» »

Zalman cooler in temperature

Zalman cooler in temperature

b4ssk1ller ::

imam 2 povezana problema:

1. imam tazadnje biose, plato Intel Coconut Creek D945GCCR in procesor DualCore Intel Pentium D 830, 3000 MHz pa še vseno v windowsih nikakor ne morm z nobenim programom zaznat vsaj temoeraturo CPU, samo temperaturo HDD in GPU... poskusiu sem že z vsmi znanimi programi kot so everest, speed fan, celo intel hardwere monitoring ne zazna temperature...pomisliu sem da mogoče mamaplata ne podpira, a kaj ko lahko v biosih le vidim temperaturo...in povsod zatrjujejo da plata omogoča to...kako bi rešiu problem, nadgradnja biosov ne pomaga, bi mogoče format?

2. temperaturo želim vedt zato ker imam nov Zalman CNPS9500 in me res zanima kolko ga shladi...me pa še neki zanima, zalman ima 3 pinski priključek, na plati pa mam za cpu fan 4 pinski priključek...naj zalmana priključim na molex, al nekako prevežm v 4 pinski priključek...ker se bojim cpu ventilator priključt kot ventilator na ohišju...

uglavnem upam da bo gdo vedu vsaj 1 rešiteu če ne obe, ker sprašujem po vseh forumih in noben NIČ ne ve!

že v naprej hvala za odgovore :)

michel ::

Format je meni omogoču, da sem najdu temperaturo grafične.
Pravtako mi je ni uspelo z nobenim od naštetih programčkov po formatu je pa takoj.

b4ssk1ller ::

ok hvala, bom poskusu, nimam kej za zgubit :-D

kaj pa ventilator, ga lahko priključim kot casefan, na molex al zlotam na 4 pin konektor (zanima me tudi kere barve skp??)

zalman iima črno, rdečo in belo, cpu fan connector na matični pa rumeno, 2 modri in eno črno..al bo bolje da kr na 3 pinski prključk dam...

edit: z gavr0 -tom sva naisto postala, hvala;)

Zgodovina sprememb…

PINki ::

jst mam tut na plati 4 pinski pa sm prklopu gor 3 pinski vent. pa dela normalno...sam mors ga pravilno vklopt...je en koscek plastike oznacen (vsaj pr men)

michel ::

b4ssk1ller dej sporoč kako kej hladi.
Jst mam tut Pentiuma D, sam je 820.
Tako vročega procesorja še nisem vidu, ventilator bo razneslo:\ .

lp

b4ssk1ller ::

ja, te procesorji se fajn pregrevajo 8-O bom sporoču sam morm najprej si od nekoga sposodt prenosn disk..

b4ssk1ller ::

@cilic1: a to potem ko si zamenjau grafo al že nazačetku??

michel ::

Ko sem jo zamenju.
Vstavu, inštaliru driver, in pol mi kr ni prikazovalo temperaturo grafične.

A tebi že prej ni prikazovalo ali šele zdej ko si dal gor Zalmana?
Če ti v Biosu pokaže pol bi ti moralo tudi v Windowsih0:) .

b4ssk1ller ::

nehalo mi je prikazovat ko sem v servis nesu komp in so mi zamenjali matično ploščo.. nima veze če je gor zalman al pa stock cooler..upam da bo format pomagau, ker če ne bo bom popeniu, tok programov bom mogu zastonj spet nalagat :'(

Zgodovina sprememb…

b4ssk1ller ::

@cilic1: ventilator je notri, razliko v temperaturi ti ne morm povedat kr morm najprej formaterat komp ampak je opazt da je celotna matična, vključno z northbrdgeom zelo hladna pri najmanjšem vrtenju ventilatorja, res je hud, se splača nabavt, zdej slišm samo še pretok zraka skozi ohišje, ostalo je tiho! lahko tud slikce prlimam od malo modificiranga kompa! priporočam!

evo zdle sm v biosih stesteru temperature, z stock hladilnikom mi je kazalo cca 100 stopinj 8-O čist nerealno...no z zalmanom mi kaže cca 60 stopinj, zato je napredk astronomski :D pomoje bo pozneje everest pokazau bolj točne in realne meritve, čeprau sm že s tem zelo zadovoljen 0:)

Zgodovina sprememb…

michel ::

Hvala. Si moram tut jst enga Zalmana gor dat.
Pozimi namreč še nekako gre, polet je pa zelo glasno v sobi.

b4ssk1ller ::

btw za tiste k se spoznajo: je 100 stopinj sploh mogoče?

wooted ::

z aktivnim kulerjem ne... jst z sonic towerjem dosežem največ 57°C brez kakršnegakoli pretoka zraka (zraven je samo tak pretok, ki ga ustvarja vrtenje zemlje;) ) P4 (520) 2800 @ 3542Mhz

b4ssk1ller ::

zdj z zalmanom 9500 je 60 stopinj v mirujočem stanju..

sam še ena stvar, ki je zlo smešna za prašat, ampak raj prašam...zravn kompa mam pepelnik in ko je čik notri komp veselo vsrkava dim in ga zadaj ven meče...je lahko kej narobe? ker res hudo zgleda, nebi rd umaknu pepelnika :D :D :D

bluefish ::

dolgoročno je vsekakor slabo. Dim namreč vsebuje majhne količine katrana, ki se čez čas primejo na skoraj vse dele računala in stvar je še hujša od navadnega prahu. Poleg tega pa ga je odstraniti še težje.

b4ssk1ller ::

kaj pa pravš da je z stock hladilnikom proc meu 100 stopinj?? je sploh mogoče..nekje sm slišu da je proc ful obremenjen v BiOS-ih, ne razumm kako je lahko vse normalno delalo pri taki temperaturi, samo ventilator se je dru

wooted ::

težko če..še pr men če sm na stock kulerju vent ustavu je pršlo na največ 76°C

b4ssk1ller ::

mam eno prašanje, dobu sm predlog da formateram komp da mi bo lahk prikazval temperature, mislte da bi kšn windows repair pomagu?

LP

bluefish ::

namesti speedfan in ti bo program prikazoval temperature. Ponovna namestitev Win vsekakor ni potrebna.

b4ssk1ller ::

sm že 100000000x povedu da namestiteu nobenga programa ne pomaga, speed fan, everest, vse sm na novo naložu pa ne prkazuje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462745 (1910) IvoJan
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506062 (4917) TOP
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Zalman 9700 led kontrola ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141887 (1683) KeXX
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki

Več podobnih tem