» »

XiTi Monitor: Slovenija trenutno z najvišjim deležem uporabe Firefoxa

1
2
»

dr.Akula ::

Ja maš prov. Pozabu sem oment njeno mal bol "mračno" preteklost :D
Ampak to pa tud ni no, da je na usaki tretji strani obvestilo kolk je ff brilijanten pa, da naj ga inštaleram. Pa razne strani kot ie destroyer. To je zame zelo agresivna reklama, da pa tega nobeden ne omeni.
ni podatka

Matri[X] ::

Portali s poslovno vsebino (financni portali) se ponavadi dostopajo iz sluzbe, kjer je ponavadi namescen IE.

acerAspire ::

Ampak še vedno smo premali, da bi lahko cez naso državo napisali SLOVENIJA. Če smo že takšni uporabniki njihovega izdelka, bi lahko bili bolje omenjeni. Da ne omenjam, da so države razvrščene po abecednem redu, namestu od prve do zadnje po deležu uporabnikov. Se mogoče ne želijo hvaliti z nekimi slovaki, ups, slovenci?

sverde21 ::

Kako ti veš, kdo ima realno linux in kdo windows mašino?
Če bi malce bolj natančno poznal kako Google analytics deluje nebi takšnih bolanih vn metal. Analytics deluje na bazi JavaScript-a in ta se izvaja direkt na uporabnikovem računalniku, tako se da brez problema zaznat operacijski sistem. Tisti, ki pa nimajo izklopljen JS so pač prikazani kot ostalo ali pa sploh niso všteti v statistiko. Tako da tisto tvoje prepričanje, da bo statistika kazala win, ker je pač naložen na proxyju ne drži. To drži samo v primeru, da ti nek wannabe hekerček gre skenirat comp in potem dobi informacijo od računalnika, ki ima javni IP, ampak Google pač ne skenira iz nekega glavnega strežnika, ker je izguba resourcov, to je tak kot bi si hotu z boksarsko rokavico dlako izpulit :D .
<?php echo `w`; ?>

jype ::

On your system, this script yields the following result:
Your OS: UNIX

Hecno. Uporabljam Linux, ne Unixa.

matey19 ::

Jst bi naložu FF če bi lahko odstranil IE. 8-O

PrimozR ::

Zakaj že? A te tisti dve ikonci tako zelo motita?? :\

lopov ::

Morda pa veliko ljudi uporablja starejsa racunala, recimo moj sluzbeni je P4 2Gb/768Mb rama in z WinXP -- na taksnem racunalu je IE7 enostavno prepocasen -- ze samo preklapljanje med zavihki je pocasno, osvezevanje je nenormalno pocasno, itd ...

Zato za vsakdanje delo uporabljam(o) Firefox, IE7 pa za tiste stvari, katere za pravilno delovanje pogojujejo njegovo uporabo.

Ko so sistemci v nadgradili na IE7 je par ljudi zazvzdihnilo "pa ne IE7". Zdaj, po nekaj mesecih uporabe pa ze vsi vzdihujemo, preskocimo ikono IE7 in pac pozenemo FF :))

Lp,
b.

PiEs: skoda, da v raziskavi niso zajete se ostale drzave bivse Juge. Po mojih (cisto osebnih) izkusnjah je delez uporabnikov FF v Srbiji in Bosni tudi zelo visok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

WamPIRe- ::

Uporabljam original Windows XP in vseeno uporabljam FF že kar lep čas.

//sarkasm ON
dobra reklama :P
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

G-man ::

Ah mi Slovenci... Najprej zmagamo cel svet... Potem se pa skregamo okoli majhnih stvari.

Sicer pa W00T!!! :D :D
Firefox keep on rollin'...
IE7 keep on tumblin'
Tumblin', tumblin',
tumblin' down the river.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Vlady ::

@Lion29 ooo model smeh si mi ti. Resno. Velik smeh.

FF si gor kopirajo, ker je IE6 luknjast bolj kot bohijnski sir. In ker ne morejo uproabljat IE6, ker se non-stop sesuva, raje uporabljajo FF, ki je najbolj poznan pri nas. Ti debilnosti kvasiš...


Tist tvoj google analytics si lahko kar nekam vtakneš s takimi glupimi podatki. 100% ta statistika ne more držat, ker ne moreš imeti 99% windows uporabnikov. Če bi jih imel, potem verjetno nebi bil linux toliko razširjen kot je. Tko da mal premisl še enkrat kwa pišeš... Pa ta je smešna, da preostanek 11% kar deliš z dve.... Bruhahahahahaha, mac je pri nas zelo redek, tako da tole deljenje z dve na oko nikakor ni v kontekstu. Kar ene klobase. :\ Realno je nekje 50-75% windows mašin, tam nekje 15-25% linux, in od 1-5% mac. Na tako statistiko bi ti verjel, na tvojo ti pa ne bom nikoli.

Poznaš ogromno folka, ki uporablja računalnike... jaz tudi in ti povem, da jih ima veliko linux gor. Če ne drugega ima oboje, in win in linux.

Ej ne vem, pri nas imamo windows firewall, ki ima sicer še zunanji del (hardware). Windows mašina laufa zarad tega, ker poslujemo z drugimi firmami preko web-service-ov (upam da si že slišal za to).

In tam je statistika za finančni portal 86% in 13%FF, kar je jasni kazalec, da veliko poslov poteka na windows mašinah zaradi web-service-ov ker so večino programi spisani v .NET-u. Pejt kako drugo stran analizirat. Mogoče kak slo-tech, pa se bojo procenti močno spremenil. Ali pa imamo res veliko skritih gorečnežev, ki na ves glas trobijo kako uporabljajo linux, na skrivaj pa furajo winse, ker v real ne znajo nč narediti v linux-u in ga imajo gor samo za to, da so bolj fancy.

Na faxu, kjr sem, je večina mašin linux, v glavnem sektorju firme kjer delam je večina linux edino naša divizija je na windows, ker pač delamo v .NET.
Dosti geekov ima linux mašino. Nemogoče da je 99% windows mašin, razen kot sem že pisal prej, da gre za tako stran, ker linux uporabniki nimajo kej delat...

Zdej pa se mi ne da več s tabo ukvarjat lion, je preveč vroče. Grem raj na leden pir.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

pegasus ::

Kot sem že napisal na slashdotu ...

Zanima me, katere strani so bile opazovane, da so dobili te številke.
Konkretno, prste imam zraven pri treh od top10 straneh v .si spletu, pa ni na nobeni ffox delež večji od 30%.
Dokler nekdo ne predstavi raziskave in metodologije, je vseskupaj zame navadna propaganda. Ki mi ni nič bolj všeč kot tista iz redmonda.

Pithlit ::

Nekdo je bleknil da FF edini dela pravilno na Linux-u... Hmm... Konqueror (čeprav osebno ne maram KDE) FF na Linux-u popapca za malo malico. Opera? Mja... ne bom trdil da daluje "pravilno" ampak je pa v vsakem primeru hitrejša in manj požrešna of FF (pa še majkrat se sesuje). IE* pa na Linux-u itak nima kaj iskat.

(bi lahko celo rekel, da je FF na Linux-u v podobnem stanju kot IE na Win - torej tisti brskalnik, ki "je luknjast kot švicarski sir, žre ram kot morski pes v Žrelu, in se sesuva kot hišica iz kart"... Ampak če bi to dejansko res zapisal, bi me vsi FF-fani živega scvrli na grmadi.)
Life is as complicated as we make it...

kriko1 ::

Mogoče je pa realno 99% uporabnikov win, če gledaš statistiko spletnih strani tipa glasujzame.com :P.

raab himself ::

Od kar mi je kolega povedal za FF ne uporabljam nič drugega kokor FF (prej sem uporabljal ie-- če bi se sedaj vrnil v ie bi mislim, da sem šel nazaj v kameno dobo :D:D ) všeč mi je, ker FF lahko oblikuješ po svojih potrebah in željah pa majo zavihke kar ie dolgo ni kapnilo v glavo kako koristne so te zadeve ;)

jype ::

Vlady> Realno je nekje 50-75% windows mašin, tam nekje 15-25% linux, in od 1-5% mac.

Realno?

V kateri realnosti pa? Jaz verjamem, da je na slabega pol odstotka desktopov nameščen Linux (in morda v kakšni državi kakšen odstotek več). Če imaš statistiko, ki kaže drugače, jo deli z nami, da ti bomo lažje verjeli.

Lion29 ::

Vlady... Iz posta v post se bolj smesis!

Sploh pa ker browserje enacis z operacijskii sistemi:d

in tam je statistika za finančni portal 86% in 13%ff, kar je jasni kazalec, da veliko poslov poteka na windows mašinah zaradi web-service-ov ker so večino programi spisani v. Net-u.


Lol, po tvojih besedah je 86% na windowsih in 13% na linuxu:d

Pismo ej, dobr da vem. Od zdej naprej lahko povem, da sem linuxac. Na mojem racunalniku je namrec namescen ff:d

Mah drugih stvari in tvojih cvetk, da recimo skoraj ni uporabnikov macintoshev pri nas niti ne bom komentiral...

Ti se kr smesi :) men je tut prow :d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

infiniteLoop ::

@Vlady: Windowsi so pogoj za laufanje webserviceov? Hmzor? Potem pa ne vem kaj jaz pocnem zadnjih nekaj let z javo in operacijskimi sistemi ki podpirajo JVM? Da mali miljon drugih platform ki brez tezav furajo web service niti ne omenjam. Odpri okno pa kdaj poglej ven.>:D
None of us is as dumb as all of us.

smash ::

Še eden naj reče da je ff bolši od ie, ker ima zavihke, naj se vsede, dobr premisli, gre za nekaj ur na zrak, se ga zadane, premisli se enkrat in naj nikoli več ne piše takih neresnic

So what ce jih prej ni imel, in jih je opera mela pred ff.. So what.. Ima jih zdaj in kar se security-ja tiče je ie7 bolj secure kot ff, kar se mene tiče in bugust veliko manj od ff-a...

Malo provokacije in veliko resnice

Edina dobra stvar, zakaj sploh kdaj zalaufam ff, je plugin firebug... Svaka cast temu pluginu ker mu ni primere. Za vse ostalo imate ie7 :d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

WhiteAngel ::

@Vlady:
Linux ima hočeš nočeš žal < 5% deleža na desktopu. Če se s tem nočeš sprijazniti ... zakaj pa potem v vašem sektorju programirate v .NET skretu? Obstajajo namreč veliko bolj fleksibilne, odprte, prijaznejše in lepše rešitve. Primerjava teh storitev je podobna kot Win VS Linux vojni. Torej?

gruntfürmich ::

Ali ni lepo da ne kupujemo originalnih windowsow in da smo škrt država? Meni se zdi to zelo uredu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

svenica ::

Ni mi jasno, zakaj ljudje uporabljajo FF, če obstaja Opera.
Ni mi jasno, zakaj sploh potekajo debate, kateri brskalnik je najboljši, če je boleče očitno, da je to Opera.

Ne, res.

:P

nsane ::

Zakaj se sploh prepirate kateri je boljši? Uporabljaj pač tistega, kateri ti je bolj všeč. V mojem primeru je to FF, ki ga uporabljam že od leta 2004 naprej.

WhiteAngel ::

@unready:
Opera ni odprta. Žal jo zato večina Linux distribucij ne more ship-ati zraven in tudi njen razvoj ni odprt. Po funkcionalnosti je sicer fantastična.

[MYTiX] ::

unready: Žal manjka Operi kar nekaj "funkcij" da bi bila v vsakem primeru najboljša. Eden večjih razlogov, da uporabljam FF, so njegovi extensioni/pluginin. Že omenjen Firebug, Web Developer Toolbar, FoxyTunes, slovarji...
Pa tudi poraba rama me ne zanima preveč, saj je ram temu namenjen. Kaj pa je 170MB od 2GB? (toliko mi trenutno rabi, po nekaj dneh uporabe)
Je pa Opera res zelo hitra in ima v osnovi vse, kar navaden uporabnik hoče in še precej več.
Pri obeh pa me moti, da sta relativno slabo integrirata v Mac OS X. Vmesnik je preveč Windows like in ne paše. >:D
Upam da bodo Safariju dodali uraden plugin API.
podpis

Pinzl ::

jaz sam uorabljam opero še kakšne 2 leti prej sem uporabljal IE
vmes se probal FF ampak enostavno mi ni bil všeč

sem pa našel eno lepo stran ki naj si jo preberejo vsi FF fanboy-i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

Pithlit ::

Zanimivo kako to stran vedno znova nekdo na novo "najde"... v skoraj vsaki temi o IE vs. FF vs. Opera vs. whatever...
Life is as complicated as we make it...

jperc21 ::

Ni boljšega kot opera.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

jype ::

Glede na vaše odzive je uporabljeni brskalnik nepomemben - glavno je, da se razvije srdit flamewar.

zee ::

nekaj takega ja. podobno kot Win vs. *nix teme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

infiniteLoop:
Ce firefox redno (sluzbeno) uporabljas se ti zna zgoditi da po nekaj dneh kot vsi vemo zre full rama. Se hujsi problem je to da cez cas zacne zret tudi CPU cikle. Veckrat se mi je zgodilo, da je racunalnik stekal FF pa je koristil 98% procesorjevega casa.

Manj krame, manj problemov.
Jaz ga imam tudi na firmi in imam odprtih od 50 do 100 tabov. Porabi tam okoli 200 megabajtov (se ne spomnim zdaj točno). Enkrat v pol leta se mi je zgodilo, da je začel RAM žret, tam do 700 MB je šel, pol sem zaprl sumljive tabe in ga restartal, pa je bilo OK.
JavaScript tudi rad požre CPU, zato ga skoraj imam izklopljenega. Skoraj, ker zdaj že navaden tekst na strani ne dela, če ga nimaš :(


Uf, kake dalje pišete :\

Vlady:
Ampak vseeno, je že eden pred mano zapisal: slovenci so preveč škrt, da bi kupl winse, pa majo piratske, ki se ne upgrade-ajo in potem imajo IE6, ki je poln lukenj in tako uporablja kar nekaj folka FF, ker verjetno drugega sploh ne poznajo.

1.) Sem škrt. Imam Windows na vseh PC-jih.
2.) Vsi so lepo upgradani na IE7.
3.) IE7 se da lepo odinstalirati (lahko naredim videoposnetek, če ne verjameš)
4.) Verjetno drugega sploh ne poznajo ? Kak to ? Telepatsko so downloadali FF in ga instalirali, ikono IE pa so odstranili z Desktopa ? (uninstalirati ga niso mogli, saj si sam rekel , da to ne gre)

Zakaj oseba ki tolko smeti piše nima opozorila zraven imena, kot nekateri ?

Ah, tip nadaljuje ..
Torej, a imaš ti kake bolj verodostojne statistike ? (tiste, ki ti jih je povedal glas, ne štejejo ;))

In tam je statistika za finančni portal 86% in 13%FF,

Hmm, kar vztrajno pozablja objaviti statistiko OS-ov, le zakaj, le zakaj ...

Lion29:
Od zdej naprej lahko povem, da sem linuxac. Na mojem racunalniku je namrec namescen ff

Ja, bejbe bodo zdaj kar padale! :))

smash:
je ie7 bolj secure kot ff

Tvoje mnjenje ali dejstvo (podkrepljeno z dokazi) ?
Jaz imam namreč statistike, ki kažejo obratno. (ja, lahko jih objavim, ampak bom prej na tvoje počakal)

Pa hvala vsem za popestritev popoldana ! 8-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

OK, še malo glede one Firefox Myths strani :
Downloads

Myth - "Firefox Achieved 150 million downloads in January of 2006" - Example

Reality - "Oops. We recently introduced a bug into the counter and it's being fixed. We're not quite there yet. Sorry for the confusion. We accidentally counted the 20 million people who updated from Firefox 1.5 to Firefox 1.5.0.1 this week."


Mojbog, torej so imeli namesto 150 milijonov "le" 130 milijonov ?
"Ne, ne sprejmem dobitka z loterije. Mislim, kaj bom s 130 milijoni evrov ? Jaz sem pričakoval 150. Ta drobiž si nekam vtaknite..." :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vlady ::

@MrStein, ja 7-ko lahko odinštaliraš, ne moreš pa tiste verzije, ki si jo dobil zraven winsow. Daj tisto dol če si tak đek. Valda da lahko odinštaliraš program ki si ga namestil To je logično, ampak kako boš pa odinštaliral program, ki je skoraj jedro OS in ga nisi sam dal notri??? Mislm mudel... :\ Priporočam ti naslednje: odpri task-manager in ubij explorer.exe in iexplore.exe. Potem pa good luck z delom naprej >:D Se vid da pojma nimaš o windowsih. Se vidi... >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

Aja al pa še bolš MrStein, kar zbriši obe datoteki iz vseh diskov in reštartaj komp. Pa mi povej če bo delalo... >:D Mislm DDDDDD. Glej v winwsih ti pride že notr explorer, ki ga lahko upgrade-aš v 7. To 7 lahko odinštaliraš, ampak s tem ne zbrišeš explorerja ampak samo revertaš v prejšnjo verzijo oz. v default verzijo. Explorerja na windows mašini NE moreš dokončno odinštalirati, če ga zbrišeš dobiš crash. A ti morm to vklesat v kamen? Al maš tolk trdo betico k bo***ci? Če explorer ugasneš, ti izgine desktop in opravilna vrstica. Potem lahko samo ročno odpreš taskmanager in preko ukaza "run" zaganjaš programe, pri tem pa seveda obilo sreče. Aja pa še to: winsi ti avtomatično zaženejo na novo explorer ko ga ugasneš oz se sesuje. Če se to ne zgodi, imaš popolnoma neuporaben OS ali pa dobiš celo blue-screen.

Zdej pa sedi 5 pa mama u šolo. :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Kenpachi ::

Mislim, da nekdo zamenjuje iexplore z explore.
Zaraki Kenpachi.

Vlady ::

explorer.exe - explorer - Process Information

Process File: explorer.exe or explorer
Process Name: Microsoft Windows Explorer


iexplore.exe - iexplore - Process Information

Process File: iexplore.exe or iexplore
Process Name: Microsoft Internet Explorer

iexplore.exe je program za surfanje, explorer pa je sistemski program, ki ti prikazuje opravilno vrstico, dekstop in okna. Oboje skupaj pa je Internet explorer program, ki ga uporabljaš oz je del winsow. iexplore lahko ugasneš, explorer tudi samo bolš da ne. iexplore je samo podprogram explorerja, ki ti prikazuje internetne strani. Nekako že vrabci čivkajo, da explorer ni samo brskalnik za splet ampak za celoten računalnik. Explorer.exe se nahajav tvoji windows mapi, ker je del OS in ga NE moreš odinštalirati, iexplore pa s nahaja v program files in ga tudi ne moreš odinštalirati, razen če si inštaliral novo verzijo čez, boš potem samo revertal. Tam je vedno in če ga zbrišeš... probi sam >:D

Windowsi brez explorer.exe so tako kot "DOS + taskmanager."
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Kenpachi ::

Vem jaz vse to, ni treba meni neke študije tukaj delat. Govora je o podprogramu, ki se kliče iexplore (ta internetni del in ne o explorerju nasplošno, ki je v bistvu jedro.)

In dejansko da, lahko izbrišeš iexplore.exe in nekatere specifične, knjižnice, ki se navezujejo nanj. Samo pač ni priporočljivo, ker so marsikatere strani imune na karkoli, kar ni ie. (Predvsem žalostno. Veliko kriptiranih strani (like bančni sistemi and co.) še vedno znajo samo z ie komunicirat, and that is not good.) Drugače pa pač, del iexplore.exe /y in ne bo hudega.

No, varnejša procedura je control panel > add/remove windows components > odkljuk Internet Explorerja.

Yes?
Zaraki Kenpachi.

MrStein ::

Vlady:
@MrStein, ja 7-ko lahko odinštaliraš, ne moreš pa tiste verzije, ki si jo dobil zraven winsow

Ne, ne moreš. Nihče ni trdil, da lahko. Ampak ti kr blodi ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vlady ::

Tudi jaz nisem trdil, da IE7 ne moreš odinštalirati, ne moreš pa default verzije odstraniti... >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

lukanium ::

Hum ... Password Vulnerability In Firefox 2.0.0.5:

"According to a message posted over the weekend on the Full-Disclosure mailing list, the latest version of Firefox, 2.0.0.5, contains a password management vulnerability that can allow malicious Web sites to steal user passwords. If you have JavaScript enabled and allow Firefox to remember your passwords, you are at risk from this flaw."

:|
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

amigo_no1 ::

Ja, stran lepo prikaže username/password >:D (tudi na FF 2.0.0.5) .
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V explorerju ne delujejo sumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
6749 (700) amigo_no1
»

Internet explorer 7 - kako premakniti orodne vrstice?

Oddelek: Programska oprema
61244 (1188) BendeR
»

Firefox 2.0: Intervju

Oddelek: Novice / Brskalniki
154571 (3365) MrStein
»

Pri nadgradnji ubil "lisico" (Kubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
272209 (1813) Quikee
»

onemogočeno downloadanje fajlov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51042 (961) Lith

Več podobnih tem