» »

Problem z računalnikom.

Problem z računalnikom.

rdecaluc ::

Odkar sem menjal komponente mi kaže moj HD v " safely remove hardware" in tudi če hočem to odstranit ne morem. Ali je kdo imel enake probleme ? Kako se da to rešit.. :S

Imam plato biostar nf61s micro am2 se pri kateri imam tudi problem da včasih ne najde HD-ja , in moram za to da ga zazna popolnoma izklopit računalnik. Ali se da kako to popravit ?

Lp .
Est modus in rebus. ,typos

marsovcek ::

Če je disk SATA (in sem 99,9% da je), je to popolnoma normalno in neodpravljivo.

rdecaluc ::

ja disk je sata , ok potem je to normalno... sam se mi zdi pa čudno da mi prej tega pa nikoli ni delalo na nforce4 :S . Drug problem sem pa porihtal že v biosu . Tnx
Est modus in rebus. ,typos

marsovcek ::

Zdi se mi, da je to s SATA diskom odvisno od chipseta matične. Ampak bolj "na grobo": obstajata VIA in nVidia, ena prikaže disk kot odstranljiv, druga ne. To se menda dogaja samo v WinXP.

rdecaluc ::

Ja ne vem ... prej sem mel gigabyte-ovo ploščo z nforce 4 chipsetom ( ne duha ne sluha o via ) pa mi ni kazalo nič , bila je za socket 939. Sedaj imam pa plato od biostar-ja z nforce 6 am2( nič via kle ) pa mi kaže tisto ... ;(( Tako da ne vem . če je ravno to tisto kar odloča.
Est modus in rebus. ,typos

bluefish ::

enak problem sem imel nekaj časa tudi jaz na nforce 4 DFI plati. Stvar je izginila po ponovni namestitvi Win in gonilnikov za plato.
Poskusi odstrniti kompletne driverje za chipset in jih ponovno namesti brez izbire SMBus Driver (oz. vse kar vključuje vodilo za diskovje in podobno) med namestitvijo.

rdecaluc ::

Bom poskusil , kakor ze 1x dosedaj se mi je windows deaktiviral ko sem spremenil preveč komponent in bo treba klicat na M$ slo, ali pa bom raje komplet format naredil .
Est modus in rebus. ,typos

bluefish ::

če samo zamenjaš driverje, potem ponovna aktivacija ni potrebna.

rdecaluc ::

Da malo razložim kar malo po sledovih trobim že nekaj postov ^^. Najprej sem imel ga-k8n51gmf-9 plato za socket 939 in procesor amd 3500+. Sedaj sem to vse menjal na Am2 plato nf61s micro od biostarja in procesor 3800+ x2. Pred menjavo vsega razen grafične in procesorja sem uninstaliral vse driverje katere mi je kazalo v dodaj/odstrani razen seveda tistih za grafično. Po tem se vse namestil in zagnal , nakar mi je napisalo da moram ponovno aktivirat zaradi prevelikih sprememb , plus še tista ikonica se mi kaže ;(( Tako da na tem trenutno sem ^^
Est modus in rebus. ,typos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASRock 939DUAL-SATA2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625136 (3280) lukamarti
»

Nova plata, procesor in rami...do 200 ojrov

Oddelek: Kaj kupiti
301978 (1357) pinx
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554293 (3159) rap3r
»

Katero plato za 939 priporocate (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604184 (2763) VASkO
»

Nakup sistema A64 (S939)

Oddelek: Kaj kupiti
161669 (1436) VASkO

Več podobnih tem