» »

Linux MCE

Linux MCE

leinad ::

Letos spomladi je izšla prva različica dodatka Linux MCE(media center) k ubuntu distribuciji. Zadeva izgleda nadvse impresivno in napredno v primerjavi s Windows MCE. Omogoča popolno upravljanje z vsemi avdio-video napravami po stanovanju, prepoznavanje ostalih compov ter nalaganje vsebin z njih, upravljanje z alarmnimi napravami, lučmi ter kamerami itd.
Zelo priporočam ogled videa, ki zadevo temeljito predstavi(sicer traja 25 minut)- klik.;)
  • spremenil: leinad ()

MTm2H37rqt7B ::

Waw, super zadeva 8-O :)

Osebno se mi zdi velik mahanja in grdi menuji :) Vendar to je moje mnenje, nimam toliko naprav, da bi zadevo krvavo rabil :)

Zanimivo mi je tudi to, koliko drzav ima take moznosti, da lahko nastavis kabelsko televizijo preko spleta (tisti username/password za spisek/sporeD) in isto z telefonijo.

Zgodovina sprememb…

leinad ::

no saj imaš lahko tudi navaden daljinec, ni treba da je gyro, pa delaš normalno z gumbi, ne z mahanjem. Se mi pa zdi ravno ta podpora za gyro super, ker je ta tip remoteov zelo intuitiven, se da IMO z njim dosti hitreje brskat po menijih.

MTm2H37rqt7B ::

No ja, mogoce mal krivico delam, saj koneckoncev lahko gor prikljucis prakticno vse (se kitchen sink manjka).

Jaz sem samo navajen, do zadev priti zelo hitro... sam nekako ni fer, da primerja pritiske gumbov navadnih daljincev z gyro (tam kjer pravi da je potrebno 19 stiskov gumbov na navadnem in samo 2-3 stiske z gyro) - (seveda ce pa krilis z rokami vmes).

Super zadeva drugace... se posebi se mi dobro zdi zatemnjevanje ljuci in alarem ko te ni doma:)

zdobersek ::

Zelo lepo. Definitivno ga bom uporabljal :))

moj_nick ::

Zelo bežno sem pregledal filmček... A zna upravljati s katerokoli IR napravo (klima, star televizor, star glasbeni stolp)?
110111001001010001010000

5er--> ::

Vmes se pokaže napis, da zna delat samo s tistimi, ki so po enem standardu.

51M3K ::

zna delat z vsemi samo moreš posebne naprave dokupit s katerimi to krmiliš.. drugače pa zgleda cool ;)
Loading...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi domači projekti (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5918279 (14164) Unknown_001
»

Xbox One bo dobil daljinca

Oddelek: Novice / Konzole
3815020 (9742) antonija
»

Onkyo TX-SR508 standby

Oddelek: Zvok in slika
254289 (3817) jerry2000
»

Slovenska vojska in razpis za UAV

Oddelek: Znanost in tehnologija
143118 (2446) Loki
»

Milo namesto miške

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
464634 (2978) madviper

Več podobnih tem