» »

AMD ATHLON64X2 6000+BOX/AM

AMD ATHLON64X2 6000+BOX/AM

DavidR ::

zanima me, kaj pomeni drugonivojski pomnilink ko piše na strani?

tukaj je stran: http://www.aperio.si/article.aspx?artic...

Grey ::

Cache se temu reče po angleško. To je predpomnilnik, ki je na vseh procesorjih in na vseh po velikosti različen. 2x piše zato, ker ima za vsako jedro po 1MB.

PINki ::

čemu pa služi ta cache?

b4ngbr0 ::

služi k boljši zmogljivosti procesorja.

AapocalypseE ::

Še celo najnovejši AMDji, ki pridejo komaj ven bojo meli samo 2MB cache LOL :D AMD mi je res smešen

jest10 ::

Edini, ki je tukaj smešen si ti... Bi bilo fino, če bi se malo podučil o razlikah v uporabi L2 pri AMDju in Intelu in zakaj AMD ne potrebuje tako velikega L2

AapocalypseE ::

Aja jaz sem smešen, ker po tvoje narobe govorim? Ne razumem takih ljudi :\ Pol pa nas malo poduči glede tega ;)

Zgodovina sprememb…

gfighter ::

Pravilno so ti povedali, govoriš neumnosti in gola količina predpomnilnika sama po sebi še nič ne pomeni. Razlika v arhitekturi naredi svoje. Na kratko: AMD ima integriran memory kontroler ki prinese nižje latence za dostop do pomnilnika. Zaradi tega ga ne potrebuje toliko (AMD je nekoč celo umaknil s polic modele procesorjev z 1Mb predpomnilnika), prav tako pa na delovanje AMDjev bolje vplivajo latence kot gola frekvenca pomnilnika. Zato primerjava med AMDjem in Intelom takole "na uč" zgolj po velikosti predpomnilnika ne drži vode...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

g. Oden ::

Res je, integriran memory kontroler je ena redkih ostalih prednosti, ki jih je AMD obdržal pred konkurenco (procesorji Core 2 Duo). Zato je blatiti po AMD-ju zaradi manjše količine drugonivojskega predpomnilnika L2 popolnoma brezpredmetno.

AapocalypseE ::

Če pa gledaš realno, ko nekdo kupuje procesor in ni najbolj podkovan v tem bo prej vzel Intela ko AMDja. Recimo vidi amd 2MB pri intelu pa pol 4MB ali 8MB.

gfighter ::

Seveda, to delajo tiste ovce, ki mislijo da vse vedo. Pametne ovce pa se bodo najprej pozanimale pri nekom, ki se na stvar spozna, in kupile tisto stvar, ki jih bo ostrigla najmanj. Taktika pa se prodajalcem seveda splača. Primer: crap grafične ala Geforce 5200 z 256Mb rama so bile prodajna uspešnica (in še bodo)...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

jest10 ::

Ali pa 3,2GHz Celeroni:D Višja kot je cifra, bolje gre v prodajo pri ovcah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika - Mnenja?!

Oddelek: Kaj kupiti
382971 (2383) 357M
»

Prvi test Nehalema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6112898 (8220) PrimozR
»

resolucija 1680 x 1050 da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
152185 (1594) Zheegec
»

AMD na 65 nm (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
627786 (5864) ricola78
»

Intel dosegel končno hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
625573 (5482) slemo

Več podobnih tem