» »

Zvočna kartica

Zvočna kartica

primo7 ::

Prosim za nasvet. V računalnik sem montiral zvočno kartico. Prej je bila samo tista na matični plošči. Nekaj časa je bilo vse brez problemov, zadnje čase pa ko zaženem računalnik, mi hoče inštalirat PCI Audio Device in me sprašuje za driver. Kako lahko izklopim avdio na matični plošči, ker kot kaže je to vzrok. Hvala za nasvet in lep pozdrav!

LojzePek ::

Zvočno na matični plošči moraš izklopit v Biosu.

primo7 ::

Hvala za delni odgovor. Vendar kako se to naredi, lahko to sam?, ali moram nest na servis zaradi taksne malenkosti. Imam Win 98.
Hvala

Binji ::

Na servis? LOL! Pejdi v BIOS, pol mas tm neki tazga kot Integrated Peripherals oz vsaj nekaj s tem pomenom in das pri zvocni kartici namesto Enabled Disabled. In to je to.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

primo7 ::

Ne se mi preveč smejat. Ampak kako pridem v Bios. Nekoč sem vedel, ampak že dolgo nisem tam šaril in sem pozabil.
LP

GaPe ::

Ko prižgeš/resetiraš računalnik pritisni DEL. Mogoče imaš ti kaj drugače. Ponavadi je INS ali pa DEL tipka. Za izklop zvočne na matični imaš pa v BIOS-u opcijo možnosti izbire :D OnChip Sound in daj na disable.
Don't steal! The government hates competition.

primo7 ::

Zdaj ne vem, če je kaj z mano narobe ali računalnikom. Pritiskam tipko Del, da me že prst boli, ampak v Bios ne gre. :(

eprom ::

Če ne gre z tipko Del pa poskusi z F2 kajti tudi tako se pride v BIOS na določenih ploščah :P

GaPe ::

Saj ti sigurno na začetku napiše kaj moraš pritisniti da prideš v BIOS. Bodi malo bolj pozoren.
Don't steal! The government hates competition.

primo7 ::

Sem uredil. Bila je tipka F2.
Hvala za pomoč in lep pozdrav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
412022 (1071) Han
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325790 (4109) gasos
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182343 (1832) chrush
»

Ne morem v BIOS!

Oddelek: Pomoč in nasveti
203875 (3498) theoneman
»

WD 160GB disk in inštalacija winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
211364 (1025) pia

Več podobnih tem