» »

problem, graficna kartica - napajanje bojda

problem, graficna kartica - napajanje bojda

pURan ::

Skratka... Imam problem. Vsake toliko casa (no ,ok kar vedno v bistvu ) se mi na zaslonu pojavi en lustkan error , ki mi pove da :

NVIDIA System Sentinel sporoca,da graficna kartica NVIDIA ni zadostno napajana.

Graficni procesor je znizal svoje delovanje za toliko ,da bo sistem se naprej lahko varno deloval brez poskodb strojne opreme ,ali morebitnih zastojev sistema.

Problemi ki se mi ob tem pojavljanju so pa pac :

1. Kaj hudica naj bi to pomenilo ??
2.Zakaj gnjavi sele zdaj po nekaj mesecih ,ko je stvar delovala perfektno ?!
3.Zakaj mi mora to 40-krat povedat (resno ,v tem trenutku imam odprtih 47 takih sporocil ,tistih ,ki sem jih ze skenslal raje sploh ne stejem zraven) ?
4. Kako to odpravim ?

GF6600GT
3000 AMD64
1024MB DDR
420W napajalnik (ki so mi ga nedolgo nazaj zamenjali) - problema prej ni bilo...najbrz zato ker se komp prej sploh ni prizgal ,saj je bilo totalno kaput vse.

Stevilo ljubezenskih errorjev je v petih minutah dobilo se 67 bratcev in sestric ,zato bom komp raje ugasnil...

jperc21 ::

Ej to se je meni tud dogajalo samo z graf. geforce 7600gs pod xp , instaliral sem patch za grafično , ki ga dobiš na uradni strani. Samo zanimiva stvar je pa v tem, odkar sem instaliral visto, pa mi tega ni pokazalo niti enkrat več ( brez patcha ).

Tak da mislim, da je to samo programska napaka, ker graf. je delovala normalno tudi ko mi je to napisalo na polni zmogljivosti.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jperc21 ()

gavro ::

ce mas morebit na AGP vodilu, moras poskrbet da je povezana z napajalcem

jperc21 ::

Jaz mam , pa mi vseeno pod xp -jih napiše ta lepa sporočilca ( pri visti ne ).

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

podtalje ::

Jaz se pri bratu ustavil servis "Nvidia ... pa še nekaj" in ti napake ne javlja več, Prav tako grafična normalno deluje.

tomazto ::

Problema sta lahko dva:

1. da grafične sploh nisi priključil na napajalnik,
2. da je grafična priključena na napajalnik z istim napajalnim kablom ki gre na disk (hdd), saj
sta namreč oba velika porabnika toka in je rešitev v tem, da ju povežeš z različnima napajalnima kabloma.
Pač HDD na svojem kablu pa grafična in CD/DVD na svojem.
Napajalna kabla spremljaš do napajalnika in se da ločit na oko.

Sam sem mel isti problem in sem v navodilih grafične 7600gs zasledil kako se to reši :)

lep dan!

Master_G ::

Pozdravljeni

Jaz imam iste probleme z kazalci napetosti! Imam grafično kartico GeForce 9800GT. Dodatno napajanje imam direktno iz napajalnika na grafično, brez dodatne opreme priklopljene, se pravi samo grafična kartica. Napajalnik ima 850W.
Če mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim, men je zmanjkalo idej...


lp Master_G


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafična (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
563762 (2977) klinker
»

Katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
446746 (5207) mokasin
»

Radeon HD 5970 res prijazen navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
747715 (5385) PrimozR
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261876 (1313) pegaso
»

Graphics card is not receiving sufficient power??

Oddelek: Pomoč in nasveti
332913 (1944) Kami

Več podobnih tem