» »

[XP]: Switch User - Ne gre menjavati med uporabniškimi računi, zmeraj zahteva geslo, ki ga ni!?

[XP]: Switch User - Ne gre menjavati med uporabniškimi računi, zmeraj zahteva geslo, ki ga ni!?

TyKee ::

Pozdravljeni Slo-Techovci...

težave z WinXP imam že kar nekaj časa, vendar bi rad sedaj temu naredil "The end.". Zakaj gre?

Ko resetiraš računalnik, prides v meni, kjer izbiraš uporabnika (aktivna imam 2 userja, oba Administrator pravice, uporabnika sta brez gesla). Izbira prvega userja je uspešna - naloži namizje in vse potrebno, da lahko pričneš z delom. Sedaj pa napr. želim iti v drug user, dam Switch User, nakar spet zagledam meni, želim klikniti na drugega uporabnika, ter me vpraša po geslu. Ker nimam nobenega gesla vnešenega, sem mislil, da če nastavim geslo da bo delalo. No, ko želim pa nazaj v prvega userja (ki je že loginan), mi isto reče za geslo. Nič jasno, reset, login v #1 user, nastavim geslo za #2 user, switch user, vpraša za geslo, ga vpišem... -Geslo ni pravilno-. WTF?
Zgodba je enaka, če najprej izbereš #2 userja za prvi login, gre noter normalno, nato pa se vse ustavi spet ob switch user. Skoz zahteva geslo?

Nikakor torej ne moreš menjavat med uporabniki. Deluje torej samo tisti user, s katerim se prvič prijaviš, pa še to samo tako dolgo, dokler se ne odjaviš/switchas, če pa to storiš, pa je v pomoč samo reset! Zmeraj hoče nek password, ki pa ga ni - spljoh.

Ali kdo ve, kaj bi lahko bilo? Če se prav spomnim, sem na začetku, ko so se te težave pojavile, testiral tudi tisti "old style" login sistem, kjer vpišeš userja in geslo ročno, pa vem da ni pomagalo nič.

Kaj bi lahko bilo? Je to napako zmožen ustvarit kakšen program, katerega imam nameščenega? Samo ko nimam nič takega, kar bi imelo kaj veze s tem :)
  • spremenilo: TyKee ()

bluefish ::

in če ob zahtevi za geslo le klikneš naprej?

TyKee ::

:) Nic, kao da ni pravo geslo... torej se nazaj pokaze to okence za vpis gesla :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

butec ::

druge ni, nek bumbar ti je geslo nastavil

maš program za obnovitev - brisanje gesla klik

še več je tega na netu

butec ::

Sem mal bolj podrobno prebral kaj si napisal .Težava je nekje drugje !!

TyKee ::

Butec: Bi reko, da si prebral samo prvi stavek :D

TyKee ::

Kaj res nobeden ne ve ????

Bom mogo res 14 dni se ubadat s tem ter probavat ZAKAJ in KDAJ (kateri program ali kaj podobnega) to naredi?

Pls, help :)

BoBr ::

Zanimivo, sem že čuda in pol videl po servisih samo ta je prva.
Mislim da boš prej kot v 14 dnevih na novo inštaliral sistem. :D
Also known as "Intel-aš".

5er--> ::

Ima geslo slučajno črko z ali pa y?
Ko ga vpisuješ v userpasswords2 uporabi z namesto y (in obratno), nato pa ob loginu tapravo varjanto.

TyKee ::

No sem vedel, da bodo vsaj vpisi, če že uporabne pomoči ne bo.

@BoBr: Že, že, samo kaj, ko sem že to storil, pa je vse isto :P Edini problem je, ko se ne spomnim, ali sem probal takoj ob frišni namestitvi switchat in ali je delalo, ali tega sploh nisem storil. Spomnim se samo, da sem bil prav šokiran, ko po nekaj urah uredim winse (programi, office, ...) pa opazim, da sem v bistvu naredel NIČ, saj je isto kot je bilo :)

@5er---: Uporabljeno geslo (ko sem mislil, da bom rešil težavo, če nastavim neko geslo) ni vsebovalo znakov y oz. z, kateri bi lahko bili zamenjani zaradi slovenske oz. angleške razporeditve črk na tipkovnici. Pa verjamem, da če bi že nastavil kakšno takšno geslo, da bi tudi to sprobal (torej enkrat z Y enkrat pa z Z na tipkovnici) :)

Hvala obema, ampak saj kot pravim, pametno je debatirat, bo že mimogrede priletela rešitev :) Če pa ni debate pa rešitve tut 100% ne bo!

PS: Drugače pa, sem tut enga kolega spraševal, če ve rešitev... pa je vprašanje doneslo do nekoga, ki je v neki okolici Microsoft Slovenije, pa težave nismo rešli. Se pa ne spomnim več, kakšne stvari smo poizkušali...

Zgleda bo treba poizkusit od začetka... format, pa da vidimo. Ampak to se ne bo zgodilo prej ko konc mesca, tak da do takrat še kar pišite možne rešitve :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156128 (4484) kmet12
»

Windows ne more odstraniti gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
242612 (2100) amigo_no1
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203197 (2890) StratOS
»

Kako izbrati geslo

Oddelek: Informacijska varnost
203394 (2837) krho
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381601 (1184) CCfly

Več podobnih tem