» »

ASRock K7S41 - mrtva ?

ASRock K7S41 - mrtva ?

Gwanaroth ::

Plata ASRock K7S41, verjetno najbolj cheap asrockovka.. stara dobri 2 leti. Računalnik vžge, ventilatorji delajo, disk zaškriplje, hdd rdeča lučka stalno gori, pravtako power led.

Na monitorju ni slike. Probal sem zamenjat vse: ram, procesor, dodat agp grafično (sicer je integrirana), napajalnik.. še vedno isto.

Če priključim tipkovnico, na tipkovnici hkrati vtripajo vse tri ledice, enakomerno. Je to znak "pokoplji me" ?

Kondenzatorje sem tudi vse pregledal, noben ni napihnjen.


Kakšen nasvet kaj naj še poizkusim, oz. ima kdo kako priporočilo, kje kupiti novo Socket A plato ? Našu sem le enako asrockovko na mimovrste..

Hvala.
Lights often keep secret hypnosis..

Ch4N93 ::

A tudi piska kaj? Ravno se ukvarjam z eno, ki je tudi verjetno "smert storila".
Simptomi: CPU vent se vrti, zgleda kot da bo normalno POST-ala, nato pa začne piskat (trije kratki piski).
Glede na AMI BIOS je to problem v prvih 64K Ram-a, vendar ne pomaga nič. Tudi jaz sem zamenjal vse pa brez uspeha.

Sicer Google pravi, da ima veliko ljudi probleme s to plato.

Zdaj pa dilema: ali kupiti še enkrat tale krš (nov), kjer imaš vsaj garancijo, ali pa tvegati z rabljeno.
Samo glede na starost Socket A platforme je malo verjetno, da se najde kaj pametnega novega.

Še na geizhals se najdejo samo Asrock plate.
Ni nam lahko...

Urc ::

Poskusi TUKAJ izbereš znamko plošče, potem pa socket A oz. socket 462. Za kir hud procesor pa gre, če smem prašat:) ? Ker glede na stanje današnjih cen bi se ti verjetno bol splačalo zamenjat podnožje in par stvari...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Gwanaroth ::

Ch4N93: nič ne piska.. le venti se vrtijo, disk zaseeka, lučka na dvd enoti zasveti, ledice na tipkovnici bliskajo.. to je to.

Procesor je Sempron. Računalnik uporabljajo za precej osnovna opravila. Glasba, filmi, internet, word, kdaj kaka igrica.

Ne vem kaj jim priporočit.. ali samo novo plato na istem socketu (ki kot kaže bo spet asrock), ali naj zamenjam ploščo s cpujem vred ?

Ne sledim več toliko temu in me zanima, če bi pasal tale ram (DDR400) na katero novejšo plato, z novejšim socketom, ali so zdaj vsi le DDR2 ?
Dobro bi tudi bilo, če bi nova plata mela tudi integrirano grafiko, ker dvomim, da bojo hoteli toliko vložit še za grafično na agpju.

Prosim podajte kake linke..

Hvala.
Lights often keep secret hypnosis..

jest10 ::

Na mislim da 2 Asrock plati za Intel gre DDR in DDR2. Ena ima tudi AGP in PCI-E hkrati. Kupiš to plato, E2160 procesor, vtakneš notri svoj DDR ram in imaš solidno mašino.
Ali pa za 60€ plato za AMD z integrirano grafiko, nekaj DDR2 rama, za 35€ kakega Semprona ali za 70€ X2 3600+

Gwanaroth ::

Lahko daš konkretno linke ?
Lights often keep secret hypnosis..

Urc ::

boskosi ::

tudi jaz imam slabe izkušnje z asrock platami, ne vem če je to kaka serijska napaka asrockovih plošč ali kaj? ;(( ............. meni je 2x crknila ta plata, eno sem sedaj popravil samo vprašanje za kak dolgo..............trenutno imam to plato pa zaenkrat deluje brezhibno, kupil pa sem jo lani novembra ali pa decembra ne vem točno; dobil sem jo tukaj sicer vidim da imajo sedaj neke slabše modele za socket A, a ti priporočam da jih pokličeš ter vprašaš če imajo še kaj drugih modelov, ko sem jaz kupoval je prodajalec rekel da imajo še nekaj teh na zalogi

jest10 ::

Meni pa moja K7S8X R3.0 čisto ok deluje že 4leta. Prav tako 3 leta K7VT4A+ in eno leto DualSata2:D

mtosev ::

Zakaj pa kupujete cheap plate :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Mogoče zato, ker nas ne financira ata/mama? Mogoče zato, ker ne rabimo plate za 200€, ker nas boli za navijanje?

Liker ::

Gwanaroth, evo en takle ZELO cheap-o sistem, brez ASROCK-a ;)

Sempron 3200+ AM2
Foxconn AM2 plata
1GB DDRII rama

Vse skupaj za 120€ ;)

xabre ::

tist sempron ni dober, ker ima samo 128kb L2 pomnilnika, ram na linku je pa za prenosnike.

Gwanaroth ::

..in tudi plata nima integrirane grafike ;)

Zgleda, da bo treba ostat na ASrocku.
Lights often keep secret hypnosis..

Liker ::

Zanimivo :O

Kaj dela hitrost in povrsnost :8) ...

Ce se doda pravi ram + 256kb Semprona, cena naraste cca 8€
Plata pa mislim da ima integrirano grafiko, saj ima GF6100 + nForce 410 chipset, kar nvidia reklamira kot GPU Motherboard. Vse ostale plate, ki imajo isti chipset, posedujejo tudi integrirano grafiko, torej bi bilo zelo cudno ce je ta ne bi imela...

jest10 ::

Za par € več imaš ASUS M2N-MX in AM2NF6G-VSTA. Obe imata integrirano grafiko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nadgradnji starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7799 (799) tilinho20
»

nadgradnja gajbice

Oddelek: Kaj kupiti
12823 (823) jimyboy
»

Nova plata, procesor in rami...do 200 ojrov

Oddelek: Kaj kupiti
301978 (1357) pinx
»

cim tisji in cim cenejsi racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533714 (2825) Pyr0Beast
»

Pomoč pri izbiri komponent

Oddelek: Kaj kupiti
161187 (1033) AndrewSmith

Več podobnih tem