» »

daljinec za amino

daljinec za amino

korenje_ver2 ::

no ker so kmetje pri nas doma izgubili daljinec za amino, bi rad naredil nov daljinec, tako da bi zamenjal cip na rabljenem daljincu. Pa me zanima ce kdo ve kaksni so signali za razlicne tipke.

oz. ce ima kdo kak amino daljinec odvec in bi mi ga dal zastonj, naj mi pove :P

Sergio ::

Ce si narocen na T2TV, se oglasi na Brncicevi, pa ti bodo dali nov daljinec.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

korenje_ver2 ::

ma ne, imam siolov amino [brisana zamisel, ki ni v skladu s Pravili, moderator]

v glavnem ce hocem gledat kej, moram narest tko da se ob zagonu amina zacne predvajat tv kanal. pol se pa nc ne da, ker ni daljinca. :S

se lahko odpravim na siol po novi daljinec? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Obrneš se na servisno službo podjetja, ki ti je prodalo to kišto, se pravi Siol, lahko pa tudi mali oglasi, kolegi itd.

Ko boš daljinec enkrat imel, kupi še univerzalnega, ki se lahko programira (obvezno, če bo daljinec samo sposojen). Univerzalnega sprogramiraj in ga daj vašim nadebodnežem (če je možno ga nekam prikleni, da ga ne bodo zgubili še 1x).

Original pa zakleni v sef, če je tvoj ali vrni lastniku.

Lotat se tako stvar ne splača. Boš pokuril preveč živcev in še vedno rabiš originalnega, da boš iz njega prekopiral kode, saj pri njih ni nekega standarda.
Nekoč je bil Slo-tech.

korenje_ver2 ::

hmm univerzalni daljinec? kako se pa ta sprogramira? tko da prebere signal iz amina in potem ta signal uporablja kot kopijo?

Azrael ::

Vse univerzalni daljince ni možno programirat po želji!

Programabilni so načeloma dražji, vendar sem 2 leti nazaj v avstrijskem Lidlu ali mogoče Hoferju staknil programabilnega za 3€ (relativno poceni in še vedno deluje kot mora).

Programiranje gre tako, da daljinec "učiš". Točen postopek je odvisen od modela do modela, v osnovi gre tako, da:

- poiščeš ustrezno kodo za tvojo napravo (zraven daljinca dobiš listek s spiskom številčnih kod za različne naprave*)
- ker se običajno izkaže, da koda ne odgovarja v popolnosti ali sploh ni nobene delujoče za tvojo napravo, preprogramiraš napačno delujoče ali nedelujoče tipke tako, da daljinec naučiš - po predpisani proceduri pošljaš vanj signal iz originalnega daljinca. Ni nobenih kablov in lotanja, samo originalni daljinec usmeriš v programabilnega in pritiskaš tipke.

* kode, ki jih omenjam nimajo nobene zveze s kodami ki jih daljinc pošilja napravi, ampak samo označujejo proizvajalca in model naprave (npr TV, VCR, Hi-Fi itd) in se razlikujejo od daljinca do daljinca.

Če je originalni daljinc dvosmeren (ima nek zaslonček, ki prikazuje povratne informacije), bo verjetno najbolje, da stakneš original, tu s poceni univerzalnim nimaš kaj početi.
Nekoč je bil Slo-tech.

VolkD ::

S kje pa si ? Imam tak daljinec in ti ga lahko odstopim.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

korenje_ver2 ::

smo ga ze nasli. mat ga je dala enim, ker ni vedla zakaj se uporablja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Išče se koda za univerzalnega daljinca

Oddelek: Zvok in slika
1311749 (8588) zani
»

Onkyo TX-SR508 standby

Oddelek: Zvok in slika
254281 (3809) jerry2000
»

Kodiranje daljinskega upravljalca-problem tipk?

Oddelek: Zvok in slika
53760 (3596) bzidan
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325815 (4388) kulSMS
»

Ugotovitev Kode za daljinski za Televizijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
57536 (7469) Azrael

Več podobnih tem