» »

nov procesor , če sploh pomaga kaj ...

nov procesor , če sploh pomaga kaj ...

Alessio983 ::

hay , imam to plato http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M... , in procesor amd athlona 3500 + na 939 , zdaj pa sem mislil kupit kakšen 4200 + athlona x2 dual-core na AM2 , a bi delalo , piše v specifikacijh da bi moglo al sm se zmoto ... , pa če bi pomagalo sploh kaj pr igricah to ... , al bo koj trba grafično novo kupit pa odštet vsaj okol 300 € , sam s procesorju bi bol poceni skos priš če bi pomagalo kaj , kaj menite ...

drugače pa imam , :
saphhire x1650pro 512 mb
2 giga rama ddr400
3500 + athlona

Meizu ::

AM2 proci nikakor ne delajo na S939 platah. Če hočeš poganjat AM2 proc, moreš menjat še matično ploščo, posledično ram (AM2 uporablja DDR2, S939 pa DDR), tko, da ubistvu zamenjaš pol računalnika.

bluefish ::

lahko dobiš tudi dual-core na 939, vendar pa ni ni več ravno veliko izbire.

Meizu ::

Aja? Beži no! Kje? Mogoče bi pa res kupu...:D Tolko da bo pohitrilo malce mojo grafo...

dzinks63 ::

:)) Kupi boljšo grafično, te bolj bremza kot procesor. Tako da kupi kako ASUS ATI X1950PRO, pa se bo kar dost poznal.

Urc ::

@Magarac

Meni se zdi da ne veš kam z denarjem. Kupi nov comp pa mir dej.:)

bluefish ::

@Magarac: ne bodi napihnjen in samovšečen. Človeku res priporočam novo grafično (ga v igrah najbolj zavira), v tistem postu pa sem le napisal, da obstajajo tudi še dvojedrniki na 939. Če pa ne znaš povedati nič pametnega, pa ne govori.

Meizu ::

Pa, dobro, zdej, a sploh ne veste, kaj hočem vprašat? Pol ne blatite. No, pa gremo po vrsti.

@Urc: Meni komp dela zelo solidno, zato ne mislim kupovat novega, saj mi je čisto zadosti. Sedaj to grafično in mogoč nov procesor pa je mir.

@BlueFish: Jst sam vprašam, kje se da tp dobit, kr bi mogoče še jst kupu, ker je to edini način do dvojedrnika, pa da mi ni treba nadgrajevati polovice sistema. Če pa tam kje opaziš pikico žaljena, pol sorry, ni bilo namenoma.

dzinks63 ::

:)) Link do : x2 3800 939, sam sem ga kupil pred tremi tedni in dela bp na 2700

Meizu ::

Hvala:))

Cena je pa tudi nad pričakovanji. Sem mislil, da bo zaradi redkosti kaj dražji, pa je čisto poceni:D

Izi ::

Ja, saj 90 € ni ravno poceni, če je isti procesor samo, da je za AM2 tam okoli 70 €.
Sploh pa je X2 3800+ že precej betežen :D . Jaz ga imam že dve leti in kljub temu, da je navit na 2,6 GHz resno premišljujem o zamejavi, ker sta obe jedri ob vsakem resnem delu (vključno z igrami) vedno na 100%.
Z zamenjavo odlašam samo zato, ker je potrebno zamenjati še matično in RAM.
Upam, da se bo tisti vodilni pri AMD-ju, ki si je izmislil podnožje AM2 kmalu in za večno cvrl v peklu >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432705 (1346) Riff
»

AMD 3200 64 in Nvidia 8800 GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514078 (3129) Meizu
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392494 (2494) bluefish
»

nov procesor pomoč , nevem a plata podpera

Oddelek: Strojna oprema
51093 (967) DJ MartiNi
»

Rač za igre za do 150k

Oddelek: Kaj kupiti
341894 (1335) Jan987

Več podobnih tem