» »

Kje kupiti žarnice(slika)

Kje kupiti žarnice(slika)

SkIDiver ::

Kje kupiti takšne žarnice? Napajanje cca 5.5V in cca 11V.


  • zavaroval slike: Azrael ()

Highlag ::

Težka bo. Nabavi raje male bele ledice. Boš imel manj problemov. Zmeri najprej kakšno napetost pričakuje žarnica - na kakšni ki še deluje. Potem pa daj ledici ustrezen predupor.
Never trust a computer you can't throw out a window

SkIDiver ::

Ja žarnice delajo na cca 5.5 in 11V. Ok recmo, da na okroglo vrjetno na 6 in 12V, ker sem imel napajanje manjše kot 12V. Bo ledica OK, ker tole se potrebuje za osvetlitev tipk in zaslona. Preko pride pa še zelena "kapca", da dobimo zeleno osvetlitev.

Kakšen predupor vezat za 6 in 12V?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

TEDY ::

Ko je moj prijatelj rabil take žarnice za v avtoradio je nekaj podobnegadobil v HTE;)

Azrael ::

IR je nekdaj imel tako robo, samo ne prodajajo več fizičnim osebam (že dolgo so samo veleprodaja). Žarnice pa so bile 6 in 12V, vendar so bile ven speljane okoli 15cm dolge žice.

Z lediko imaš lahko problem, ker je njihova svetloba precej ozko usmerjena in se ti lahko zgodi, da na zunaj sploh ne bo videti, da sveti, ali pa, da sveti samo v eno svetlo točko (problem pri Blaupunkt avtoradiju).

Obstaja pa še malo bolj kavbojska rešitev, uporaba žarnic za novoletne lučke. Vendar so grajene za različne napetosti (od 2 do 24V) in je treba izbrati ustrezne in so daljše (prostor?), lani se jih je dalo dobiti v Bauhausu precej poceni.
Nekoč je bil Slo-tech.

SkIDiver ::

Azrael tudi na žarnice iz novoletnih luč sem pomislil, vendar nimamo nobenih v refuzi doma. Se bom pozanimal v HTE.

Brane2 ::

KAr se LEDic tiče in njihovega svetlobnega snopa, tega verjetno lahko popraviš na kar nekaj načinov.

LAhko recimo pobrusiš površino LEDice s kakim smirkovim papirjem ali pilico za nohte.

Lahko na zunanjo stran naneseš srebrno barvo, recimo tisto zadevo za barvanje kovinskih cevi za dimnike ali pa oviješ malo staniola okrog...
On the journey of life, I chose the psycho path.

SkIDiver ::

Staniol? Sem pa že enkrat nekaj čaral z ledico in jo pobrusil pa niti ni tako pršila svetlobo. Jo je potrebno pobrusiti na vrhu, da postane ploščata namesto zaobljena?
Kaj je staniol?

lufthammer ::

Poglej pri Conradu - enkrat sem jih dobil celo vrečko raznoraznih za zares malo denarja

K0K0 ::

Podobne žarnice se nahajajo v armaturah starejših avtomobilov, tko da probi v kaki trgovini z avtodeli.

SkIDiver ::

Nekaj sem našel pri conradu
Klik

Brane2 ::

Staniol- alu folija za zavijanje živil...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kondezator ::

Takšne žarnice sem jaz dobil v žarnici v Celju, ko sem popravljal starejši HI-FI.

profii ::

tole glede srebrne barve na ledicah si pa ne znam glih predstavljat. sam sem jih brusil. kako pa zgleda pobarvana ledica?

SkIDiver ::

Problem sem rešil z ledicami. Le te so štiri oglate in lepo pršijo svetlobo naokoli. Zadeva dela super. Bom poslikal, ko bo končano, če bo sploh delalo, ker nastal problem, da se je široki kabelj, ki povezuje ploščico z gumbi in ploščo radia prelomil na spoju pri plošči radia. Imam ekstra delo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR reflektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
464928 (3881) Maj
»

Led reflektorji 30w in 50w

Oddelek: Loža
217085 (1782) jest10
»

kje najti Luč ki utripa (pogosto v disku)...

Oddelek: Loža
91770 (1570) ;-)
»

HomeMade Cooler Plant -> USB na 12V priključek za vent...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152267 (1667) 'FireSTORM'
»

Zaščita mrežne povezave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51256 (1161) ql000

Več podobnih tem