» »

zmrzovanje racunalnika

zmrzovanje racunalnika

jurre ::

imam en problem z zmrzovanje racunalnika...
delovalo je vse normalno, nato prejsni dan priklopim racunalnik, ki se normalno zalaufa, slike pa na monitor ni bilo - monitor isce sliko in se cez nekaj sekund ugasne. Preverim kable, ki so ok, poskusim parkrat zalaufat in potem dela.
Vceraj je bila zadeva enaka, spet ni slike. Cez nekaj casa mi uspe in potem racunalnik ob razlicnih casih zmrzuje.
Ko ga priklopim se pojavi normalna slika:


nato lahko ali zmrzne na tej sliki ali pa se pojavi tole:


tukaj me zmoti napis overclocking failed ??? Ce pritisnem F1 se pojavi samo zeleni napise american megatrends na vrhu in zopet zmrzne. Ce pritisnem F2 zadeva stece naprej...

Ko je zmrznil pri sliki asus sem drzal gumb za vklop racunalnika in se pojavi tole (kaj pomeni tisti NVRAM?)


ali pa tole (seveda zopet zmrzne)


Ce mi uspe priti naprej lahko zmrzne pri napisu loading windows (tisti trakec spodaj se neha premikat), lahko zmrzne sredi dela v windowsih. Vceraj mi je pokazal logon screen in USBji se niso delali priblizno 10sekund (tipkovnica in mis na USB), potem pa v windowsih ni bilo mrezne kartice (med omreznimi povezavami je bilo prazno, v systemu tudi ni bilo mrezne, ko sem jo hotel instalirati pa mi je ponudil repair ali pa remove, se pravi so driverji bili gor..). Sistem sem obnovil za 1 teden nazaj in mrezna sedaj dela ok.
Zmrzovanje ostaja, odstranil sem graficno in rame, vstavil nazaj, spucal prah, odklopil vse kable, priklopil nazaj, zamenjal sata kabel na disku, ker se ga je lahko cisto narahlo staknilo...v windowsih vcasih obremeni procesor na 99% ceprav ni odprt noben program.
Kaj bi lahko bilo krivo? Plosca?
Gre za sistem - plosca asus p5p800, P4 3ghz, 2x512 RAM, disk WD 160gb (na sliki je bil se eden priklopljen, ceprav ponavadi ni), graficna ATI x1650, napajalnik LC power. Nalozeni so windowsi XP.
Racunalnik ni bil nikoli navijan ali kaj podobnega, bil je kupljen kot celoten sistem, zamenjan je bil napajalnik ker je originalni 2x crknil, graficna in disk (zaradi izboljsave).

p.s. zadeva je stalno slabse, ze v windowse ne pridem vec vecinoma zmrzne pri napisu asus..seveda se to nekaj dogaja po izteku garancije;((
  • spremenil: jurre ()

rdecaluc ::

Poglej , če se ti kej pregreva , oz odvij če si kej navijal.
Est modus in rebus. ,typos

5er--> ::

DMA Controller Error
Fatal Error... System Halted

Zdaj je verjetno šla še matična.

Tilen ::

DMA Errors

Explanation: The system has detected an error associated with the direct memory access (DMA) controller(s) on the system motherboard.

Diagnosis: This is most likely a motherboard problem, but it might be caused by a bad expansion card as well. If the DMA controller number is supplied as part of the error message, that might help narrow down the DMA channel where the problem was detected, if applicable. DMA controller #1 handles DMA channels 0 to 3, and controller #2 handles channels 5 to 7 (channel 4 is the cascade between the two controllers).

Glede "Fatal Error... System Halted" pa se neka glede procesorja omenja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jurre ::

navit, kot sem ze napisal ni bil...
jaz tudi sumim maticno, zdaj ce mi uspe pridit v windowse ne dela mrezna kartica. V upravitelju naprav je s rumenim klicajem, pise naprava ni mogoce zagnati (koda 10). Ne pomaga instalacija gonilnikov, onemogocanje, nic... Poskusil sem jo v biosu onemogocit in notri dal Realtekovo mrezno pa je enako (rumen klicaj). Poleg tega se mi je pojavil blue screen ko sem prvic prisel v windowse z drugo mrezno. Ni mi pa jasno zakaj je notri v omreznih povezavah bila narejena VPN povezava z mojim IPjem8-O ni jo nihce naredil, pa sem jo vceraj zbrisal pa se je danes spet pojavila...virus?

amigo_no1 ::

V biosu loadaj Default nastavitve (default settings).

jurre ::

tkole, bila je kriva plata.. sem kupil novo, prestavil komponente in zadeva dela..

tnx za pomoc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera komponenta PC-ja počasi crkuje?

Oddelek: Strojna oprema
211254 (678) kody
»

Težave pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
11895 (724) xxxgeekxxx
»

USB 3.0 črno na belem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
609906 (7226) MrStein
»

Prenosnik na vsem lepem zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
91220 (1073) G-man
»

PIO mode problem - pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
61301 (1247) ajko

Več podobnih tem