» »

ASRock 939DUAL-SATA2

ASRock 939DUAL-SATA2

«
1
2

bmen ::

Ali mogoče kdo ve kje v Sloveniji (oz. katera online trgovina v EU jo pošlje v Slovenijo)
bi se dalo kupiti osnovno ploščo ASRock 939DUAL-SATA2?
... B ...

MR-OzO ::

The demand is higher than supply. It will be available in most parts of the world by Sept.

treba malo počakat še:)

mtosev ::

In kako posebnost ma ta plata razen da ima ULi chipset?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MR-OzO ::

Da ima Pci in agp hkrati + možna nadgraditev na m2 al kak bo že ovi novi amd socket.

Dr_M ::

takele all-in-one zadeve so ponavadi zelo slabe.
sicer za ksna pisarniska opravila dovolj, ampak ce si le malo zahtevnejsi uporabnik, je pa tole....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

strictom ::

Heh. ASRock ma kar dobre plate za male pare. Kakšna je pa cena te plate?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mtosev ::

Samo ULi, SiS pa VIA chipseti. :\ :\

Cheap chipseti cheap plata.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MR-OzO ::

Pomoje zanimiva plata, glede na to kaj vse ponuja. Nasploh vas ne razumem kaj vas moti na Asrock platah mam kr nekaj izkušenj znjimi pa nobenih težav.

ta plata pa bi znala bit zanimiva glede prehoda iz socket A na 939 brez
menjave grafične.

še en link kaj vse ma http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/...

mtosev ::

Na OCW tak vedno ASRock dobiva nagrade.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MR-OzO ::

pa še benchmarki tega ULI chipseta

http://www.tomshardware.com/motherboard...
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.asp...

Nea zgleda slabo at all.

mtosev ::

Tu lahko že kupite.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

Okej taka plata za slabih 20k je pa zakon! Fuck nforce 4!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

boris22 ::

Sej ima vse kar rabi normalen uporabnik.4 slote za ram 3 pci reže ,vsaj 6 sb priključkov celo podpira sata 2 , in agp in pci režo za grafično:)) To pa je itak zelo pohvalno.Edino kar nima je 1gb lan ,samo itak za dosti ljudi je dovolj 10/100.Perfomanse so super.Kaj pa je z režo za procesor nisem razumel.V osnovi je 939 reža se pravi da bo podpirala proceosrje do a64/4000+ in že pripravljena za naslednje amd procesorje.Kaj se že ve kakšen slot in kateri bojo naslednji amd procesorji??

OldSkul ::

Na tej plati je AGP v bistvu PCI, tako, da pričakujte performance drop.

boris22 ::

Na testih ne kaže tako slabo, pod performance je dobila oceno 10. Za navijanje ni ne vem kaj samo navadnega uporabnika ki ne misli navijat je dobra alternativa današnjim ploščam.

OldSkul ::

Mene tudi mika tale plošča. Sestri je ravno šla matična, na kateri se je grel AMD Thunderbird 900, pa ker bi tad še obdržal staro AGP grafo, a si vseeno obdržal PCIExpress za prihodnost. Samo tale chipset mi je malo sumljiv.

MR-OzO ::

ta chipse je še čist nov, še niti ni pravih plat ven, tisti testi so samoz reference platamai. Bomo vidli kak se bo obneslo to, zgleda obetavno.

Cosmo ::

Na tej plati je AGP v bistvu PCI, tako, da pričakujte performance drop.


Kje si pa to slišal? Poglej si shemo spodaj.

I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

jest10 ::

MR-OzO: Sej dobro veš kaj jih moti glede Asrocka. Imajo plate za 2x več denarja, ki pa so le kak % hitrejše brez navijanja. Potem pa zavist ven udarja... Zraven je pa še malo NFx čipovje kompleksa.
Kdor ne misli zelo navijati naj kar razmisli o Asrock

mtosev ::

Potem pa zavist ven udarja...

:\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

billy ::

A se samo meni zdi al ne podpira ta plata dual channela?

Drugače pa..v tujini pride 17k, kar pomeni da bo pri nas ziher 20k...za 20k se pa skor dobi že asus A8N-E plato ki ima nforce 4 chipset.

Res, da je tu agp podpora, ampak pci-e grafe so tako cenejše kot tiste za AGP.

Ne vem no..tale plata bi bila super če bi prišla 10k, za tak denar pa ne vem..

Cosmo ::

ASrock 939Dual-SATA2 is a full fledge ATX board based on the ULi M1695/M1567. It supports the Socket 939 AMD Athlon 64x2, 64, FX, Sempron processors with a FSB of 1GHz of HTT. It supports cool n quiet, 4 GB of Dual channel DDR 400.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

billy ::

Loleki, pod specifikacijami pa imajo samo:

Memory - DIMM slots: 4 supported
- Max. capacity: 4GB

Kdo te gleda overview, jaz večinoma kar specs poglejam ;)

boris22 ::

Ni kej zgleda res obetavno.P mojem jih edino ime moti, če bi pisalo asus,epox,dfi,abit,msi...mislim da bi vsi rekli waww kaj je zdej to prišlo ven ...ker pa je od asrocka pa zgleda čudno.

billy ::

mislim da epox ali msi ne spadata ravno v vrhunske plošče.

asrock pa vemo da dela asus oz je njihova podružnica in so plošče zato kvalitetne!

Dr_M ::

z asrock platami ni nic narobe.

problem je v SIS, ULI/ALI... tega pri brand name firmah ne boste vidl.
in tako je prav. folk hoce dobre chipsete, ne pa neki made in domaspackano...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MR-OzO ::

Sicer je pa tak Asrock sestersko podjetje Asusa, Tak nekak ko škoda pa vw in je do zdaj bolj low end pokrivalo.

Glede Ulijevega chipseta bi pa naj še prislo v večih platah ven in ne samo v Asrock varianti(mislim da gigabyte). Bo pa Asrock prvi.

kuglvinkl ::

ULI naj bi (kot spin off od ALi) bil spodobne izdela precej dober southbridge. Tako jih bomo videvali na ATi-jevih platah, ker je ta obupal nad svojim razvojem. Tut prvi testi kažejo na zelo soliden chipset.

To pa še ne pomeni, da grem (zaenkrat) sran od nVIdie. :) Cena nf4 bo zelo padla, iz prej opisane situacije.
Your focus determines your reallity

billy ::

Za tale ULI chipset sem že na asus strani našel kategorijo produktov (ki pa je zaenkrat prazna). Če ima asus plate ki imajo sis in via chipsete ne vem zakaj ne bi imeli tudi za ULI.

bmen ::

Dr.M

" problem je v SIS, ULI/ALI... tega pri brand name firmah ne boste vidl.
in tako je prav. folk hoce dobre chipsete, ne pa neki made in domaspackano... "

Pa si mogoče že kdaj odprl kako "brand name" računalo (dell, IBM, HP..). Folku v firmah se J**E za "dobre" čipsete. Hočejo pa imeti zogljivo in zanesljivo platformo za delo. Navijanja po firmah ni (oz ni dovoljeno,). Se bi čudil kolikorat je na teh platah nalotan ravno ta #nekidomaspackano" čipovje.

PS - Intel bo na SVOJIH platah konec tega leta in v začetku 2006 uporabljal SIS čipset (sicer za cenovni low end plošče - ki pa jih največkrat dobiš ravno v teh brand mašinah)
vir THE INQUIRER: "the CHINESE WIRES are reporting that Intel has been in discussions with Silicon Integrated Systems (SIS) to use its chipsets for entry level motherboards". Torej pozimi boš lahko kupil plato na kateri bo pisalo "Intel powered by SIS"

Dejstvo je, da so vsi ostali razen NVIDIE malce zamudili pri AMD64. AMpak ravnno SIS in ULI sta z novimi čipseti naredila tak napredek, da se lahko pri nvii kar malce zamislijo.

PPS. Nvidia NForce 4 je čipovje daleč od popolnosti. Malo preberite po netu koliko problemov j z njim (pregrevanje, izbirčnost pri pomilnikih...)
... B ...

jest10 ::

Kogar pa motijo druga čipovja tudi NF3 plate so zunaj.

Dr_M ::

sej men je popolnoma useeno kaj folk kupuje.

ampak spet vem da bo tuki vsak dan ene 10 novih tem, zakaj to ne dela, zakaj uno ne dela, zakaj tok pocas.
to je standard pr takih stvareh. "pametn" (res zelo v narekovajih) folk se ponavad ne ozira na opozorila, potem pa jokajo in ZAHTEVAJO pomoc...
ajt, ce nekdo kup plato z VIA chipsetom, to je se uredu, ampak SIS in ULI.... ja ja... vi kr.

ne tut NF4 ni popolen, ampak za pregrevanje prvic slisim, za pomnilnik je pa kriv pomnilniski kontroler v procesorju in bios seveda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MR-OzO ::

to kak bo z težavami še težko rečt bomo vidli.Lahko bodo lahko pa ne. Time will tell:D

Dejstvo pa je da majo ljudje težave stem ko majo pač socket A proc + grafo tam ranga 6800gt pa hočejo it na a64. morš grafo prodat zgubiš tam 20k+. To ti pa je že cena plate, ki si jo zgubil ker pač ja.

Jan987 ::

asesplača to plato kupit če bom dal že v štartu pcie grafo notr in agp-ja nikol ne bom rabil?

mile ::

se

Boeing ::

obsolete, ne boti prepameten. ASRock je čistokrvni asus, resda brez tipičnih asusovih bombončkov in dodatkov, a za 1/4 denarja. Po mojih dosedanjih izkušnjah ASRock-ove plate delujejo dobro in zelo stabilno, so totalno neizbirčne pri ramih in imajo dosti vseh funkcij, ki jih čisto povprečen uporabnik (ki nikoli ne odpre mašine - in NE NAVIJA) sploh ne rabi. Kar se mene tiče, do sedaj čista 10-ka.

Glede supporta: na abit-u sem na odgovor čakal 3 tedne, pri asrocku sem dobil mail nazaj še isto popoldne... tako da prosim razmisli, če res veš, o čem govoriš.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Jan987 ::

kolk bi se pa navilen povprečen steping amd-ja 3200+ na asrockovin in kolk na gigabytovi plati? Prosim da mi poveste približno ker vem da točno noben ne ve pa brez vseh modov pa tega. Kako pa je z nadgraditvijo na m2? Ali se bodo tiste ploščice oz kartice dobile pri nas in ali bo tista kartica kaj bremzala procesor (ali bo bolje deloval na navadni m2 plati). S katero nforce 4 plato se v navijanju lahko primerja brez modov?

jest10 ::

Mojster za brezvezna vprašanja si veš:D
Ja kolko neki bi se navil a? Na obeh platah približno enako pri isti voltaži. Razlika bi bila le zato, ker niso voltaže čisto enake.(to velja dokler se ne pride do zelo visokih frekvenc HTTja)
Brez moda gre napetost do 1,45V z modom, ki ga lahko naredi 10letni otrok pa do 1,55V. Tole mora znati vsak, ki je vsaj 10 min v življenju držal spajkalnik v rokah.

Jan987 ::

a pa se da pol at bod tudi odstranit če recimo plata crkne da ti priznajo garancijo?

igor0203 ::

joj jani, kok bi teb pasal nadimek persona non grata... :\

Jan987 ::

ja dej no en komp sm že kupunše tadruzga pa pol dam 100% mir s tem

AngelOfDeath ::

@billy

"Res, da je tu agp podpora, ampak pci-e grafe so tako cenejše kot tiste za AGP.


v mojem primeru je 6600GT na AGP cenejša za okoli 35k od grafe na PCI-e

in nisem edini :)
edit: Slovnica

mile ::

Tole mora znati vsak, ki je vsaj 10 min v življenju držal spajkalnik v rokah .


tale mod naj bi puscal stalne posledice na D/A konverterju , tko da je verianta z uporom sigurno boljša

jest10 ::

Imaš kak link, kjer naj bi bila ta težava opisana? Ker kmalu naj bi nabavil to plato-da ne bom pol kaj škodljivega spacal skupaj.

mile ::

PhotoBlaz ::

kaj pa tole pomeni "1 x AGP8X/4X slot , 1.5V only " kaj je ta 1,5V? Sej ATI R9550 bo šibala gor a ne? Pa ram DDR3200 tudi?

Thnx

jest10 ::

Da se ne sme notri tlačiti AGP 2X kartic s 3,3V

IČA ::

Je že kdo imel probleme z driverji za Ati (catalyst) na tej plati. Meni se control center noče zagnati.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

M-man ::

Verjetno nimaš naloženega dotNet-a, ki ga na ATI strani ne dobiš. Lahko si ga tudi naložiš s cd-ja z gonilniki.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

IČA ::

NET Framework sem naložil, ker sem mi je javljal napako pri zagonu CLI.exe, ampak control centra mi pa še vedno noče zagnati. V bistvu ga zažene, se pojavi prva slika, naprej pa nič.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD hoče trg veznih čipovij zase

Oddelek: Novice / Matične plošče
343719 (2684) Dr_M
»

katera plata...

Oddelek: Kaj kupiti
251296 (941) Jan987
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554254 (3120) rap3r
»

Katero matično ploščo priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
181341 (989) toncek_95
»

Athlon64 + AGP komponente situacija?

Oddelek: Kaj kupiti
402001 (1191) Shark-357

Več podobnih tem