» »

Tiskalnik za debelejši papir

Tiskalnik za debelejši papir

Mpetko ::

Prosim vas za nasvet kateri tiskalnik je primeren za tiskanje debelejšega papirja, cca 200g.

Vsem hvala za priporočila
  • polepsalo: bastadu ()

Mpetko ::

Oziroma med 50 in 300g

bluefish ::

sicer se ne spoznam toliko na debeline papirja, vendar pa imajo nekateri printerji na tiskalni glavi ročico, ki le to dvigne in omogoči tiskanje na debelejši papir.

dzinks63 ::

:)) Imel sem epsona C70 in je bp tiskal na 250g papir. Tudi na daljše kose dolžine 100cm in širine 21cm.

opeter ::

Hmm... nisi napisal ali misliš na laserca ali inkjeta. Pri lasercih smo mi z OKIjem tiskali na 300 g/m2 papir.

Matev ::

lahko kaj več o OKI-jih poveš
in temu na koliko debele papirje tiskajo?

StratOS ::

Če razmišljaš, da je navaden papir 80g/m2, foto nekje med 200g/m2 in 300g/m2, razen če tine misliš težo papirja na A4 površino.
Torej takšne in tudi težje oz. po tvoje debelejše ( mikro razlike v debelini - bolj v gostoti :)) lahko normalno printaš naj si bo na laserju, inkjetu ...
Razen če bi tiskala na karton od A4 ( ta pa je debelejši za kr veliko ), pa še na nekaterih tiskalnikih izid nebi bil ustrezen zaradi debeline ali končnega zmazka - neravnih površin.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Mpetko ::

Ja maš prav, mislim bolj na debelino papirja, saj moram natisniti darilne bone, ki bi morali biti iz tršega papirja. Sem probal tiskati 250g papir (trši) na barvnega laserca Epson AL-C900 pa se papir zatika. Ima kdo kako idejo kateri printer izbrati, da ne bi imel tega problema.

opeter ::

Matev, tukaj boš našel kontaktne informacije: Graf & Pack

Pri tem podjetju so na Celjskem sejmišču v okrviu sejma Graf & Pack 2007 demonstrirali tiskanje na debelejše papirje z laserci OKI (sicer je bil predstavljen model C9500, zdaj že več kot dve leti star model).
Rade volje ti bodo pomagali in svetovali.

Matev ::

na tem sejmu sem bil in tudi na tem predavanju
gre se zato da me zanima če je avtor izjave: z okiji smo tiskali...
človek ki je predstavljaj na tem seminarju lasersko tehnologijo tiskanja

tu je slika:


in še ena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

opeter ::

Hehe, hja tam sem sedel spredaj :D In ne, nisem bil predavatelj.

Imam pa dobre izkušnje z OKI C9400dn. S tem tiskalnikom smo uspeli tiskati na 300 g/m2 papir velikosti A/3 in sicer več kot 1700 kom.
Tiskalnik še dandanes dela BP, le valji so bili dvakrat menjani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bastadu ::

Če si malo izposodim temo: iščem laserski A4 tiskalnik, ki bi bil nativno sposoben tiskati tudi na 300 g/m2 papir, kaj pripročate za nek normalen denar?

[D]emon ::

Od printerjev za domaco uporabo bore malo. Vecina jih ima probleme ze s 160gsm papirjem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

benzo13370 ::

Si sposojam temo.

Kateri tiskalnik mi priporočate za tisk letakov do 200-300 kosov na mesec. Priporočljivo je tudi da podpira debelejši papir do 260g.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserski barvni tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51040 (769) mojca
»

Tisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
51074 (997) mailer
»

Barvni tiskalnik do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
273320 (2964) psyke
»

Kater tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
5975 (868) TensorTensor
»

Laserski tiskalnik za tiskanje A4 nalepk

Oddelek: Kaj kupiti
165376 (4845) destiny

Več podobnih tem