» »

Kateri RAM?

Kateri RAM?

Thomas32 ::

Lep pozdrav vsem skupaj!

Trenutno imam v svojem pc-ju sledečo konfiguracijo:

procesor AMD Athlon™ XP 2700+ 2166 MHz
ram 512MB
matična plošča ASUS A7V8X-X
GRAFIČNA KARTICA ati radeon 9600SE 128MB

Rad bi povečal ram na 1GB

Nisem ne vem kakšen stručko za hardware, zato me zanima kakšen ram gre sploh na to matično ploščo (da bom sploh vedel kaj kupovati), glede na dano konfiguracijo. Ter kakšen je postopek vgradnje... ;)
Predlogi in namigi za konkreten nakup zelo dobrodošli.

Lp!
  • spremenil: Thomas32 ()

kozmy ::

Osnovna plošča ti podpira DDR SDRAM --> ASUS A7V8X-X

512MB DDR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

ales400 ::

Memory Type DDR SDRAM
Supported RAM speeds 533 MHz • 400 MHz • 333 MHz • 266 MHz • 200 MHz

:)

X-Hair ::

Tudi sam imam eno vprasanje glede rama. Ker ne vem kater je tisti pomemben podatek, bom kr mal prepisal iz skatle :P Problem je v tem, ker ni bil ravno poceni al se mi je pa prodajalec zmotil.

PNY technologies
800Mhz 4-4-4-12 2.1V
XLR8 ( to predvidevam da je model )
Nvidia sli ready

Pa se hladilniki so pomoje gor. Skatle nisem se odpiral, ker ce tu ni zdej neka kvaliteta, grem raje zamenjat za kaj drugega in pol bel poceni.

Thomas32 ::

Hvala za vaše odgovore. Ram sem kupil in vgradil. Strošek je bil 30 Eur, a se splača, ker se zelo pozna. Mislim da je dejansko dandanašnji 512MB ratalo res premalo za spodobno delo z compom, ker mi ga je prej, brez da bi karkoli delal na mašini, žrlo dve tretjini, ko pa sem delal v Photoshopu, je šlo pa v poden...

Torej problem z Ramom je rešen, Poraba zlepa ne gre čez 50%. Je pa postalo opazno, da sedaj na momente ko so obremenitve večje, "bremza" procesor, ker dela 100%.

Torej me zanima še sledeče: kakšna čimbolj cenovno ugodna menjava procesorja (če matična to seveda dopušča), ali "navitje" le tega... ;)

Gwanaroth ::

Omenil si Photoshop... če dosti delaš v njem, dokupi še 1 giga rama ;) Pomni, rama ni nikoli preveč.

Procesor lahko kupiš samo še rabljen, novega boš težko dobil še kje. Ampak jaz na tvojem mestu nebi šel menjavat procesorja, ker tudi če kupiš 3200+, ne boš sploh opazil razlike v delovanju.
Lights often keep secret hypnosis..

Thomas32 ::

Za zamenjavo, oz "navitje" procesorja me zanima zato, ker mi na Visti med Gadgeti (kjer sem si nastavil prikaz delovanja procesorja in Rama) kaže ob nalaganju programa(kateregakoli) porabo Rama do nekje 60%, procesor pa periodično "zabija" na 100% .

Je potemtakem procesor "prešvoh" ali je to normalno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545250 (3971) sid911
»

RAM problem

Oddelek: Strojna oprema
251811 (1588) drLinux
»

Povejte kak mate kaj rezultate v EVEREST Home Edition

Oddelek: Programska oprema
151592 (1382) Myth
»

Predlogi za plitki žep (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704600 (3078) boštjan
»

katera konfiguracija najboljsa?

Oddelek: Kaj kupiti
161084 (1007) RiNC

Več podobnih tem