» »

Nov računalnik

Nov računalnik

_Phoenix_ ::

Vem da je blo že velik takih tem ampak rabm vašo pomoč pri nakupu računalnika. Uporabljal se bo predvsem za špile in me zanima če je tale konfiguracija v redu:

Mamaplata: GIGABYTE GA-P35-DS3 P35
Procesor: INTEL Core 2 Duo E6750 2.66/1333 4MB BOX
Rami: Geil Ultra 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2
Disk: WD WD3200AAKS 320GB 7.2/16M/S300
Grafična: SAPPHIRE Radeon X1950XT 256MB PCIe
Ohišje: MIDI TOWER LG6680 400W črn/srebrn (front USB)

Zej rabu bi predvsem pomoč glede matične plošče, pa za grafično me zanima če je bolš da vzamem s 512MB, bral sem da se pozna če igraš pač na večji resoluciji sam jst mislm špilat na 1280X1024 ker monitorja še nočem menat oziroma nimam dnarja:D...

Zanima me tut glede ohišja, je dost 400W napajalnik al bi mogu tako ohišje vzet brez napajalnika in ga posebi raj vzet. Pol je še tle vprašanje o hladilniku kazga bi rabu itd. Am rami majo že hladilnik. Ne spoznam se tok na računalnike, zato se na vas obračam. Vem sam da se zele ne splača vzet graf k podpirajo dx10, vsaj kolikor sem prebral tle na forumu.

No, hvala za vaše mnenje pa upam da bote znal pomagat.

Aja pa trenutno bi ta konfiguracija prišla 754,97 evru preko mlacom. Če se da za ta denar dobit kej bolšga pa prosim svetujte:D

dzinks63 ::

:)) Matično rajši npr : ABIT IP35-E
Grafično za 1280x1024 je dovolj X1950 XT z 256MB rama za DX9 seveda,
če pa bi rad igral novejše igre vse bolj na high pa razmisli o 8800gts
Napajanje z 400W je bolj na meji , rajši npr: LC 550W

_Phoenix_ ::

Aha, hvala za odgovor. Bi mi lahko malo utemeljil zakaj je ABIT IP35-E boljša?

Glede grafične je pa tko da nebi še te vzel ker se mi zdi predraga pa tut ni tok špilov zele na dx10. Pa kolkr sm prebral tle na forumu se ne splača zele jemat tele GF serije 8. Tko da bo pomoje atijeva kr uredu zaenkrat. Čez kak let alpa let pa pol pa novo ane:D

Torej glede ohišja je boljše da zamenjam pa posebi napajalnik vzamem? Kaj pa kaki ventilatorji, posebi vzamem al so dovolj tisti k so v ohišjo. V tem k ga mam gor napisanga je tkole: ventilatorji opcijsko: 1x 90mm spredaj, 2x 80mm zadaj, 1x svetleči 80mm vgrajen

Kar pište še komentarje, več glav več ve, oziroma več glav boljše sestavi računalnik:P

Pa Lp

mtosev ::

Ne kupovat prek Mlacoma ker niso OK
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_Phoenix_ ::

Aha s kje bi blo pa fajn, ker sm gledu tut na funtech-u pa sestavi.si pa tehnika. net itd...sam sm na mlacomu vidu da majo te stvari k iščem bol ugodno k pa drugje.Sej ustvari je tko da jst računalnika naum še kakšna 2 mesca kupu tko da si bom pomoje vmes še kej premislu, ne vem, bi pa vseen prosu da še mal več napišete da vem kako se odločt pol.

Pa Lp

Melanholija ::

Zakaj pa potem sploh sprašuješ? Ker se v tem času lahko veliko spremeni. Vprašaj ponovno ko bojo karte na mizi!

Romanowskiy ::

Poglej si mojo temo glede osnovne plošče, raje ti priporočam Abit IP35 Pro - 1,2,3 dela in že letiii :D

_Phoenix_ ::

No en manjši popravek: komp pomoje kupim ta mesec tko da ne vem če bom kako stvar spremenu, vsaj ne bistveno. Bom pogledu tvojo temo za to mamoplato k si omenu.

_Phoenix_ ::

Ok jst sm zele gledu za to mamoplato-->Abit IP35 Pro pa je nikjer ne najdem. S kje si jo pa ti naroču?

mtosev ::

Mislim da ima Lancom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_Phoenix_ ::

Sm najdu zej to mamoplato sam ne mislm dat tok zanjo.

AapocalypseE ::

ABIT IP35-E vzami, jo mam sam in je res dobra. PRO verzija je samo za tiste, ki se čejo metat ven drugače ni dost boljša.

_Phoenix_ ::

Mhm, bom še premislu k mam nek budget in bom vidu kako bo vse skp naneslo.

_Phoenix_ ::

Aja pa še eno vprašanje....kok se mi splača zele vzet mamoplato k podpira ddr3. Kr cene za te rame so zele nore, kompa pa ne vem če bi kasneje nadgrajeval, bi že raje čez kakšni 2-3 leti vse skupaj zamenjal. Ali se mi bol splača vzet plato k podpira ddr3 in kasneje samo rame zamenjam in grafično.

Komentarji?

AapocalypseE ::

Jaz za zdaj nebi kupo plate, ki podpirajo DDR3, ker podpirajo 800/1066/1333MHz, tak da konkretnih DDR3 neboš mogo dat gor na tako plato, ker so 1600MHz in dalje.

Zgodovina sprememb…

_Phoenix_ ::

No ok torej se mi ne splača tako plato vzet. V čem je pa razlika med Gigabyte-ovo k jo mam jst in tisto k si ti napisu: ABIT IP35-E....k bral sm na tem forumu da Gigabytove niso fajne za navijat sam jst je itq ne mislm navijat. Mal mi povej zakaj je Abit-ova boljša. Sej razlika v ceni res ni tako velika ampak kokr sm reku mam budget tko da morm mal pazit na keš k gre itq vse iz mojga žepa.

Pa Lp

AapocalypseE ::

Za to Gigabyte ti težko kaj rečem, pač pravijo da za navijanje ni. Sem gledal teste malo in sem vido da se Gigabyte P35 DQ6 fajn navija ampak kr dost stane kak pa se ta navadna pa nevem. Glede Abitke pa ti lahko rečem da je res dobra plata druga ne. Jaz ti priporočam da si vzameš plato ki se navija ker četudi zdaj neboš navijal boš mogoče pol ko bo že švoh sistem in se bo dalo še komot kaj spravit ven. :)

_Phoenix_ ::

Aha, vredno premisleka. Sam kokr sm že reku jst pomoje nebi naviju ampak čez kakšni 2 leti pomoje zamenu vse skp, ne vem še no, se bom še odloču. Še kakšen predlog, komentar?

clancy ::

No, tudi jaz sem pred nadgradnjo sistema in sem se že odločil katere komponente bom kupil.
Plata bo Abit IP 35-E, ker se mi zdi da največ dobiš za ta denar. Na Tom's Hardvare je test plat kjer je PRO izvedba uvrščena nekje na sredini. Je pa PRO nekje 50? dražja od E izvedbe, zmogljivosti so pa po moje iste, le da ima PRO zraven nekaj več dodadkov.
Zato je IP35-E zame best buy plata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero osnovno ploščo?!

Oddelek: Kaj kupiti
121159 (930) PrimozR
»

Abit IP35 Pro

Oddelek: Navijanje
342695 (1329) kmetek
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271248 (1248) JIM22
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544691 (4691) Saiyajin
»

komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635179 (4635) bluefish

Več podobnih tem