Solkan, ki je 20 km stran.

Recimo na Nizozemskem sploh ne piše imen krajev ampak npr. "Regio 21", "Regio 19" ... poimenovanje oddajnika pač, tako kot se operaterju sprdne.

Da ti to piše, moraš vključiti "info o celici", pod nastavitvami sporočil.
Lights often keep secret hypnosis..

overlord_tm ::

To je zato ko je mobitel za resne uporabnike in pomoje ti nč ne nuca če ti v kamniški bistrici napiše krvavec :D

David1994 ::

mores bit kr precej neresen da gres h mobitelu ko majo tko zasoljene cene;(

kekz ::

Včasih tega niso imeli, ker je bila poslovna skrivnost, koliko in kje imajo bazen postaje (ker jih je bilo premalo).
Potem se enkrat ocenili, da imajo že dovolj pokritosti in so zadevo vklopili.
Zdaj se prav radi važijo, da imajo skoraj tako pokritost kot Mobitel, vendar s pol manj baznimi postajami, ker so novejše in boljše.
(to sem neuradno izvedel v Simobilu)

koyotee ::

mores bit kr precej neresen da gres h mobitelu ko majo tko zasoljene cene

res? men je itak paket majka 0:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sidd ::

Zdaj se prav radi važijo, da imajo skoraj tako pokritost kot Mobitel, vendar s pol manj baznimi postajami, ker so novejše in boljše.


Jaz se pri mobitelu že mensezdi da kar 3 leta menim BREZPLAČNO z videotelefonijo, sedaj pa je še itak paket na študente, tako da sploh ni panike... pa umts seka. Ko pa bo moral mobitel nadgraditi vse te postaje, po pa že spet druga zgodba.

lp
no idea for signature
signed
I

tx-z ::

Vnesite tukajTisto ni ime kraja kjer se nahajaš ampak ime oddajnika.


Si zihr da ma simobil na vsake 2kilometra svoj oddajnik? Namreč k sm se pelu k babici mi je za vsako vas napisalo kje se nahajam.. Pa če je bla mejhna vas mi je vseen napisal kje sm.. Pa dvomm da je v Šiški, Dravljah, Kosezah,...svoj oddajnik8-O :))
tx-z

kekz ::

Ja? Meni je pa na Kaninu (kjer je vsaj za trenutek bil Simobilov signal) napisalo Piran :D

dolenska ::

hmm zdj kraj izračuna glede na odaljenost od oddajnika. mislim da se mobitel poveže na več odoajnikov in po jakosti signala določi koordinate kje se nahaja. mogoče se pa motim

kekz ::

Ne bo držalo. Kolega je pred letom založil mobilca. Jaz sem preko vez vprašal operaterja, kje bi lahko bil, pa so mi znali povedati samo bazno postajo, kamor je priključen in radij, ki jo ta pokriva (~10 km naokoli so dejali da je).

ahac ::

zigam:
Pa dvomm da je v Šiški, Dravljah, Kosezah,...svoj oddajnik

Je, je.. ;)

btw.
Zdle sem šel po telefon v svojo sobo in je pisalo "Domžale", ampak ko sem ga prinesel v sosednjo sobo piše "Rodica". Sem pa imel že napisano tud "Mengeš", "Trzin", "Moravče", "Komenda"... vse to na točno istem mestu (na stolu ob postelji). :O
Mislm, da preklaplja med baznimi postajami tudi glede na obremenitev omrežja, itd..

Tko, da.. za natančno določanje lokacije tole ni najbolj primerno. :P

ps. Zdaj piše "Krasnja". 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

tx-z ::

Aja, no pol sm meu pa sam srečo da je taprau kraj zadelo :))
tx-z

bluefish ::

v Lj doma mi ponavadi preklaplja med dvema postajama, čeprav je ena v vidnem dometu.

Ibex ::

V Kosezah na Mercatorju je ena bazna postaja samo nevem od koga je.

epicus ::

Ja v Srbiji imajo to dobro narejeno: V celotnem Novem Sadu ti piše Novi Sad :D, ti pa pomagajo ti napisi npr. če ne veš niti približno kje si ali pa na kateri postaji moraš iztopiti:P (vlak)
Open mind for a different view

pizdindim ::

Za Novi Sad mogoče res, drugje pa niti ne. V BG ne piše Beograd. V okolici Leskovca pa preskakuje enako kot pri nas.
Po mojem je vse odvisno od operaterja. Je pa tudi res, da je bil Novi Sad do 1918 pod Avstroogrsko, Leskovac pa vse do 1877 pod Turčijo.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pizdindim ()

ahac ::

Vodafone Italija izpisuje samo imena pokrajin (oz. na karkoli že imajo razdeljeno državo).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil: slab signal v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6114488 (12855) car100
»

Tušmobil omrežje - katastrofa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4211676 (10139) an3333
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034914 (20018) Veron
»

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9920558 (16647) jusv
»

Storitev sledenja mobilnim telefonom v Britaniji

Oddelek: Novice / Zasebnost
165935 (5069) Infinity

Več podobnih tem