» »

Program za spreminjanje slik

Program za spreminjanje slik

lolek84 ::

Mene pa zanima, če kdo pozna kak praktičen in preprost program s katerim bi zmanjšal velikost "faila" slike.

Z digitalcem sem zajel nekaj slik (vendar sem imel ločljivost narejeno na 7 mio točk), tako da mi znaša zdaj ena slikca, ko jo naložim na računalnik od 3 do 3,5 mb.
Zdaj bi pa rabil program, da bi recimo to sliko zmanjšal na velikost tam vsaj na polovico, se pravi do 1,5 mb. (ne mislim zazipat slike), ampak program, da pač slika ne bi bila več tako velika, ker ne rabim tako velike ločljivosti.

Pa po možnosti ne preveč zahteven program, ki bi poleg tega še imel 1000 funkcij, ampak kak preprosti, saj kaj drugega kot "zmanjševanje" velikosti slik ne bi počel v programu.


TNX.

Matev ::

hmm
praktično vsak program omogoča shranjevanje in izbiro stopnje jpg kompresije

pa tudi na fotiču si ponavadi lahko določiš kvaliteto

bluefish ::

najbolj simple in zastonj je irfanview.

BorutOoo ::

Za to je najboljši program Repligator. Vse velikosti slik nad 1mb do 3mb zmanjša do 100kb + tega da ne igubi kvalitete, ostane čisto ista. In možnost je tudi dodajanje slikovnih efektov. Program lahko najdeš povsem brezplačen samo na emuleu. Drugače pa ga lahko preneseš v časovni verziji z njihove spletne strani http://www.ransen.com/repligator/defaul... :)

Matev ::

Vse velikosti slik nad 1mb do 3mb zmanjša do 100kb + tega da ne igubi kvalitete, ostane čisto ista.


potem pa tako 100 kilo slipo ponovno kompresiraš in dobiš nekaj kilo
ter postopek ponavljaš da prideš do velikosti slike natančno en bit

seveda vse brez izgube podatkov in kvalitete

bluefish ::

:D

toblak ::

Uporabi ACDSee, pa še ogromno drugih lepo preglednih funkcij imaš. Sicer pa Irfanview za samo zmanjšanje zadostuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasivni 3D tv - filmi

Oddelek: Zvok in slika
144172 (3549) ziga1990
»

Fotke

Oddelek: Pomoč in nasveti
172236 (1509) bluefish
»

Slike na spletni strani

Oddelek: Zvok in slika
192411 (2053) jype
»

Izdelava strani z Dreamweaverjem in Photoshopom

Oddelek: Izdelava spletišč
232880 (2292) mitjaje
»

Program za zmanševanje resolucije slik

Oddelek: Zvok in slika
61047 (976) kjask

Več podobnih tem