» »

Zamenjava matične plošče

Zamenjava matične plošče

kekc ::

Prosim za pomoč in informacijo:

V računalniku imam matično ploščo ASROCK K7VM2 R3.0. Ker bi želel vstavit dodatno grafično kartico: dobil sem ATI Radeon R96, ki ima 8xAGP slot, obstoječa matična plošča pa max 4x AGP slot, me zanima če je najbolje, da kupim novo ekvivalento matično ploščo ASROCK K7S41GX SIS741GX, ki ima 8xAGP slot.

Zanima me sledeče: če sta matični plošči resnično popolnoma enaki (razen AGP slota) - kolkor sem sam gledal po podatkih sta, če lahka pričakujem kakšne težave pri zamenjavi, oz. če je sploh smiselna (denarja, da bi zamenjal vse: matično ploščo, procesor, spomin,.... nimam), ali je potrebno potem na novo naložit operacijski sistem (Windows XP)?

M-XXXX ::

Grafična kartica bo avtomatsko začela delovati v AGP 4x (2-3% slabše kot v AGP 8X), tako da kar obdrži to matično!

kekc ::

Pa sej sem poskusu:
vstavil sem grafično kartico v AGP vodilo priklopil monitor preko VGA kabla (poskusu sem tudi DVI) nanjo, ampak je bla tema/mrak (dobesedno) na monitorju. Res pa nisem nič nastavljal, oz. spreminjal v BIOSu.
Tak da bi prosu za čisto laično pomoč, kak se sploh to naredi.

solatko ::

Tvoja MB ima integrirano grafiko. Postopek je tak:
1/Prižgi računalnik in drži tipko DEL, če ne boš prišel v Bios, resetiraj in drži tipko F2.
2/Ko boš v Bios-u, poišči nastavitve za grafiko in daj iz integrated na AGP. Pritisni F10 in potrdi exit&save.
3/ računalnik se ti bo zagnal v VGA načinu, zato bo desk mal čuden (resolucija), istočasno se ti bo spodaj pojavil napis, da je računalnik našel novo strojno opremo in bo zahteval instalacijo driwerjev. Če nisi dobil zraven CD-ja, si s strani proizvajalca tvoje grafične kartice potegni driverje.
4/ ko boš to vse instaliral, bo računalnik resetiral in po ponovnem zagonu bo stvar urejena.

kekc ::

Solatko najlepša hvala,
glede na tvoje napotke mi je uspelo usposobit grafično kartico. Sedaj je sicer slika odlična pri največji resoluciji 1680x1050 (ampak lahka zgubim oči, zaradi majhnosti ikon), pri manjši pa pacasta, ampak bom že naštudiral nastavitve.

solatko ::

V nastavitvah Windows vzameš ikone 92x92 ali še večje.

kekc ::

Za nastavitev fontov sem našu, kje pa se nastavljajo ikone?

kekc ::

Ups, že našu na isti lokaciji se nastavljajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2X Agp na matični plšči

Oddelek: Pomoč in nasveti
6735 (700) jest10
»

nadgradnja gajbice

Oddelek: Kaj kupiti
12870 (870) jimyboy
»

ASRock K7S41 - mrtva ?

Oddelek: Strojna oprema
151590 (1429) jest10
»

Radeon9550->X1650 PRO

Oddelek: Kaj kupiti
151231 (988) aljaz-selmer
»

Navijanje Athlona XP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615567 (4130) Pyr0Beast

Več podobnih tem