» »

SCSI disk in kontroler

SCSI disk in kontroler

bastadu ::

Zadnje čase sem razmišljal, da bi presedlal na SCSI sistem enot v računalniku. Na začetku bi kupil samo disk in kontroler, kasneje pa še SCSI CD-ROM oz. DVD-ROM in pa CD-RW. Sedaj me zanima, kaj sem mi trenutno splača kupiti (če se sploh splača), s tem da imam cca. 130kSIT odvečnega denarja:D Seveda pa hočem, da bo zadeva najhitrejša in kvalitetna glede za denar, ki ga mislim porabiti za to...

Chessman ::

Za normalni računalnik (torej ne server) je v 99% nakup scsi opreme stran metanje denarja, Ze enak denar raje kupi raid kontroler + 2x 7200 diske. Potem pa si naredi raid polje z stripingom, pa boš imel optimalno porabljen denar za doseženo hitrost.

Drugače pa lahko pripraviš cca 50K sit za kontroler za ostanek pa lahko izbiraš med 36GB/7200 ali pa 18GB/10000 diskom.

Za enak denar dobiš 2x 80GB/7200 IDE disk z RAID kontrolerjem. V striping načinu je tudi dostop do podatkov bistveno hitrejši saj se podatki zapisujejo na oba diska hkrati. Če pa ti kapaciteta diskovja ni tako pomembna kot varnost podatkov si pa nabavi na malenkos več denarja cca 20Ksit 4x 40GB/7200 disk. Potem pa si naredi striping in mirroring (padatki se kopirajo hkrati na dva diska za povečanje hitrosti in potem še na druga dva diska za backup) vendar imaš v tem primeru kapaciteto diska za pol manjšo kot je velikost vseh diskov v sistemu.

Torej za tvoj denar dobiš
1. 18 GB / 10000 obratov SCSI disk
2. 36 GB / 7200 obratov SCSI disk
3. 2 x 80 GB = 160 GB /7200 IDE disk
4. 4 x 40 GB = 80 GB (+ 80GB za backup) 7200 IDE disk

Prednost scsi diska pa je v primeru uporabe v kakšnem file serverju, saj zna kontroler pošiljati podatke hkrati več uporabnikom, pa tudi procesor računalnika manj obremenjuje.

bastadu ::

Sem malo razmišljal, pa bom verjetno kar dokupil dodatni disk k mojemu obstoječemu (ki je trenutno sicer na servisu, ampak verjetno mi ga bodo zamenjali z novim), RAID krmilnik že imam na plošči, tako da bom verjetno kr tako naredil.... Se bom še odločil:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski/veliki obrat

Oddelek: Kaj kupiti
369142 (8629) neoto
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885462 (4022) alexb
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414157 (9761) matrix2
»

RAID vs. SCSI

Oddelek: Kaj kupiti
71318 (1110) schurda
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71435 (1287) Mr.B

Več podobnih tem